Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prastara

Gaja, z tym czuciem się na 30, to ja mam tak samo. Ale w metrykę niewielu mi zagląda, więc nikt mi o tym, że ma ciut więcej nie przypomina. Tomala, a w którym miejscu bolą Cię plecy? Bo mnie też strasznie bolą, I nieustająco. Plus pobolewania pod prawym żebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Katia to mi pasuje ta sedacja*-) Alkoholu pić nie mogę to chociaż niech od zastrzyku mi zaszumi w glowie*-) Dokładnie nie wiem ile trwało moje TK (ja robiłam jamy brzusznej i miednicy mniejszej razem), ale tak na wyczucie kilka minut. Byłam w każdym razie zdziwiona, że juz koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara mi raczej też nie wypominają, no chyba, że M czasami, jak chce mnie zdenerwować*-) Jak mówię, że coś mnie boli to mówi, że w TYM wieku to normalne*-) Tomala, ale z prawej strony to raczej nie trzustka, a inne rzeczy by chyba wyszły podczas badań. A kręgosłup masz w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Gaju, ja zawsze mówiłam, że jak po czterdziestce nic nie boli, to znaczy, że się nie żyje. A co do bólu z prawej strony, to jak pokazałam swojej rodzinnej, w którym miejscu mnie boli, to od razu stwierdziła, że to trzustka, więc choć sama myślałam, zawsze, że trzustka to lewa strona, to teraz przyjmuje, że jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, bo ta głupia trzucha może boleć wszędzie. Kiedyś Meggi tu wkleiła link do obrazka bóli brzucha, i zniego wynika, że wszystko może boleć od niej, pewnie i kolana*-P A rodzinna tylko na podstawie bólu stwierdziła, że to trzucha? Jak ja pokazywałam swojej rodzinnej i gastrologowi to wymienili mi całą listę narządów od czego może być ten ból. A trzustka była na samym końcu*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

To by się zgadzało, bo kolana też mnie czasem bolą :D. Rodzinna stwierdziła, że to trzustka po tym, jak pokazałam jej miejsce pod prawym żebrem i gdy powiedziałam, że boli mnie też przy prawej łopatce i tuż przy kręgosłupie. A gdy wymieniłam kolejne dolegliwości tzn. jasne papkowate stolce z niestrawionymi resztkami, to powiedziała :*tak, to trzustka *. Trochę się zdziwiłam, bo sądziłam, że tam to raczej wątroba. Ale co ja tam wiem. Jestem laikiem jeśli chodzi o to co może boleć, w którym miejscu i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara, Twoja rodzinna widze ma tomograf w oczach? :D ja np. mam nierowne zrenice, opadnieta powieke, czasem niewyraznie widze i mam okropny szum w uszach - to sa ksiazkowe objawy tetniaka ktorego nie mam :) wiec niech Ona bez badan diagnoz nie stawia :) Jasne stolce z resztkami moga byc od wielu rzeczy tak samo jak i bole ! Trzeba wszystko przebadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Katiu, oczywiście masz rację, dlatego też nie wierzę ślepo w diagnozy rodzinnego bez zrobienia badań, ale dopuszczam możliwość i awarii trzustki. Hmm...też mam nierówne źrenice, opadającą prawą powiekę, obraz też mi się czasem zamazuje, a i szumy miewam. Ale to wszystko, prócz tego pierwszego, zwalam na oznaki starzenia się :D. A tak nawiasem mówiąc cieszę się, że trafiłam na to forum, bo nieco lżej mi się na duszy zrobiło. Chyba za dużo się naczytałam już w necie o tym czego objawem mogą być te moje dolegliwości. Fajnie, że jesteście :) Choć oczywiście nie cieszę się, że macie takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja jesli nie mozesz pic alko to polecam serio :) no i stresu zero w zwiazku z rura w gardle :) a co do boli trzustkowych dziewczyny to w necie na kazdej stronie jest cos innego wiec mozna oszalec, ja po obiedzie wlasnie i brzuch jak bania :( ehh... trzunia rady nie daje trawic biedna chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara, jasne, trzucha tez wchodzi w gre, u mnie np. to bardzo prawdopodobne bo alko i drineczkow ze znajomymi sobie nie szczedzilam, oni popijaja dalej a ja ledwo soczek, ehh gdzie tu sprawiedliwosc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja kompletnie się nie bój tej gastro. To naprwadę chwila i dostajesz znieczulenie w gardło. Bez problemu dasz radę. A z kontrastem do tk to miałam tak samo. . . uczucie jak bym się zesikała w majtki, hehe. Mnie trzymali długo na badaniu . . . ze 20 do 30 minut i trochę było tych przejazdów. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzustka moze bolec pod prawym zebrem,ja mialem taki tepy ucisk pod prawym zebrem ktory promieniowal do prawej strony plecow,ciagle badalem watrobe,morfologie,nerki a tu sie okazalo ze trzustka,co najelpsze w zyciu prawie nie pilem a papierosow wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Katiu, nie ma sprawiedliwości. I jak by tak łączyć w 100% tylko alkohol z chorobami trzustki, to u mnie byłoby to wykluczone, gdyż ja w całym swoim długim życiu ani grama alkoholu nie wypiłam ze względu na to, że pochodzę z rodziny alkoholików. Ale jako, że nie tylko alko jest tym punktem zapalnym, to i u abstynentów trzustka poradzi szwankować. A za soczek wiele bym teraz dała, bo mam ścisłą dietę trzustkową i tylko woda z napojów w moim menu istnieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

