Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczynki RTG to mozna o kant de.. Serio. Moj M ma RTG idealne a ledwie zyw z kregoslupem i bez operacji sie nie obejdzie. Na swoim przykladzie: jednego dnia RTG pluc idealne, dwa dni pozniej TK j.b + miednica i wyszly 4 guzy na plucach w dolnych segmentach (tyle co TK objelo a byl laskaw opisac jak zobaczyl) plus rozedma. Znajomy (zapalony palacz) mial przechodzone zapalenie pluc i 4 cm! guzy tez mu na RTG nie wyszly. Dopiero jak do Zdunowa trafil na sygnale z krwiopluciem to sie okazalo, ze ma te guzy, gruzlice nieprzeleczona i na dokladke sarkoidoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola to są właśnie słowa mojego neurologa na temat rtg. Co do napisach na kartach szpitalnych to temu właśnie służą i jest tak także zagranicą. Natomiast traktowanie danych osób przez lekarzy, z których znaczna część za kołnierz nie wylewa, to już odrębna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziekuje za odzew*) Mam pytanko od jakiegoś tygodnia mam stały ból pod lewa łopata, tak na wysokości biustonosza takie jakby owalne miejsce, jak dotykam to boli, bez problemu mogę pokazac gdzie boli*( myślicie ze to trzustka? czy żołądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no nie wiem, ja pol zycia w szpitalu spedzilam, i nigdy przenigdy nie mialam rozpoznania w karcie *po naszemu*. Zawsze z lacinska widnialo lub po prostu puste pole:) Bardzo mnie to irytowalo, bo chcac niechcac zawsze sie luknie tzw. mimochodem co dolega pacjentowi lozko obok i naznaczanie kogos, kto i tak wkrotce umrze naklejka *alkoholiczka* jest moim zdaniem ponizej krytyki. Dobrze ze Jej flamastrem czerwonym i z wykrzyknikiem nie walneli drukowanymi literami :PIJACZKA. A swoja droga babka byla ( mam nadzieje ze nadal jest) w deche, swoje przeszla i tak sie dziwie, ze pod pociag nie skoczyla tylko uderzyla w butelke. ps. tak mnie czerep nap.. ze gdyby nie ta trzustka i strach ze cukier spadnie to chyba bym klina walnela*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika pokaz:)) Naklej plaster w msc gdzie Cie boli, wrzuc linka a my tu z Meg na cos wpadniemy:) Zrobimy sobie osobny kanal do pokazywania o co chodzi. Tylko chlopakom nie dajemy namiarow bo ja mam normalnie mini cellulit juz hihi. Pewnie po tym wczorajszym chlaniu. Meg nie obrazisz sie? pokazalam mojemu M Twoj taniec brzucha i skomentowal tylko *o ja p** ty to symulantka jestes (znaczy ze ja) i swierdzil, ze chyba jeszcze pozyje z moim graniem kiszek jak inni maja gorzej*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej nie mam nic przeciwko. Film jest publiczny. Pika co do bóli to ostatnio słuchałam jakiegoś wywiadu z gastro . . .i mówił, że bardzo często żołądek daje rozlane bóle na boki i plecy. To samo tyczy się trzustki i jelit. Może boleć wszędzie. Część osób nawet trzucha boli w dole brzucha. To bardzo trudne określić co boli. W sumie chyba najprościej to ocenić po tym co łagodzi ból. Danych lekach, jedzeniu bądź głodówce lub po pozycji jaka przynosi ulge. Mnie boli dosłownie wszędzie w jamie brzusznej. Oczywiście nie na raz. I niestety tak to zwykle jest, że jak szwankuje jedno to i reszta. Proces trawienia jest złożony i wszystko na siebie wzajemnie wpływa niestety. Masz nadżerki w żołądku to masz mało kwasu, źle trawisz, pokarm gnije w jelitach a trzucha musi wywalić 2x tyle enzymów by nadrobić to co nie zostało poddane obróbce bo jest za mało np żółci. Naprawde radzę doskonale zapoznać się z samym procesem przebiegu trawienia i jego elementów. To wiele pokazuje, jak ogromnie złożony i zależny proces mamy w sobie. Tutaj chyba za bardzo próbujemy wyizolować narządy. Już polecałam świetną lekturę o jelitach, ale chyba tylka Gaja po nią sięgnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakby było mało tego bagna to o ile jak maluszek beknie, pierdnie czy zrobi kupe to jest wielkie szczęście w domu i zachwyt rodziców. Natomiast od pewnego wieku zaczyna się: nie wolno pierdnąć, wstrzymuj kupę, siku, beknięcie itp. To co naturalnie uregulowane zaczynamy sami kontrolować. . . i tak wpędzamy się