Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Meg :) brawo MY myslimy sztampowo pomysla, ze My to jeden byt*-) ale skojarzenia mamy w deche...:) Myslalam, ale pierwszy raz mi sie zdarzylo jeb..ć bezbolowo i juz mam zajawke ze to moze przerzut i ogolnie nakrecam sie:( Poki co stawiam na padaczke alkoholowa*-) wypilam ze 3 piwa przez 2 lata wiec pewnie to to, a powaznie to w rozsypce jestem i to glebniecie mnie dobilo, dodatkowo kot nadal patrzy na mnie wilkiem chyba go oddam do schroniska a kosztowala niemalo*-) Oczywiscie zartuje, oddalabym Jej nerke i watrobe i nawet wyspy trzustkowe. To sobie pozartowalysmy, fajnie ze nas cala Polsza czyta*-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa moja przyjaciółka ma też takie bóle 1-2 minutowe góra, więc ten Twój wczorajszy ból to od kręgosłupa pewnie, nie trzuchy. Meggi ja zastanawiam się czy nie zrobić w UCK jeszcze MRI samej trzuchy, nie jamy brzusznej. Na razie oczywiście czekam na opis tk, ale rezonans nie jest szkodliwy, więc w sumie co mi szkodzi. Dziewczyny a chudniecie? Ja schudłam, tak jak pisałam wcześniej, teraz już nie, ważę 52-53 kg rano i 53-54 wieczorem, ale apetyt mam bardzo duży, a nic a nic nie tyję. Tzn. niekoniecznie chcę utyć, taka waga mi pasuje, ale jestem bez przerwy głodna i co chwilę coś przekąszam, a to jogurt, a to serek, galaretka, owoc jakiś, pomidorek, ogórek itd., a waga ciągle taka sama. Pika, Mirra co tam u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja jak już to raczej mrcp zrobić. Nie dublowała bym tk. Aczkolwiek po takim tk to w sumie mri specjalnie nie ma sensu. Co ma wyjść, wyjdzie na tk. Dalsze badania bym odpuściła. Szczególnie, że jak mówisz, objawy złagodniały bo wyleczeniu helicobactera i nic nowego się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem z doświadczenia że mr i tk mogą pokazywać zupełnie co innego. U mojego m mr wskazywał na wadę anatomiczną natomiast tk pokazywał zmiany w trzustce te pseudo nowotworowe tak więc jak macie możliwość to róbcie i to i to badanie. Przesyłam Wam dużo sił bo życie ze znakiem zapytania jest koszmarne, my cierpimy ale znamy diagnozę natomiast taka szarpanina jest chyba najgorsza szczególnie dla głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Barba, jestesmy z Wami myslami, mam nadzieje, ze usmierza bol i ogolnie cos zaradza moze na cos wpadna i znajda przyczyne nawracajacych OZT u Twojego M. Dzis mam ogolnie bardzo refleksyjny nastroj i myslami jestem z osobami postronnie obcymi ale wiedzacymi, jak zycie jest podle i niesprawiedliwe. Od rana mysle co u Twojego M i Corcia p. Ewy Blaszczyk bardzo mi lezy na sercu. Oby udalo sie Ja wybudzic! To co ta kobieta przeszla w swoim zyciu daje mi kazdorazowo kopa do tego, zeby sie nie poddawac i zyc, trwac, mimo przeciwnosci, bolu, rezygnacji... Ogolnie to chyba tez mam PMS jak Meg bo jakas taka melancholia mnie dopadla, a moze to juz klimakterium? Chlopaki zyjecie? Wymiekli czytajac o naszych zespolach napiecia, pryszczach i innych takich hihi. ps. zmieniam nicka oddaje prawdziwej Joli *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Jeśli chodzi o panią Ewę to również strasznie ją podziwiam, kobieta skała i z całego serca życzę jej aby jej córka się obudziła bo jej mama już uniosła tyle cierpienia że zasługuje na to. Ja się cieszę że wreszcie m przyjęli, teraz będą p/bólowo działać ale jak wyciszą trzustkę to wreszcie może zaczną diagnostykę. Modlę się o ukojenie jego bólu a jak na złość synek też się rozchorował i od wczoraj gorączkuje więc jutro też mnie czeka lekarz. Przepraszam że mało personalnie się do was odnoszę ale jeszcze jestem nowa i muszę się wdrożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Gaja przeoczylam