Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Jola ja lubię ślimaki, tylko muszą być dobrze zrobione, najlepsze jadłam na Krecie w jednej knajpce, codziennie tam chodziliśmy, kelner już nie pytał co podać*-) Kiedyś kupiłam te z lidla w tygodniu francuskim, ale niedobre są. Sama kiedyś próbowałam zrobić, ale kompletnie mi nie wyszły. Meggi a masz w ogrodzie te golasy (fuj) czy winniczki? Ja miałam straszne ilości golasów, tępiłam przez 2 lata, teraz mam na szczęście pojedyncze sztuki, ale strach żeby nie wróciły ogromny. One zeżrą wszystko:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika każda z nas marzy o takim lekarzu. A co do badań w Polsce, jeżeli mogę zasugerować, może weź swoje płytki TK do Polski i daj do opisu innemu radiologowi. Na pewno nie zaszkodzi. Ja swoją chcę dać jeszcze do trzeciego*-) Pika a Ty miałaś usg z kontrastem, o takim jak pisała Meggi, czy zwykłe? U nas nie jest jeszcze powszechne, ale na Zachodzie podobno to standard, a ciekawa jestem opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika co do wpisów to *udzielam się* tylko tutaj i raz pisałam coś na jelitach. Nawet ostatnio nie czytałam nic na innych wątkach. Natomiast wpadło mi jakieś 2, 3 miesiące temu coś na forum o kręgosłupie i co ciekawe, chyba ta sama osoba, sobie odpisywała, bo tam nie udzielałam się wcale. Coś odpisałam dopiero po jakimś entym * podrobionym * komentarzu i na tym zakończyłam. Z wariatami nie ma co zaczynać. Równie dobrze można walić głową w mur i czekać aż się przesunie. Co do ślimaków to mam pełen sort. . . i te golasy i skorupiaki. . . blee. . . nie mam sumienia do pułapek itp, więc dzielnie wynoszę do lasu. Taka syzyfowa praca w tą pogodę, no ale trudno. A co tam u Mirra? Ciekawe jak tam po kuracjach. U mnie po tych ziołach wciąż biegunki i bulgoty i hiper gazy. A skończyłam we wtorek. To chyba jednak nie za dobrze. Ogólnie jestem na etapie buntu. Odstawiłam wszystko poza multiwiataminą i probiotykami. . . zbankrutuje na tych lekach, ziołach itp albo wątroba mi wysiądzie. . . a efekt mały jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem coraz bardziej zalamany... :( zanioslem dzisiaj kal do badania Odczyn 6,0 Ziarna skrobi nieobecne Tłuszcz obecny wynik elastazy bede mial za ok 10 dni nie powinno byc tluszczu w kale... wszystko zmierza do finalu,jeszcze tylko elastaza i eus i powinna byc diagnoza ktora postawilem sobie w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejv ja mam we wszystkich badaniach kału i tłuszcz i skrobię i nawet raz włókna mięsne. Zawsze coś. Czasem mniej czasem więcej czasem wcale danych resztek . . .ale nigdy nie było czysto. Moja gastrolog powiedziała, że to normalne i wcale nie świadczy o chorej trzustce. Zaburzeń wchłaniania jest multum. Musiałbyś zrobić test na ilość tłuszczu z 72h zbiórki kału tak by to uśrednić. Bo nawet zdrowy człowiek wydala około 20 % tego co zje. A jeśli masz przyspieszoną perystaltykie jelit to zawsze tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam usg z kontarstem, mój lekarz mowi ze cena usg jest niewiele mniejsza od tk wiec daje skierowanie na tk, a o usg z kontrasterm tu na forum się spotkałam pierwszy raz, szukam osrodka ktory ma to w ofercie, bo chętnie bym poszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wiadomo. . . lepiej żeby nic w kale nie było. Długo czekasz na tą elastazę. Ja niestety przez te biegunki znów schudłam . . . zobacze co będzie dalej. Na razie to może być od tych ziół. Na pewno jest to wybuchowe, maziowate, tłuste.. .ale nie żółte jak kiedyś. Mam za tydzień usg brzucha i zobacze co wyjdzie. Czuje też, że mam nawrót hp bo ten żołądek też dziwinie pracuje. Mam pytanko. Ktoś robił kurację Xifanganem na Sibo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani, Zanim dobrnelam do tej strony przeczytalam cala ta konwersacje,troche mi to zajelo ale czuje sie jakbym Was znala :) Ja jestem obecnie na etapie diagnozowania PZT i im dalej tym bardziej sie zalamuje... od 2 mcy zyje w ciaglym leku, zaczelo sie od wzdec i bulgotania, tydzien nie mialam apetytu, teraz od 2 mcy luzne stolce z resztkami, bulgoty i przelewania, najgorzej jest rano jak sie obudze, gastroskopia usg w normie kolonoskopia czekam na wynik ale watpie ze cos tam bedzie bo jelito wygladalo ok, zrobilam na razie amylaze z krwi moczu ca 19-9 lipaze w normie ale kupa wyglada srednio no i mialam taki test na kalprotektyne domowy ktory pokazal stan zapalny, byle to nie byl rak :/ w Pon ide do gastrologa blagac o TK chociaz mega boje sie wyniku... Sciskam Was ! Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pika! :) No wlasnie ja nie mam typowych boli ale odczuwam czesto dyskomfort pod prawym i lewym zebrem pozatym moja kupka wyglada fatalnie i lekarz zasugerowal jelito cienkie albo trzuche wlasnie dzis jak u niego bylam, bulgotanie i burczenie mam czasami nie do zniesienia i raczej nie ma juz wielu alternatyw :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat ale jak 25 do 40tu to jest duże prawdopodobieństwo niestety. A ten marker wskazuje na Ibd. Także czekaj na wyniki wycinków bo warto pamiętać, że w początkowej fazie zmiany*mogą być mikroskopowe. Druga kwestia, że alkohol daje jelitom w kość i może mają dosyć. Flora zniszczona itp. Oby oczywiście. . . bo żadna choroba przewlekła to nie przelewki. . . Ogólnie witaj i że tak powiem Dzień Dobry Wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi dziekuje bardzo za Twoje slowa, jednak martwi mnie to bulgotanie i przelewanie, jak cos zjem zaraz mam brzuch wzdety i nadbrzusze, ja obawiam sie, ze to jednak trzucha mi nawala... no i budze sie o 6 rano a po 3 minutach juz zaczyna sie koncert, ehh a Wy jak sie czujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz np. mam uczucie jakby mi ktos wpompowal w brzuch powietrze :) a jeszcze dodam ze u mnie wczesniej pojawil sie dyskomforto/pobolewanie z prawej strony wiec tymbardziej wydaje mi sie ze to to cholerstwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, posłuchaj Meggi, dobrze pisze*) to mogą być jelita, a bole pod zebrami z prawe i lewej strony często są w schorzeniach jelit, warto zrobić dobra kolonke z duza iloscia wycinków. Co do bulgotania i tego co wydalasz to może wskazywać na szybki pasaz jelita, stad konsystencja, kolor i resztki. Oczywiście to może być trzustka, ale oby nie*) będziesz o niej myslec jak wykluczysz jelita. Probiotyk bierzesz jakiś? cos u na uspokojenie jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane jestescie dziewczyny dziekuje za pocieszenie :) jednak moje objawy jak sie zaczely byly takie malo jelitowe a teraz np. mam czasem ssanie w zoladku i palenie w przelyku albo moze to wlasnie trzustka? ( jak zyje nie mialam takich klopotow pozatym gastro jest ok ??) Niestety wydaje mi sie, ze to trzucha zaczyna szalec, kluje mnie czasem lekko z tylu no i to uczucie pelnosci... do tego deprecha odcielam sie od znajomych i rodziny, nie mam i nie szukam pracy, chce mi sie wyc, zreszta same tez przez to przechodzilyscie czytajac Was, chce isc w Pon prywatnie do gastro, myslicie, ze da mi skierowanie na TK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, ssanie w żołądku i palenie, to może być stan zapalny na żołądku lub dwunastnicy, gasto będzie ok, bo poza lekkim zaczerwieniem nie będzie nic, a ty już będziesz mieć dolegliwości*( ja tak miałam, kuracja ipp i tab uspokajające i po ok 3 miesiącach się poprawiło, i nie jesc ostro i alko, kawa tez ostrożnie. Podobnie jaies tam kłucie w plecach może być od żołądka, jeśli jest podrażniony, podobnie uczucie pełności. Zrób kolonoskopie żeby wykluczyć choroby jelit, i popros o leki na ibs na probe. A krew, mocz , kał na trzustke robiłaś? co do tk , to wartko zrobić, jeśli cie stać to powiedz ze zrobisz prywatnie niech tylko da ci skierowanie, może to cos da, bo chętne lekarze nie daja*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, robilam na razie mocz i krew i usg * * - ok martwi mnie poziom cukru: 93, kiedys mialam 88 bodajze, nie wiem czy to sie moze wahac zaleznie od dnia? ( w przeddzien badania jadlam duzo slodyczy i sokow ale nie wiem czy to ma znaczenie) Kupa jest luzna rano czasem musze 2 raz do toalety ( sorry za detale) wtedy wyglada normalniej. Oznaczalyscie poziom CA 19-9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×