w kłopoty niestety. Co się potem dziwić, że flaki pokazują nam przysłowiowego fucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja mam taki mega zgon po caaalych 2 piwach przedwczoraj ze wlasny kot mnie omija szerokim lukiem taki mam chod niestabilny. Jak sie wykuruje, to kazdej z osobna podam @ w wiadomosci prywatnej i przyznam sie, jak oficjalnie mam na imie*-) Tymczasem pomodlcie sie za mnie pliss, bo nawet na studiach w czasach melanzu ostrego tak nie chorowalam:( Stara a glupia jestem no, ale chcialo mi sie po latach posuchy:( Bola mnie nawet cebulki wlosowe a glowa to jedyny narzad ktory mi nigdy nie szwankowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola dobrze, że trzucha nie boli, głowa przejdzie*-) Dziewczyny ja tą książkę o jelitach, o której wspominała Meggi mam ebooka, jak chcecie mogę Wam plik przesłać, mam epub i mobi. Ja wczoraj wieczorem wcięłam znowu kg czereśni i prawie całą czekoladę, gorzką i tą cieniutką Lindt, ale jednak nie powinnam. Zmierzyłam cukier i miałam 120, a chyba norma po żarciu jest do 140, więc raczej ok, ale brzuch mi po czereśniach wywaliło. A dzisiaj tez już po kg śladu nie ma, to gorszy nałóg niż piwo*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola może się wypłukałaś tymi piwami? Kup sobie gastrolit i przygotuj litr napoju i pij małymi łykami cały czas. Mi bardzo pomagają naturalne sfermentowane produkty i zupy. Kapuśniak, ogórkowa, żurek a także sok pomidorowy. No i konkretny stek wołowy. Uzupełni florę oraz brak sodu, potasu, żelaza i magnezu. I sen. Nie ma nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny Wy wiecie wszystko, od jakiegoś czasu mam ból na dole pleców ale tylko przy prostowaniu się, jak siedze to się podniosę to chwile musze się prostowac bo boli, co z tym robic? ma to związek z trzustka? to nie ostry bol tepy jak się prostuje, jak stara babka*( u mnie te bóle pleców głownie dotyczna łopatek i miedzy nimi, to mnie boli i piecze, i dokucza mocno nawet jak mam dopasowany biustonosz to mi mocno przeszkadza*( martwi mnie to bo czytałam jak ludzie pisali ze przy trzustce im ubrania w pasie przeszkadzaly*( dziś bylam u koleżanki i kupila specjlnie paczki i żeby jej nie robic przykrości to zjadłam, i po ok godzinie się zaczął ból w plecach i bol boku, uczucie jakby napięcia czegos w boku, i już mnie meczy, do tego te plecy i jak wrak jestem*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika jeżeli masz ból przy prostowaniu to raczej nie trzustka tylko problemy z kręgosłupem. Co do bóli po pączku itp. to mam tak samo jak Ty tylko już się nawet nie zastanawiam czy to trzustka. Byłam już w tak złym stanie psychicznym,że nie miałam ochoty wychodzić z domu. Pomogło trochę jak przestałam czytać wszelkie informacje o zapaleniu trzustki na internecie. Same i tak się nie zdiagnozujemy a tylko będziemy się bardziej nakręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika mnie tak bolą plecy od mięśni kręgosłupa. . . kwestia wieku po prostu. Ostatnio zmieniałam pokrowiec w fotelu i przez 30 minut byłam zgięta w pół i ledwo się wyprostowałam. Następne 3 dni jak tylko się schyliłam to przy prostowaniu ból jak diabli i ruch tylko etapami a nie płynny i to z jęknięciem. Co do pączka to mi od dziecka ciężko po nim. . . toż to tłusta smażona ciężkostrawna bomba dla każdego. Do tego napchana spulchniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie chyba plecy wysiadają, bola przy prostowaniu, jak się rozruszam już jest ok, bola na wysokości stanika, od 3 dni mam nowy stanik ciaśniejszy i wytrzymać z bólu nie mogę jak załoze, ciage się poprawiam tak mnie bola plecy, nosz kurde ja nie wiem czy głowa mi już tak pracuje czy cos z tym odcinkiem mam nie tak i taki jest czuły, nawet jak się dotykam czy woda poleje to mnie zaboli takie dziwne uczucie, w psychiatryku mi wybija z głowy te bóle*))) Niejola odezwij się bo się martwiem czys przezyła to alkoholowe szaleństwo*) A poważnie, odezwij się jak się czujesz? Meggi i aga dziekuje za odpowiedz*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki zyje zyje po kacu nie ma sladu. Maz