zapytanie, ja waze jak dobry kurczak, z kotem na ramieniu 50 z hakiem a kot rasy olbrzymiej (syberyjczyk). Teraz apetyt mam jako taki, mdlosci odpuscily ale im wiecej zjem, tym mniej rano waze:( Morfologie mam ok (dolne granice ale w ramce) wiec to nie kwestia anemii. Pewnie potrzeba czasu na regeneracje organizmu no i musze uzupelnic bialko bo mam niedobory. Mysle nad jakimis suplementami, bo twarogow, jogurtow ryb i innych mam po kokardki juz, a efektow brak. Nutridrinki kosztuja fortune a smakowo mi nie podchodza i przypominaja traume z onkologii. Myslalam nad odzywkami typowo dla *karkow* zeby sobie wieczorem walnac shake proteinowego, konkretnie bialko serwatkowe ale mam problem z tolerancja kazeiny... Moze chlopcy cos zaproponuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi wcześniej myślałam, żeby zrobić mrcp, cała jama brzuszna to wiem, że raczej bez sensu, zresztą już raz byłam pod pracownią RM to mnie lekarz odesłał, do domu*-) W UCK robią m.in. rezonans magnetyczny samej trzustki, a rezonans jest podobno dobry na małe partie. Pytałam, jak byłam na TK i w zasadzie można zrobić od ręki. MR trzustki bez i z kontrastem kosztuje 800 zł. Tak, jak mówi Barba, tk i rezonans magnetyczny to są jednak inne badania i może jedno pokazuje to czego inne nie widzi. Trochę tak, jak z mammografią i usg piersi. Na mammografii mam zdrowe cycki, a na usg już nie tak całkiem . Jola z tym kotem na ramieniu to się uśmiałam*-) Ja uwielbiam koty, a jakiego koloru masz futrzaka? Ja kocham wszystkie, ale najbardziej rudzielce. Nutridrinki piłam dość długo, mi nawet smakowały, ale już mi się przejadły, a raczej przepiły, no i co tu gadać wolałabym innego drinka*-) Ryby lubię bardzo i mam dobry dostęp do nich, twaróg biały tak sobie, jogurty i serki wiejskie mogę jeść, ale uwielbiam sery, a trzucha niestety nie. Serów nie umiem sobie odmówić, zwłaszcza pleśniowych, mozzarelli i fety, a to tłuste, jak diabli. Barba dużo zdrówka dla męża i synka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, tyle, że mąż Joli był po ozt i coś tam wychodziło. Bardziej chodziło mi o to, że jak nic nie wyjdzie w takim dobrym tk to też raczej będzie ok w rezonansie. Ale wiadomo, dla świętego spokoju można. Szczególnie, że szkodliwość raczej żadna. Ja już happy, że dzień się kończy, bo to jeden z tych gorszych, jak to przed ciotką. Pełen pakiet bólu plus nery i jajniki. Prześwidrowało mnie od mostka po kość łonową i nie chce puścić. Bulgoty i gazy, odbijania i kłucia plus tępy ból cały dzień. Mam dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Gaja no masz Ci los, u mnie akurat odwrotnie, USG cycow wychodzilo ok oprocz kilku torbieli ale ja mam od dziecka takie utkanie gruczolowo jakiestam i zmiany mastopatyczne i nawet biopsja cienkoiglowa wyszla ok ale cos ich tknelo zeby zrobic mammografie i wyszly zwapnienia w cyckach i wezlach + markery podniesione. Mialam na tyle szczescia ze zmiana byla mala, szybko wychwycona bo jestem od dziecka pod opieka Lubinskiego z genetyki i mialam operacje oszczedzajaca wiec nie jestem okaleczona, choc przy moim *bujnym* biuscie 75 b w push upach*D wielkiego dramatu by nie bylo, jednak zawsze to lepszy rydz niz nic. Rozwazam rowniez w przyszlosci calkowita mastektomie i pozbycie sie dolnego organu, bo strach jednak paralizuje zwlaszcza przy mutacji BRCA 1 i 2 a *szczesliwie* posiadam obie. Kotelke mam rasy Neva Masquarade, o umaszczeniu NEM n21 a w zasadzie to pies w kociej skorze. Niestety rudy/ rozowy ma tylko nosek z czarna oblamowka za to oczy ma niebiesciuchne jak adriatyk:) Jola jak minela noc M? ukoili bol? Jak synus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jola, trzymam kciuki za Męża, mam nadzieje, że mu