Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

NieJola ,boli dokladnie tak jak opisalas,tylko ze mi promieniuje w gore plecow nie w dol. BarbaJola,pytalas o prof.Lampe,nie ja nie bylam jego pocjetka [bylam nawet umowiona na konsultacje ,ale sprawy potoczyly sie szybko i w innym kierunku ,ostatecznie nie dojechalam],ale spotkalam w Warszawie na ecpw pacjentki przez niego kierowane.Wy sie u niego leczycie?Wszystkiego najlepszego dla wszystkich MAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś myślę , że chyba twoje *rady* co do nierobienia badań przez innych poza Gaja to dalece nie na miejscu słowa. Zachowujesz się jakbyś rozumy pozjadal. I na jakiej podstawie uważasz ze innym nic nie dolega -tak wynika z tego co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, gdzie i kiedy napisałem że nic Wam nie dolega? - kompletnie nie rozumiesz do czego zmierzam. Takie stwierdzenia że wszystko jest z Waszym zdrowiem OK to już dają Wam lekarze, za jedyne 100 -250 zł za wizytę a ciągle boli. Okres progresji tej choroby jest rozłożony w czasie i robienie tk czy rezonansu co 2,3 miesiące to nieporozumienie. To co napisałem to moje prywatne spostrzeżenia z życia wzięte może komuś pomogą może nie. Informacyjnie tylko napiszę że EUS w Wodzisławiu kosztuje prywatnie coś około 1200 zł. Zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzys Wodzisław Sląski? możesz sprecyzować? Jeśli chodzi o badania to myślę, że kazda z nas zdaje sobie sprawę z jaką choroba mado czynienia, i nie robimy badan co 3, 4 miesiące*) wypowiem się w swoim imieniu, nie stać mnie na to zwyczajnie a mój lekarz mi nie da skierowania*) a jak się zapozycze na badania to mi komornik *internety* odetnie i jak się do Was dobije??? pożale???*)))) A poważnie, strach przed przeoczeniem czegoś poważnego powoduje, ze szukamy pomocy i łazimy na te konsultacje, poza tym chciałabym się w końcu dowiedzieć co mi jest? stąd nasze gdybanie tutaj, poszukiwanie badan, lekarzy, porady Krzysiu*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś nikt z nas nie robi tk czy rezonansu co 3 miesiące. Ja zaczęłam badania dopiero w styczniu, najwięcej miałam badań z krwi, moczu i kału, bo to najłatwiej zrobić, poza tym usg 2 razy, kolonoskopię, tk, rezonans miałam mieć, ale lekarz mnie odesłał do domu, nie widząc sensu, badanie prywatne, więc nie wszyscy chcą kasę wyciągnąć*-) Po 06.06 jednak będę robić rezonans jamy brzusznej i dróg żółciowych. Eus mogę zrobić prywatnie, ale bez skierowania nikt mi nie zrobi, a na skierowanie nie ma szans, bo nie ma u mnie podstaw. Z drugiej strony lekarzom się nie dziwię, bo jakby każdemu na kłucia, gniecenie i uczucie guli w brzuchu dawali skierowanie na eus to co drugi pacjent by musiał robić, a jednak jest to badanie inwazyjne. W dodatku nie daje 100% pewności. A w moim przypadku to niczego nie zmieni, w sumie ja już od wczoraj diagnozę pzt mam*-) A lekarstwa na to i tak żaden lekarz nie przepisze, bo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wszystkim Mamom wszystkiego najlepszego, przede wszystkim spokojnego życia bez bóli. Ja po wczorajszym i przedwczorajszym obżarstwie czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie boli, więc jedzenie raczej wpływu na gniecenia nie ma. Tzn. w sumie ma, tylko jakby w drugą stronę, rano pół do godziny po przebudzeniu czuję takie lekkie mrowienie w lewym boku, ale nie wysoko przy żołądku, tylko na wysokości pępka i nie po środku, tylko mocno w lewą stronę. Jak zjem to mi za chwilę przechodzi. Czyli moja trzucha nie lubi głodu i jakoś nisko jest*-) Jola dobrze, że się pokazałaś, bo już zaczynałam się o Ciebie martwić. Ja z kolei, jak jest upał to się doskonale czuję, dzisiaj już niestety u nas zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