W sumie jak ja już mam 43 lata, to przede mną nic już nie ma :D. Jak by się miało kiedyś tę wiedzę co teraz, że pewne zachowania mogą przynieść niepożądane skutki, to by się człowiek zawahal zanim zrobiłby to czy tamto. Ale to już musztarda po obiedzie. Choc w sumie czasem jest tak, że można trzymać zdrową dietę, ćwiczyć itd. , a i tak coś wrednego może nas dopaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara a co Ty robilas? Ludzie choruja niezaleznie od tego znam tyle osob aktywnych i zdrowych ktore nagle cos polozylo, nic sie nie da zrobic na to niestety :( ja jadlam zdrowo i na silke ale piwka popijalam ale myslalam ze trzustka to choroba facetow po 60 ktorzy wala wodke codziennie, ale sie pomylilam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Kasiu, moim grzecznie było jedzenie sporych ilości mięsa. Kotlet schabowy to moja słabość. Zresztą każde mięso. Mogłam sobie odmówić słodyczy, ale mięso musiało być. Z tą trzustką to myślałam tak jak Ty, że to starzy, napruci alkoholem faceci na cos takiego zapaść mogą... A jednak okazuje się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Hej dziewczynki i chlopaki. Prastara to my rowiesniczki.Ja 73* grudzien, ales nam Dawid pojechal z ta 40tka :D spije Cie za to po EUSie az Cie wlasna dziewczyna nie pozna:) Ja, gdyby nie to, ze ciagle cos sie przyplacze dopiero teraz wiem ze zyje i moglabym miec do konca zycia 40+. Miecho tez uwielbiam, M sie smieje, ze w razie kryzysu lub wojny zjadlabym nawet meza a pozniej pewnie bym sie wziela za kota, ktorego kocham jak niedoszle wnusie i rozpuszczam jak dziadowski bicz:) Na szczescie M jest bezpieczny bo ma za duzo tkanki tluszczowej i by mi trzucha padla po takiej sloninie a kota by mi sie nie chcialo skubac z tej tony futra co ma na sobie. Jak sie Wam chce, wpiszcie w wujka gogla: neva masquarade n21 i pomyslcie o mnie czule, ile ja mam sierci w chalupie...*D dlatego tak walcze o ta rumbe heheh ale M obiecal ze kupi, mimo ze przegrali nasi. Prawdziwy Polak patriota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Niejolu, to ja o całe 4 miesiące starsza od Ciebie. Kot nieziemsko piękny! Ale rzeczywiście ilość sierści musi się równac ilości piękna. Ja kota nie mam, ale mam dwie papugi i ich pióra mam dosłownie wszędzie. Wiec troszkę rozumiem Cię z tym sprzątaniem. A Twój staje na wysokości zadania jeśli kupi mimo wszystko. Choc ja twierdzę, że nasi nie przegrali, a jedynie nie poszli dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×