pomogą*) Dziewczyny u mnie lipa, bez zmian, wróciłam z urlopu chora bo zawsze chorujemy w Pl, zmiana klimatu i wszystko się nas czepia*( Bola mnie tak wszystkie kosci i głowa, gardło bolało ale przeszło*) Jakies dziwne bole mam, kolano mnie boli 2 dzień, tak ze spac ne mogę, a nie uderzyam się i nie miałam nigdy z tym kłopotu, poczekamy co dalej*) Zakupiłam olej z czarnuszki i ziarenka, herbatki na trzustke, i zaczynam się leczyc, tylko nie wiem ile tego oleju pic? i jak te ziarenka pic? poradzcie*))) Piszecie o bolach w plecach, ja mam najgorszy pod lewa łopatka, jest tak mocny ze się ruszzac nie mogę, dziś bola cale plecy, od łopatek w dól, już nie wiem czy to zły materac, trzustka, nerwy czy wszystko razem. A i ja tez nie mam na imię Pika*) Mam na imie Patrycja, ale Piką nazywa mnie rodzina, wiec nie ma dla mnie znaczenia jak się podpisuje*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

hej Pika, moze to jakies grypidlo stad gnaty bola, aura w PL ostatnie dni byla poznojesienna... ja tez jestem ciekawa tej czarnuszki, nigdy nie stosowalam. Jedynie ziolka czasem popijam i ostropest sobie mielilam, chyba do niego wroce. David byles u Niedzielina? Jakos chyba na dniach miales wizyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi z tym rezonansem zobaczę jeszcze, na razie czekam w nerwach na wynik tk. Może będzie już dzisiaj po południu, dam znać od razu. Ale Wam powiem, że strasznie się denerwuję:-( I od razu trzucha zaczęłam mnie boleć i kłuć:-( Pika witaj:-), no u nas jesień była, przynajmniej w 3City, nie wiem w jakiej części PL byłaś, ale chyba nigdzie nie było za ciekawie. Ja olej z czarnuszki piję po łyżeczce rano i wieczorem. Ziarenka sypię do sałatek, na kanapki, do zup tak dla smaku na oko. Biorę też ostropest, jak sobie przypomnę*-) Jola ja mam torbiele i włókniaki, w wieku 21 lat miałam usuwany gruczolako-włókniak dość duży. Na mammografii nie widać ani torbieli ani włókniaków, ogólnie nic, mam gęstą tkankę gruczołową czy jakoś tak, w każdym razie twarde cycki z milionem zgrubień i górek, więc wymacać u mnie też jest cokolwiek trudno. Lekarka (niejedna) powiedziała, że dla mnie lepsze jest usg. Mammografie mam robić nie częściej niż co 4 lata przynajmniej na razie. USG co roku chyba żeby się coś działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NieJola gdzie ja nie byłam*) robiliśmy maraton po rodzinie, wiec okolice Katowic, potem Kielce, Rzeszów i Zamość, tak mamy rozłożoną rodzinę, że trzeba się najezdzic*) Dziekuje za podpowiedz, ruszam dziś z piciem czarnuszki, bardzo na nią liczę, muszę się czegoś uczepić bo oszaleje*( Ja od rana po cichu wyje, patrze na dzieci i łzy same lecą, bo nadal nie wiem co mi jest a boli coraz mocniej, wyłacza mnie z normalnego życia, ciagle jestem słaba, obolała, smutna, nie wiem jak daleje życ. Boję się tych bóli, diagnozy, zycia się już boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Gaja no akurat tutaj sie zgodze z lekarkami, bo przy tak gestym utkaniu ciezko odgraniczyc torbiel od cysty i zmian mastopatycznych. Znaczy to mniej wiecej tyle, ze mamy za jedrne cycki *-) i u mnie biopsje byly robione w ciemno, material byl pobierany w najwiekszym skupisku zageszczen na godzinie jakiejstam (tak opisuja mi zawsze USG, np na godzinie 9 to i tamto na godzinie 11 to i tamto itd material pobrano tu i tam, stad wyszla ok bo ucelowali najwieksze skupisko a akurat to male bylo zapalnikiem). Ja od 30 r.