Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Jola, zgadzam się z Tobą, żeby lekarzom nie pokazywać poprzednich opisów badań. Lepiej niech się przyjrzą dokładnie kolejnym obrazom i opiszą sami, a nie sugerują się tym co widział poprzedni lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, a te *troche* to ile u Was kosztuje? Najwyzej raz do SPA nie pojade*-) Moze wpadne do Ciebie na bob i czeresnie, podlejemy solidnie % skoro nam restrykcyjna dieta nie sluzy? *-) i tez zrobie, bo ja tylko MR kregoslupa mialam i o dziwo mniej patologii mi wyszlo na MR niz na enteroklizie ukierunkowanej stricte na jelita, a MR ponoc lepiej uwidacznia patologie kostne a TK tkanki miekkie. Badz tu madry i pisz wiersze*-) Jestesmy troche krolikami doswiadczalnymi i w sumie wcale sie nie dziwie, ze nasz watek *dochtory* podczytuja. Moze sie czegos naucza w koncu, kto wie*D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg jestes nieoceniona:) kurde, to ja chyba do Ciebie wpadne na kawke a nie do Gai*-) zwlaszcza, ze jak pisalam kiedys wybitnie na jod jestem uczulona. No i cena kuszaca, porownywalna do 1 wizyty u dobrego fryzjera*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja prad do kawy przywioze zebysmy o suchym pysku nie siedzialy *D Przypomij prosze jakie wino preferujesz.Jutro zadzwonie, umowie termin i Cie poinformuje kiedy Cie nawiedze*) Serio mowie, czesto goscilam w 3city biznesowo a i do Ikei musze wpasc, Mloda cos tam chce a u nas nie ma, musze do Berlina jezdzic*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola przyjeżdżaj, zrobimy mini zlot*-) O prąd do kawy się nie martw, ja mam pół piwnicy nalewek, do wyboru do koloru i to dosłownie*-) Ceny rezonansu są takie: MR jamy brzusznej bez i z kontrastem dyfuzja kosztuje 830 zł, MR j.b. + miednica bez i z kontrastem dyfuzja 900 zł, MR trzustki bez i z kontrastem 830 zł, MR j.b. bez i z kontrastem + drogi żółciowe 1030 zł. Pytałam i można jeszcze taką kombinację MR j.b.+ miednica bez i z kontrastem + drogi żółciowe i to kosztuje 1100 zł, tylko kto tyle w tej tubie wytrzyma żeby to wszystko za jednym zamachem zrobić. Dla porównania w innej klinice MR j.b. + MRCP + kontrast kosztuje 700 zł, ale tu mają aparat 1,5 Tesli i różnica jeszcze jest taka, że w Akademii robią najpierw bez kontrastu, a potem z kontrastem, a tu tylko z kontrastem. Meggi przeczytałam o tym usg, gdzieś mi się to o uszy obiło już, drogie bardzo nie jest, może warto spróbować? A znasz kogoś, kto takie usg już robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to mam oko jak jakas zydowka, tak stawialam ze kolo tysiaka komplet. Ja bym wziela pakiet ful wypas, w sumie 900 a 1100 roznicy nie robi, najwyzej kawioru raz kotu nie kupie*-) Dobra dziewczyny bo ja jutro bede dzwonila, jak u Was z czasem w sensie planujecie jakies wakacje w najblizszym czasie czy cos? Dostosuje sie oczywiscie, bede miala szofera, na hotel mnie stac, ale malej kawki z pradem nie odpuszcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja mogę od 18 do 23 lipiec będę w miare wolna na urlopie, jakie miasto proponujecie? będę namawiać Age*) Ja sobie tuning w pl zamówiałam i kilk adni mi zajmie robienie się na bóstwo*) i będę trochę krazyc po Sląsku, ale potem mam kilka luźnych dni, bo 24 mamy chrzest syna a 28 wesele, i powrot do domu, bo od 3 sierpnia przedszkole się córki zaczyna, napięty program mamy*) ale gdyby było ne bardzo daleko i w tym terminie to ja się wstawie*) Wspominałyscie o Krakowie? Sandomierz piękny, a w Zamosciu byłyście? Kazimierz? Kielce? Katowice? byle nie Warszawa bo się zgubie*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi termin odpowiada urlop planujemy pod koniec sierpnia dopiero, dzieci mam odchowane, kot zostanie z M najwyzej strzeli focha i pogardzi kawiorem, pff bo rozpuscilam kicke jak dziadowski bicz*-) Taka nasza wnusia zastepcza i choc syna z wnukami ponaglam to On sie musi najpierw dorobic.. Tlumacze i wbijam Mu do lba, ze wiecznie nie bede zyla a Synus mi na to ze jestem niezniszczalna i w zaswiaty sie wybieram odkad Jego