M od wczoraj w domu jupi!!! Trzucha wyciszona, nie boli a to piękne bo żyliśmy z bólem od lutego. Niestety reszta wiadomości średnia. Czekają nas badania genetyczne i dalsza diagnostyka w Warszawie no i powtórny EUS, lekarze skłaniają się ku wycięciu głowy ale musimy z tym poczekać na wyniki. Dlaczego tak? W tym ataku było widać że zapalona była tylko głowa, po raz kolejny podejrzewają nowotwór ale IPMN. Chcą koniecznie biopsje przy EUSie. Co do tego badania to nasi lekarze mimo iż mamy możliwość zrobienia tego w Katowicach chcą koniecznie albo Warszawe albo Szczecin bo tam mają największe doświadczenie. Zobaczymy co będzie, teraz czekamy na termin przyjęcia. Co do prof Lampe to nie leczymy się jeszcze u niego bo dopiero teraz pojawił się temat resekcji a on jest typowo od tego i jest na miejscu. Jeśli chodzi o lekarzy i trzustkę to mam wrażenie że boją się samego hasła trzustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Krzys, alez my tu wszystkie doskonale wiemy, co jest refundowane, w praktyce jednak wydebienie skierowanie od lekarza graniczy z cudem. I tak placimy z wlasnej kieszeni za wiekszosc badan a niektore badania ida w tysiace jak EUS np. Poza tym Twoje pseudo-medyczne wywody zachowaj dla siebie i dla wszystich bedzie lepiej no chyba, ze mozesz pochwalic sie jakims tytulem naukowym to wybacz... a i bez urazy ale sugestia, zebysmy dali na biedne dzieci to juz ponizej pasa byla. Nas najbardziej na dany moment obchodza wlasne dzieci, zeby nie byly wkrotce osierocone i mialy matki tryskajace zdrowiem i bedace w stanie wgl sie nimi zajac a jak wiesz, cierpimy katusze a nasze rodziny w tym dzieci to widza i wspolodczuwaja. A juz nic nie napisze bo jasna cholera mnie bierze czytajac takie stwierdzenia... Jolu witaj, usciski dla M to dobrze ze juz nie cierpi. Tutaj wpadal jakis chlopak bodajze XYZ byl po biopsji trzuchy moze sie odezwie a i m69 jest bodajze po resekcji glowy i znacznie sie Jej stan poprawil od operacji i w miare normalnie funkcjonuje juz kupe lat wiec glowa do gory. Zrobicie jak uwazacie, ale ja majac do wyboru Wawe a Szczecin wybralabym Wawe. W Sz-nie to pewnie Unii Lubelskiej a osobiscie nie polecam i zywcem bym sie juz tam nie dala polozyc a niby renomowana klinika i z calego kraju (zagranicy rowniez) sie tam pchaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

A i jeszcze cytacik prof. Lampe *Jeżeli zrobię dwie resekcje trzustki dziennie, to *zadłużam* szpital na 12 tysięcy zł. Większość szpitali broni się przed *wariatami*, którzy chcą operować trzustkę - mówi chirurg z Katowic, prof. Paweł Lampe, najlepszy w Polsce specjalista w leczeniu raka trzustki.* Mam goraca nadzieje ze Was ten problem nie bedzie dotyczyl, jednak prawda jest taka, ze do tematu trzustki lekarze podchodza jak do jeza bez roznicy czy to OZT PZT guz, torbiel czy inne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Gaja, a Ty mialas ostatnio jakas gastroskopie? Bo bole glodowe to sa typowe przy wszelkiego rodzaju wrzodach czy to zoladka, czy dwunastnicy. U nas w koncu chlodno, bede zyla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

M69 MSW w Warszawie i tam będziemy chyba jechać. Ostatni EUS też był w wawie w szpitalu na Bródnie. Jak tam funkcjonujesz po tej resekcji? Jak wygląda dieta? Przepraszam że tak dopytyuję ale wolę za wczasu wiedzieć od kogoś kto przeżył to na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Jola, m69 udziela sie od pierwszej strony i warto poczytac Jej pierwsze wpisy skoro Twoj M w podobnej sytuacji. Zawsze to wiadomosci z pierwszej reki a nie statystyka medyczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, super wiadomości*) tzn to ze w domu i nie boli*) NieJola ma racje czytaj wpisy M69 ona jest tu od początku i ma duże doświadeczenie i cos więcej, jest niezwykle pogodna, spokojna, umie mówic o trzustce bez paniki i straszenia, a to bardzo dobre podejście*) na pewno Was nie nastraszy*) bo jak ja bym wam miała opisac to łojjj*) taka panikara jestem*) Trzymam kciuki żeby wam się wszystko udało*) U mnie lekka poprawa, dziś bole pleców od łopatek w dól, koszmar ledwie się ruszam, nie wiem czemu ale te bole łacze z jelitami( a może to moje pobożne zyczeni*)) - wszystko dobre byle nie trzustka*), pogoda nam się poprawia i mam nadzieje ze i ja poczuje się lepiej*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Czytam od początku i jestem nawet nie w 1/4 ale faktycznie doczytałam odp na moje pytania do m69 :) pika doczytałam że miałaś stłuszczoną trzustkę o ile dobrze kojarzę, co lekarze Ci na to powiedzieli bo tego nie mogę się doszukać. Btw zrobiłam dziś pazurki i piszę tego posta na dotykowym już chyba 10 min bo ciągle byki robię *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stłuszczona trzustka wyszła mi rok temu w tk, lekarz zalecił diete i