ż mam mammografie co 2 lata, teraz co roku ale u mnie inna sytuacja i faktycznie mammografia nie ukazuje pierdol typu groczolaki a zwapnienia bardziej i zmiany w wezlach chlonnych i zmiany typu in situ. W kazdym badz razie wracajac do tematu przewodniego jakim jest trzucha*-) nawet sprawy tzytzow pokazuja, jak zgola inne badania robione w jednoczesnym czasie moga sie diametralnie roznic, wiec powtarzam! badac sie do bolu wszsytkimi dostepnymi srodkami, nie dawac sie zbyc, bo czasem uspienie czujnosci po pomyslnym badaniu moze kosztowac zycie, a niestety mamy tylko jedno a nie jak koty cale 7:) Apropo kitajcow, moja od 3 dni spi caly bozy dzien, taka to pozyje, za to w nocy buszuje i domaga sie zdjecia pajaka z sufitu co oznajmia glosnym niezadowoleniem ku rozpaczy mojej i sasiadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Gaja, z tego co rozkminilam to Wy z Meg jestescie sasiadkami, ja z Davidem Stettinianie a reszta dziewczyn to okolice Zaglebia, dobrze kombinuje?. Az dziw, ze jeszcze sie nie spotkalismy na jakiejs kawce. Pika, niezmiernie mi przykro, cierpisz katusze i wylewasz lzy patrzac na male dzieci. Przytulam mocno, na pocieszenie napisze Tobie, ze ja zegnalam sie ze swiatem jak syn byl maly i prosilam Bozie zeby chociaz do komunii dozyc, pozniej urodzilam Corke i bylo juz tylko gorzej, wtedy modlilam sie zeby chociaz ze 3 lata miala i troche mnie zapamietala a teraz jest jak jest ale sa pelnoletnie i czekam na wnuki ktore by mnie trzymaly przy zyciu... Musi byc dobrze, na tym watku sie rozmnazamy a nie umieramy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika tak mi przykro:((na pocieszenie mogę powiedzieć, że nie jesteś osamotniona,czuje dokładnie to samo co ty, łzy same lecą patrząc na mojego pieciolatka:( Barbara- Jola dużo siły dla ciebie i męża! Odebrałam wyniki krwi, leukocyty i erytozyty ciut ponizej, alkaliczna fosfataza tez niewiele poniżej normy,billiubina i GPT podwyższone :( lekarz nie widzi problemu , bo twierdzi ze nie są tragicznie poza normą. NieJola na borelioze nie robilam, ale ASO w dzisiejszych wynikach prawie 400 -norma do 200.Czy to może być przyczyną moich dolegliwości reumatycznych? Ortopeda wysłał mnie na prześwietlenie wszystkich stawów i kazał z tym wynikiem ASO iść do laryngologa. Do tego mam bardzo niski poziom Wit d 3, a jak wiadomo kiedy trzustka chora nie przyswaja ,w szczególności ,witamin rozpuszczanych w tłuszczach D, K,E, A. Z drugiej str połowa populacji ma niedobór wit D i badz tu mądrym. M69 czy ty suplementujesz dietę tymi witaminami? Jak tak to napisz proszę w jakich ilościach. Trzymajcie się ciepło,u nas piękne słoneczko, a ja korzystam ze jestem na zwolnieniu i wygrzewam obolałe gnaty na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dziewczyny*) z tego co pamiętam to większość z nas to trójmiasto i okolice Wrocławia. ja i Luisa mieszkamy w Niemczech*) ale pochodze z Jastrzebia Zdroju, niedaleko mnie mieszka Aga, bo w Bielsku Białej, niestety teraz nie udało nam się spotkać, ale może w lipcu się uda*) A kiedy i gdzie robimy ten zjazd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Ja sie dostosuje o ile mnie jasna cholera do tej pory nie strzeli. Bardzo lubie podroze pociagami, odprezam sie, poza tym nie kieruje samochodem odkad sobie mdleje jak kawka, boje sie kogos zabic i szkoda bryki*-). Jestem do dyspozycji w promieniu 1000km mam dobre polaczenia w zasadzie z wiekszoscia miast w PL a do niemiaszkow tez nie ma problemu /obwodnica*-) Ja nawet do Wrocka jezdze Niemcami wiec no problem. Jestem za tym, zeby zlot zrobic w msc najbardziej optymalnym dla mlodych Mam, bo wiadomo, im jest natrudniej oderwac ssaki od piersi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Luisa ortopeda moim zdaniem dobrze skierowal, ja mialam reumatoidalne zap. stawow ale to bylo ze 30 lat temu i stad pamietam ze wciaz mi robili wlasnie ASO i bylo mocno podwyzszone, ale zabij mnie, nie mam pojecia o ile, prawdopodobnie wyniki nawet gdybym je odnalazla po 20 