pamiec siega i mam cierpliwie czekac:( Z miastem sie dostosuje, jestem powsinoga straszna, im dalej tym bardziej mnie to podnieca*-) Oprocz KRK Wawy i Katowic nie bylam w zadnym z ww. miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, trzeba zaczac konkretnie o tym myslec, zeby jakis nocleg ogarnac najlepiej na zakupach grupowych, po co przeplacac. Wesolo bedzie w kupie i nas na kacu pozniej w SPA doprowadza do stanu wyjsciowego*-) Ja jestem za opcja all inclusive, w koncu cale zycie poscimy to sobie raz zaszalejemy:) Kto sie pisze z grupy wstepnie? Sasiad, tez jedziesz? Jak Ci cukier wyszedl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja z innej beczki.Bylam dzisiaj polatac po sklepach,chcialam sobie kupic jakies nowe szmatki,no i dupa..Nawet rozmiary xs sa w wiekszosci na mnie za duze . Chyba czas wybac sie do Smyka,albo moze od razu lepiej do Tuptusia........Ale najwazniejsze ze narazie nic mnie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie boli juz ze 2- 3 tyg, juupii i przytylam ze 2 kg:) (pewnie to tamoxifen) ale mam ten sam problem. Tez bylam na tzw shopingu i na mnie nic nie ma. Tzn jest ale w tym rozmiarze to spioszki maja a ja juz 40+ i pomimo tego tego, ze nogi nieskromnie mowiac mam imponujace, to po tylu glebnieciach wygladam jakbym pod pociag wpadla i cudem zywcem wyszla z kolizji wiec... okutana chodze, na jesieni jakis laser strzele na blizny albo tatuaz*-) M69 ale bedziesz na zlocie? Jestes weteranka, przodowniczka, bez Ciebie to nie zlot!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ze względów finansowych nie mam na razie możliwości opuszczenia trójmiasta... jednak jakby ktoś był tutaj to spotkam się z ogromną przyjemnością. I u mnie do kawy *coś * się znajdzie. Myślę, że nawet można by maraton ala Living Las Vegas zrobić. Podaję maila do mnie maggikleo@gmail.com Oczywiście jak ktoś... coś....pogadać na priv to jak najbardziej piszcie. Wczoraj miałam rezonans szyi i nie wiem jak bym tam 2x dłużej wytrzymała, więc w moim przypadku, jak znajdą się dzięgi, to i tak mrcp i brzuch chyba osobno. Nie mam klaustrofobii ale ten hałas jest okropny. Robiłam też badania krwi i wyszły w małej ilości niedojrzałe granulocyty, które wskazują na infekcję toczącą się w organizmie, ale faktycznie kilka dnia miałam ból ucha i gardła i wyszła mi też opryszczka, więc coś tam mnie atakowało. Reszta ok. Tsh znów 3 ale tego akurat byłam pewna po ilości włosów na szczotce i kołataniu serca. Mam też za wysoki cholesterol całkowity, bo 198 ( norma do 190 ). Jednak stosunek dobrego do złego jest perfekcyjny. Taki jak jest wskazany dla osób po zawałach...więc na serce chyba nie wykituje....chyba, że z miłości *-) choć w moim wieku i przy udanym ( jak dotąd ) związku, raczej mi nie grozi zakochanie się. Mam znów maraton wesel, chrzcin, komunii itp więc wczoraj wybrałam się też na shopping. Właściwie w związku z brakiem wolnej gotówki mama mnie wyciągnęła. Jak to powiedziała * na dzień dziecka córcio* . Hehe ... 39 letnia córeczka. . . no ale jak dają to biorę ... i u mnie w sieciówkach młodzieżowych jestem idealną 36tką. Mi się w sumie schudło tak jakby każda chudnąca chciała. Głównie brzuch, boczki oraz ramiona. I z rzeczy przed schudnięciem góry są ok, natomiast spodnie i spódnice są za duże w pasie. Po latach mile zaskoczył mnie Orsay. Kiedyś ich uwielbiałam za kolekcję jakość i cenę...potem był totalny szmateks, ale teraz znów jest naprawdę dobrze i tam dla Was jest również rozmiar 32, więc może warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg Ty w czepku urodzona, mi jak z wagi leci to oczywiscie gora a i tak mam tam tyle co kot naplakal, ech zycie jest niesprawiedliwe. Nie no 32 to chyba moj kot nosi, 36 spokojnie wystarczy z tym ze u mnie wizualnie wygladam na max 50 kg chyba przez deficyty bialkowe a teraz te 2 kg w gratisie to pewnie uboczny skutek. Cos a*la zbieranie wody przed menstruacja. Ale darowanemu koniowi w zeby sie nie zgalada, micha mi sie cieszyla na te 2 kg bo w pewnym wieku raptowne chudniecie niestety urodzie nie sluzy