kreon, i tyle*) po tym tk robiłam kilka razy usg, trzustka była widoczna i była ok*) 2 miesiące temu robiłam tk i nie ma w opisie stłuszczenia ani trzustki ani wątroby, wszystko w normie, pięknie wygladajace narządy*) za to w krwi już nie tak ciekawie, ale nie ma tragedii i lekarz rozkłada rece ze taka moja uroda*) Nie wiem czy stłuszczenie trzustki może zniknąć? ale u mnie zniknęło, jakims cudem*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś znowu miałam ten atak kołatania serca, zawrotów głowy i drżenia rąk. Od tak nagle. Czytałam gazetę i zaczęło mną telepać. Dawno tego już nie doświadczyłam. I tu bęc. Powtórka. Nie wiem już czy to niedocukrzenie czy tarczyca. Faktycznie już kilka dni czuję się gorzej w kwesti brzucha. Wróciły też stany podgorączkowe. Nie mam już naprawdę siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala u mnie 6 lat temu jak trafilam do szpitala z ostrym bolem yszlo otz i pzt za jednym zamachem,wczesniej nic nie odczuwalam,a tu nagle widoczne zmiany w trzustce tzn zwapnieniai dodatkowo kamica przewodu trzustkowego.....szok.....Potem rok turlania sie z bolu 7 zabiegow epcw i po roku operacja.Pika ,dzieki za mile slowa,ale to nie do konca tak ze ja taka bohaterka,poprostu staram sie zyc najnormalniej jak to mozliwe,ale tez czasem lapie doly i trudno mi pozbierac sie do kupy.Juz nie zadaje sobie pytan w stylu ,,dlaczego ja,,poprostu sobie odpowiedzialam a dlaczego mialby to byc ktos inny.Mam 47 lat waze 41|42 kilo i na przekor wszystkiemu mam nadzieje ze jeszcze troche pociagne.Moj najmlodszy synek ma dopiero 11 lat,wiec jestem mu jeszcze potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Pytam pika bo u nas przy okazji tej hospitalizacji i tk na podstawie stłuszczonej trzustki wysnuto potwierdzenie przechodzenia ozt, stłuszczenie mija jak zapalenie schodzi. Co do telepania, kołotania serca, potów nocnych, niepokoju i skłonności do stanów depresyjnych to oczywiście mogą współtowarzyszyć innym chorobom ale u mnie występują właśnie przy niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto. Kiedyś coś czytałam że tarczyca coś może mieć wspólnego z trzustką. Ja nie mam brzuchowych problemów ale te tarczycowe już owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Ahh i jeszcze jedno wam miałam napisać bo wiem że ciężko wam się diagnozować a jak wiecie u nas było teraz ozt bez podniesionych amylaz i lipaz (pierwszy raz taki numer) natomiast zawsze podniesione było crp. I to znacznie, w dniu przyjęcia do szpitala 159. Jak tam wasze crp w trakcie mocniejszych bóli? Monitorujecie może to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozt bez podniesionych enzymów jest częste a także jest tak, że stopień podniesienia nie jest jednoznaczny z ostrością ozt. Co do hashi to było u mnie podejrzenie, bo tarczyca w stanie zapalnym i za mała, ale nie wyszły mi przeciwciała i hormony w normie. Tsh powyżej 3 za wysokie, ale jednak wciąż w normie. Za tydzień idę do ogólnego to powtórzę tsh. Bolą mnie też te nerki ciągle. Na pewno mam tam piasek...ciągnie od tyłu przez pachwiny aż, w pochwie to ciągnięcie czuje od wewnątrz i nad kością łonową. Gorąca kąpiel pomaga trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Meggi a Ty masz glukometr w domu? Bo ja jak mam palpitacje, kreci mi sie we lbie to mam 50-60 a jak zaczynaja mi drzec rece to w przeciagu paru minut mam: 40 - 30 - 20 error i gleba (moj cukromierz ponizej 18 jednostek sygnalizuje Lo - poziom niewykrywalny). Moj maz znalazl na to patent*-) bo ciezko zjesc banana lub wypic litr soku lub cokolwiek jak rece drza i czujesz ze za chwile gleba bedzie jak nic *-) wiec zawsze jak bierzemy kawe na CPN to pare torebek cukru trzcinowego mi bierze i w razie co 3 torebki zalatwiaja sprawe*-) Nawet nie mam wyrzutow sumienia, kawa kosztuje prawie dyche a normalnie nie slodze wiec i tak na mnie zarabiaja, ot na wynos biore*] Pewnie prosciej by bylo kupic glukoze ale w tym podlym zyciu to taka atrakcja nasza*) a jak wiadomo kazdy Polak to pijak a kazdy pijak to zlodziej*-) Dziewczyny, wyjezdzam na 2 dni zebyscie nie myslaly ze wykojfnelam melduje grzecznie a zasiegu tam nie mam ale w razie co jest pogotowie lotnicze. Milego weekendu, Jola kuruj meza bo zlot w lipcu robimy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×