przeprowadzkach dawno juz by wyblakly ale pamietam ze cierpienie bylo nieziemskie, krecenie w kolanach, stawach ciagla goraczka i OB b. wysokie i ogolnie takie rozbicie jak przy AH1N1 ale wtedy zwalali to na paluszek i glowka to szkolna wymowka, pewnie klasowka *D tak jak teraz na *IBS*. A ze laryngologa wyslal to milo z jego strony i blysnal az dziwne bo mononukleoza tez daje ciekawe objawy (tez mialam jako dziecko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Aga mamy dzieciaki na butelce*) Z taką iloscia boli i leków, ciężko by było karmic*) ja mieszkam daleko w głąb Niemiec, az pod holenderską granicą, nad samym morzem północnym, wiec mi tez wlasciwie obojętnie gdzie byśmy się miały spotkać bo i tak mam minimum 1000km*)) Ja będę w Pl w połowie lipca bo chcemy małemu chrzest zrobić, i wesele mamy. Termin w tej okolicy by mnie urządzał*))) Miejmy nadzieje ze uda nam się zgrac i spotkać*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

To ja sie pisze na lipiec tylko *marysie* ktoras obiecala wiec poprosimy wieksza porcje*))) zeby dla nikogo nie braklo. W razie co powiecie ze dla Ramonki przesylka*-) A na powaznie to miec tyle lat na karku i nie sprobowac to wstyd i hanba! Barba/Jola co u chlopakow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałam ze Aso mają ludzie przy boreliozie często podwyższone i może to rzeczywiście nie głupi pomysł zrobić test na borelioze.Dziwne jest to , że u mnie są takie rzuty kostno stawowe co dwa trzy tygodnie.W tamtym roku wylądowalam w szpitalu z wysoką gorączką i okropnymi bólami właśnie stawów, potrzymali tydzien nic nie znaleźli i zwalili wszystko na wirusowke. Może jest coś na rzeczy ...tylko jak mój lekarz usłyszy , że teraz chce borelioze sprawdzić to wyśle mnie prosto to psychiatry*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasteczek napieke tyle ze nie ma szans żeby nas nie zakręciło*) Ja tak blisko mam i do tego moja siostra mieszka w Holandii i tez nie próbowałam*) wstyd*))) Tez czekam na wieści co z Mezem, Basia-Jola napisz co w szpitalu? Często pytacie o Age, mam z nia stały kontakt, piszemy codziennie bo na fb się poznałyśmy, pisałam jej, że pytacie, ona tu zagląda i czyta jak ma chwile wolną. Nie chciałabym naduzywac tego, ze się znamy trochę prywatnie wiec nie pisze co tam u niej, bo wiem, ze jak sama będzie chciała to napisze*) Ja zawsze mam kłopot myle Meggi z Mirra, chociaż ostanio już lepiej się orientuje*) Bo Meggi to nasz dobra duszka na forum*) I czekam i liczę na częstszą obecność Anet*) Zadziwiające jak długo już na tym forum jesteśmy, poznałam tu tyle przyjaznych osób, tyle tu żali wylałam i nigdy nie zostałam bez pocieszenia. Ja by nie Wy to już by mnie chłop z domu wywalił za to marudzenie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

heheh to jeszcze Cie nie wyslal do psychiatry? Nie zmieniaj lekarza czlowiek - dusza:) Zwykle lecza na IBS a pozniej to tylko psychiatra*-) Ja kiedys robilam ale to z 10 lat temu i jakos kolo stowki chyba kosztowalo ale mnie kleszcze bardzo lubia i w sezonie to ze 3-4 sie zawsze do mnie przykleja a teraz jest zatrzesienie tego dziadostwa i w sumie moze chapnac i sie odkleic i nawet nie wiesz ze byl. Ja wczesniej wazylam nieco wiecej i zawsze w okolicy brzucha lub szyi mialam, teraz jakos spokoj mam pewnie z powodu braku tkanki tluszczowej albo tego, ze promieniuje jak reaktor a tez do lasu raczej nie chodze i parkow unikam bo jak fikne to jeszcze okradna. Na oddziale kobieta opowiadala ze jak zemdlala, to nie dosc, ze torebke Jej ukradli to jeszcze kurtke skorzana z grzbietu zdjeli! Poza tym strach jesc jagody ze wzgl. na bablowice wiec kleszczom mowie bye bye:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×