a i dawno mnie nikt nie legitymowal wiec troche w depresje popadam i jeszcze w jakas menopauze ze zgryzoty sie wpedze a przedsmak mialam i fajne to nie jest. Dziewczyny, to jest kosmos, inaczej patrze teraz na te wiecznie niezadowolone ze wszystkiego tesciowe, ekspedientki itd. i sie nie obrazam, ze maja muchy w nosie. Niestety wszystko przed nami*-) Szkoda ze z many u Ciebie krucho, kurde.. chyba jedyna opcja bedzie jak faktycznie przyjade na te USG babelkowe, walniemy sobie sweet focie, podam dalej, w miedzyczasie z sasiadem sie na vodke umowie i bedziemy wszyscy tak jakby zapoznani*) A i dzieki za @ zanotuje w tajnym notesie jak nas wywala w kosmos to sie jakos odnajdziemy w sieci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie bo tu chyba Gaja przed rezonansem jest, ciekawe czy zatyczki do uszu by przeszly, w koncu to nie implant ani sruba tytanowa wiec nie powinno zaburzac obrazu. Ja akurat klaustrofobie mam niby umiarkowana, ale raz w zyciu bylam w solarium i dostalam ataku paniki. Smiesznie bylo, wyciagali mnie rozstrzesiona jak osika i jak mnie Pan Bog stworzyl, obciach na maksa*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. . . 50kg żywca, hehe. Tyle, że ja mała jestem . . . 166 cm ostatnio mi wyszło wzrostu. Co do faktu, że zgubiłam głównie te nadmiary to wydaje mi się, że to wynik powolnego chudnięcia. W sumie 7kg w 5 miesięcy. Obecnie tłuszczu mam w organiźmie 21.7 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tluszczu nie badalam ale jak dobrze przycisne na wysokosci pepka to czuje kregoslup*-) Ale zle nie jest, nawet mini fald mi sie zrobil, taki tyci tyci ale M sie cieszy, strasznie nie lubi suchotnikow*-) Tylko zeby ze skrajnosci w skrajnosc nie popasc i zaraz stowka na liczniku*-) E, to Ty Guliwer jestes, ja mam jakies 165cm, znaczy niskopienna jestem ale podwozie mam wysokie na szczescie*-) Aha, wyjezdzam jutro skoro swit zebyscie sie nie martwily, wracam jakos na mecz w nd, choc wiekszego sensu nie widze, mam nadzieje ze naszych patalachow skopia jak milo i w koncu sie za granie wezma a nie lansowanie po sciankach. Taka patriotka jestem*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg, bo Ty masz te kolatania czesto, b. dobre sa betablokery np. propranolol. Wyciszaja pikawke i maja dzialanie takie z lekka rozluzniajaco-antystresowe. Zawsze to tepsze niz szprycowanie sie benzodiazepinami np .Biore juz jakies 20 lat i skutkow ubocznych nie mam (chyba). Minimalnie obnizaja cisnienie ale przy malych dawkach np 10mg jest to prawie niezauwazalne. TSH 3 w naszym wieku nie jest zle, moja Corcia ma wahania rzedu 7-9 do prawie 40! i potrafi taki odpal miec w przeciagu tygodnia niezaleznie od dnia cyklu. To jest dopiero kosmos, jak z dzieciaka pogodnego, radosnego, pelnego pasji potrafi w kilka chwil stac sie *stara malenka stetryczala i zlosliwa zolza*. Oczywiscie na wyrost zamartwia sie tym, czy kiedykolwiek zajdzie w ciaze a ja z Nia:( Kurde chyba mi te wnuki nie dane sa:( a szybko mialam pierworodnego i martwilam sie, zeby babcia przed 40tka nie zostac a tu masz, jakie zycie pisze scenariusze. Dobrze ze mam tego rozpuszczonego kota, mam gdzie przelac nadmiar instynktow babcinych chociaz, bo niedlugo na osiedlu mnie wezma za jakas pedofilke, tak mi brakuje jakiegos bejbika w domu ze zaczepiam dzieci w piaskownicy albo chociaz przysiade i ciesze oko:) Gdybym byla 5 lat mlodsza i nie promieniowala jak reaktor to nie ma bata, korespondowalabym z Pika i Agus o kolkach i zabkowaniu. Aha w kwestii zakochania, Meg, lepsze jest wrogiem dobrego, daj spokoj, masz udany zwiazek na cholere Ci klopoty*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie. . . jeden mąż mi starczy. Z tym sercem to lekarka też sugerowała niedobór magnezu. Tyle, że u mnie po suplementach magnezowych i wapniowych goni od zawsze. Odpukać w tym tygodniu jest ok. Podjadam trochę czekolady. Choć znów po czekoladzie odzywa się od razu refluks i drapie mnie w gardle i kaszle. Pika trzymaj się mocno. Nie dawaj się dołkom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×