Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Katia zielona kupa to może być zastój żółci, ale najczęściej to zatrucie bakteryjne. Może masz salmonellozę? No chyba, że najadłaś się szpinaku albo jagód lub czarnej porzeczki. Dobrze, że idziesz do onkologa . . . na pewno jego kompetencje i wiedza są nieporównywalnie lepsze od naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie nie najadlam niestety wiec tymbardziej sie martwie, czasem mi sie wydaje ze jest tez szarawa ( tez zastoj) ale z 2 strony mocz mam jasny, swiadu i zoltaczki tez nie ( to mnie pociesza :( ) dzieki za wsparcie dziewczyny :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki:-) Ja byłam w weekend na mojej wsi, odpoczęłam, chociaż pogoda mogłaby być lesza. Trzustkowo czuje sie ok., ale strasznie mnie boli cały czas szyja od tego czytania w łóżku albo mnie gdzieś zawiało. Katia trzymam kciuki:-) Daj znać szybko, jak wrócisz. Ale Dejv nas podsumował, idę chyba sobie miejsce na cmentarzu wykupić*-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ja Monciak bardzo lubię, Starówkę w Gdańsku też, ale w sezonie to są miejsca nie do wytrzymania. A już podczas Jarmarku to w ogóle masakra. Ja bardzo lubię chodzić po starociach i żeby nie było to nie ma nic wspólnego z moją *starością**-). Jak miałam 20 lat mniej też lubiłam, lubię antyki i rzeczy z historią od zawsze. Ale te tłumy podczas Jarmarku mnie strasznie zniechęcają. Wybieram się zawsze, jak jest upał, wtedy większośc smaży się na plaży, więcj można jako tako pochodzić. Co do usg, to ja też przed badaniem głoduję dużej niż te przepisowe 6 godzin, i oczyszczam jelita i zawsze u mnie podobno ładnie wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja ja też uwielbiam i Sopot i starówkę, ale właśnie poza sezonem. Teraz to droga przez męki. Do tego nastawienie na naciąganie turystów. Wszędzie drożej, byla jak i byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł Dziewczyny*) Mnie niestety trzyma ból i to konkretnie tam gdzie trzucha, bok, plecy i jak nacisnę to nadbrzusze w jednym miejscu, i powiem wam uczciwie, ze osttanio nie czułam się ok, nie było dnia żeby nie bolało, ale inny rodzaj bólu, taki który mnie nie straszył, a ten dziś mnie już straszy, nie lubie go. Często piszemy ze mamy niepojacy rodzaj bólu i to wlasnie u mnie jest ten*( Znajomi przeprowadzili się niedaleko nas i byłam ich przywitać i dotarło do mnie jak marnie zyje, wstawanie z pozycji siedzącej czy schylenia się to tragedia, ciężko mi się zajmować dziecmi, domem, z tyg na tydzień ból upośledza mi funkcjonowanie, jak widze tak jak dziś inne babki w moim wieku to mam straszny zal, tez chce zyc już normalnie*( do tego mój spokojny synek od 3 dni nie spi w nocy cos go budzi, a w dzień jest niespokojny i płaczliwy i już się zamartwiam co mu jest, szkoda gadac((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Ja od dwóch miesięcy biorę dicoflor( probiotyk) i muszę powiedzieć ,że czuje małą poprawę. Co prawda bóle się pojawiają raz w prawym a raz w lewym boku ale znacznie rzadziej i znowu mogę jeść wszystko. Może którejś z was też pomoże. Rzadko tu piszę ale was czytam regularnie i muszę przyznać ,że mnie Dejv rozbawił tym tekstem o 40-stkach:) ja co prawda mam 30 ale mam dużo koleżanek po 40 i nigdy nie pomyślałam ,że już są stare hehe. Miłego dzionka życzę( w sumie to już prawie wieczoru)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe drogie Panie mi nie chodzi ze 40 to staro *) mi chodzilo tylko ze aktualnie ta choroba w mojej sytaucji to najgorszy