mi zrobil niespodzianke i zabiera mnie do SPA na weekend. Mamy zalegla rocznice slubu, w zeszlym roku na srebrne gody trafilam do szpitala nie ma to jak 25lecie z pompa (niestety w zyle) hahah a mielismy ful opcje wykupiona i sie zasiedzialam w placowce na dluzej, wiec teraz jedziemy sie odkuc tfu tfu. Odezwe sie po prowocie i kazdej z osobna na @ wysle szum morza*] Wczoraj domowe spa, fryzjer i takie tam, zeby jak ludz wygladac w 5* hotelu a nie jak kopciuszek *D no i oczywiscie shoping bo pizam szlafrokow itp akcesoriow szpitalnych mam cala szafa a kreacji balowej zadnej. Tzn mam kilka ale razem z Corka i kotem bysmy w nie wlazly i jeszcze by luz byl:) Bede w Ustce wiec blisko niektorych z Was. Pozdrawiam Was zuczki, bombowego weekendu wszystkim, no moze nie doslownie bo jeszcze cos na Euro wyp** odpukac a szkoda, nasze patalachy jakos sobie radza o dziwo... Trzymajcie sie cieplo i bezbolowo mi tu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:-) Pikuś kochana, wg mnie te bóle w dole pleców to nie od trzustki, skoro boli przy ruchu, prostowaniu to obstawiam kręgosłup. Dźwigasz swoje dzieci, pewnie przeciążyłaś*-) A te bóle przy dotyku, czy od stanika, to raczej też nie od trzustki. Mnie kiedyś też bolała skóra jak polewałam prysznicem, z tym, że mnie bolało z przodu przy żebrze, oczywiście tam gdzie trzustka*-) Ja myślę, że my już mamy tak zryte mózgi (bez urazy) przez tę trzuchę, że cokolwiek nas zakłuje, zaboli, czy nawet zaswędzi od szyi po pas i z przodu i z tyłu to zaraz zwalamy na nią. Zwariować można*-) Mnie czasami pobolewa trochę brzuch, czasami plecy na wysokości łopatki, ale tak mocno z boku, prawie pod pachą i staram się tłumaczyć, że przecież to niekoniecznie od trzustki, i czasami udaje mi się samej sobie to wytłumaczyć*-), a innym razem nie, że to na pewno trzucha, bo co innego?*-) Dzisiaj u nas pogoda do du., cały dzień leje i jest ciemno, jak w nocy, nastrój też od razu gorszy, przez ten deszcz nie byłam na targu i nie kupiłam czereśni*-) Brzuch odpocznie*-) Kosić i podlewać dzisiaj nie będę musiała. Wychodzi na to, że same plusy z takiej pogody*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola. . . zazdroszczę . . . Ustkę kocham. Do Grand Lubicza jedziecie? Jak tak to boski jest basen solankowy na piętrze. Mogłabym z niego nie wychodzić. No i zaskakująco pyszna kuchnia jak na hotel. Nawet dania ala carte. Choć sam hotel w kwesti wystroju zimny cholernie. Ogólnie życzę udanego pobytu, bez bólu i z samym uśmiechem. Na pewno spędzicie piękny czas w tej pięknej miejscowości... a w drodze powrotnej polecam . . . do Doliny Charlotty na spacerek i obiadek w restauracji na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja dzieki, nie omieszkam sie bawic dobrze.Meg tak do Lubicza, bylam juz tam, raz niestety i nie w sezonie wiec mam chrapke na wegorza wedzonego... Wiem wiem sam tluszcz *D ale raz kozie smierc, najwyzej kreonem zagryze. Zbieram sie zabki, widzialam prognoze 3 dniowa w Ustce hehe i barowo bedzie ale tam piekny widok z restauracji a jak zmarzne to do sauny pojde na 5 minut moze nie fikne*] Basen solankowy faktycznie odlot i tez sie odmocze oczywiscie przyplace to kropkami na calym ciele, ale na wysypke jeszcze nikt nie umarl wiec mi to lotto. Buziaki dziewczyny. Meggi slimaki tez pyszne no i czyste proteiny i ponizej 100 kcal, ja bym tam chciala miec uprawe slimaka gratis*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NieJola baw się dobrze*) i węgorz niech nie zaszkodzi*) u mnie tez pogoda barowa już 2 tydzień, no na wymioty zbiera delikatnie mówiąc, ciągle się saczy z nieba*( az ciężko być opytmista*( już powoli licze dni i urlop w pl, mamy chrzest syna i wesele, ale najpierw badania, już się doczekać nie mogę, swedza mnie znowy plecy i szlag mnie trafia, bo skoro zdrowa jestem to czemu mnie kuzwa tak meczay ten ból? poczytałam trochę dzisiaj w necie i już mam dość, same przybijające info, marzy mi się lekarz który mi po ludzku wyjaśnił jak to ejst z ta trzustka i co robic, a nie takie gdybanie w ciemno*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×