okres. mi zostalo niewiele ponad tydzien do EUS poki co to diete w miare trzymam,pobolewa brzuch ale mniej albo wcale,apetytu nie mam,glodu nie odczuwam i sobie robie luzne kupy i tyle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, ale na jakiej podstawie onkolog stwierdził, że masz chorą trzustkę skoro w badaniach poza torbielą na wątrobie wychodzi wszystko ok. Przecież takie objawy, jakie masz (bulgotanie, uczucie pełności) niekoniecznie muszą być od trzustki. Mnie się wydaje, że trochę pochopna ta diagnoza. Nie martw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, nie zrozum nas zle, ale takie gadanie jest nieodpowiedzialne, bo brak podstawy by mówic co takiego, kazda z nas chodzi po tylu lekarzach i każdy z nich ostrożnie mówi o trzustce, bo bez jakiekogolwiek potwierdzenia nie chcą wogole o tym mowic, a ten lekarz ot tak wie, ze cos jest z trzustka? Jeśli mogę to, zanim bym o tym myślała to zbadałabym wszystko inne i po wykluczeniu brałabym trzustke pod lupe. Sprawdz wszystko , a potem się będziesz martwic*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Meggi i Pika:-) Kata żeby na podstawie kupy obstawić chorą trzustkę to chyba trzeba być wróżką, a nie onkologiem. Luźny, różnokolorowy*-) stolec może być z miliona powodów, a nie zaraz od trzuchy. My wszystkie tu miałyśmy z kupą *przeboje* i żaden lekarz nie powiedział, że to trzustka, skoro w badaniach nic nie wychodzi. Także na razie się nie martw. Nerwy też mają wpływ na to co wydalasz i koło sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Katia, na podstawie naszych zajefajnych kupsk, to juz tutaj wszystkie jak jeden maz powinnysmy dawno gryzc piach. Meg i dziewuchy maja racje, niech u bukmacherow lepiej mecz finalowy obstawi ten onkolog z Koziej Wolki (pardon mieszkancow ewentualnych) a wszyscy na tym lepiej wyjda i moze jeszcze zarobi... Nie bedzie sie musial/a trudnic wrozeniem z fusow *D Normalnie sie usmialam jak norka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze jedno co zaniepokoilo onkologa to jak mu powiedzialam, ze mam czasem wrazenie ze te kupy sa takie gnilne w zapachu, wszystko na trzuche wskazuje, moze gastrolog jutro da mi skierowanie na TK w koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Katia, ten onkolog to niepowazny jest. Skoro *stawia* na trzustke to rownie dobrze sam mogl dac Ci skierowanie na TK a nawet PET. Kto jak kto, ale gdyby onkolog wydal skierowanie, to mialabys to zrobione na cito na NFZ w trymiga. Moim zdaniem wyslal Cie do kolegi po fachu bo niektorzy lekarze to sobie tak lubia kolega koledze pacjentow podsylac. Tamten wypisze Ci cos na IBS i koniecznie z najwyzszej polki, bo pewnie na profity od hurtowni farmaceutycznej itd... Poza tym zaden szanowany lekarz, zwlaszcza takiej specjalizacji jak onkolog nie powinien opowiadac takich glupot bez medycznych podstaw. Nasz quana tez za przeproszeniem fiolkami nie pachna a poki co, zaden lekarz nie pokusil sie o tak dalece bezpodstawna diagnoze. 3maj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia ja rozumiem wszystko ale onkolog to wyjatkowa specjalizacja i tylko ktoś niepoważny takie diagnozy stawia bez badan, bez podstawowego tk, o markerach, pet, eus , mri, cholono, kolon i gastro, swietnych usg nie wspomnie. I lepiej od takiego uciekaj, bo jak on tak robi to albo bylas prywatnie i chce mieć opinie uczynnego, albo na nfz i konował w dupie ma co będzie w twojej glowie po takiej gadce. Zrób badania i poszukaj dobrego gastro*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×