Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja*) Niestety z tym Berlinem musze Was rozczarowac, mieszkam tu i od trzech lat po wizytach u różnych lekarzy jak i pobytach w szpitalach jestem dalej bez diagnozy:(Lekarze zwalaja na nerwice i nie traktują poważnie jak pytam o trzustke.Pozytywne jest to ze na kasę chorych miałam pakiet takich badań jak TK, MRT, MRCP, EUS i USG .Mimo podniesionych prób watrobowych,bilirubina, rozkładają ręce ze taka moja uroda* (A ból z miesiąca na miesiąc coraz gorszy , budzący juz nawet w nocy.Jestem załamana i nie wiem jak dalej żyć:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli go w dołku podsercowym jak żołądek, przynajmniej tak si&#232* zaczynało a teraz to już chyba z powodu czasu trwania tego bólu (od lutego) boli go cały brzuch promieniuje też w kierunku wątroby jednak centrum nadal zlokalizowane w środku. Plecy w okolicy nad prawą nerką. Wspominałam chyba że my na początku nie wpadliśmy na to że to boli trzustka, mąż przyzwyczajony był do bóli ozt a to go ścinało absolutnie z nóg a tutaj ból jest lżejszy choć nie mały i trwa ciągle. Jesteśmy z Katowic. Ja w dalszym ciągu mam nadzieję że to nie boli trzustka tylko właśnie żołądek bo początkowo mąż dostał mesopral i pomogło na 3 tyg. U nas sytuacja odwrotna bo jak tylko gdzieś wspominamy o bólu to jesteśmy kwalifikowani jako pzt i nikt już nie chce szukać innej przyczyny bo to bankowo trzustka. Myślę że i tak jesteśmy pod opieką dobrych lekarzy jednak teraz niestety nie popisują się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze od razu zlot w Berlinie zrobimy? *-) Niemcy generalnie przoduja w beznadziejnych przypadkach raka trzuchy jesli chodzi o zastosowanie noza cyberknife. Nasze konowaly tez go posiadaja w kilku placowkach jednak wystarczy poczytac wypowiedzi prof. Lampe by odniesc wrazenie, ze najlepiej dla NFZ abysmy wszyscy padli w cholere bo panstwa nie stac na takie beznadziejne przypadki. Ja nie mam sprecyzowanej placowki, poprostu przyjaciele widzac gehenne jaka przechodze wraz z cala rodzina zaproponowali, zeby maz mnie przywiozl do nich w trakcie ataku (jak mnie boli to jest mi wszystko jedno i tak predzej czy pozniej zemdleje z bolu a do Berlina mam 2 h) oni wezwa karetke i moze cudownym zbiegiem okolicznosci gdzies trafie i postawia w koncu jednoznaczna diagnoze. Nie mam nic do stracenia, najwyzej wyprzedam majatek, pieniadze rzecz nabyta a w takich bolach jakie mialam nie da sie zyc. Aga mialam 1 epizod OZT potwierdzony klinicznie ale wczesniej mialam podobne bole cyklicznie wiec cholera wie. Ja bylam wtedy w trakcie chemioterapii wiec moglo sie nalozyc, albo poprostu taki fart i niezalezny bonus od zycia. Barba a wlasnie gdzie Meza boli konkretnie? Nadbrzusze to rozumiem, znam ten bol ale plecy bardziej ledzwia czy pod lopatkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodu wirsunga to powiększony, musiałabym się do papierów dostać i dokładnie napisać jak oni to opisali. Luiza nie wiem lekarze diagnozują w Berlinie ale ja myślę o szpitalu gastroenterologicznym do którego trafiają już zdiagnozowani chorzy i tam otrzymują pomoc. Nie wiem dokładnie jak się ten szpital nazywa bo wiemy o nim od znajomego lekarza i w razie beznadzieji tutaj będziemy tam szukać pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala zaczęło się trzy i pół roku temu od lekkiego klucia w lewym boku, teraz są to różnego rodzaju bóle ,częściej po lewej str, promieniuja do pleców, pod łopatek, często też do lewego posladka.Zaczynaja się zaraz po jedzeniu lub jeszcze w trakcie.Alkohol odstawiłam, bo po piwie miałam też dolegliwosci. Barbara masz rację, tez gdzieś czytałam o szpitalu w Berlinie gdzie polecają leczenie juz zdiagnozowanych chorób trzustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to mam na imię Jola ale że jedna juz tu jest to nie chciałam zamieszania wprowadzać i od drugiego imienia się podpisałam :) chciałam Wam bardzo podziękować że się tym zainteresowałyście i odpisujecie, jest to mega ważne dla mnie bo nie mam z kim na ten temat pogadac. Ten ból pleców pisałam wyżej okolice prawej nerki, trochę nad. Nie typowo między łopatkami jak trzustka nowotworowa ale niżej ale też nie typowo lędźwia. Generalnie na temat przebiegu ozt wydaje mi się że wiemy trochę bo żyjemy z tym już wiele lat ale te bóle w pzt są dla nas nowością. Nawet mąż wczoraj powiedział że wolałby żeby to było ozt bo wtedy może i boli potwornie ale szybko przechodzi a tutaj jest kilka miesięcy bóli i końca nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na usg ok, jak był na sorze, ostatnio tydzień temu to trzustka normalna, przewód wirsunga trochę bardziej poszerzony niż ostatnie usg ale może to być efekt bólowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barba / Jola za co Ty nam dziekujesz? Wszyscy tutaj jestesmy w czarnej de.. cierpimy, padamy z bolu, egzystujemy na pograniczu utraty zmyslow a *lekarze* traktuja nas jak yeti:( P.S nie mam na imie Jola, balam sie przedstawic z imienia choc w sumie juz teraz mi dynda tyle napisalam o sobie wiec mozemy sie zamienic nickami*-) Przepraszam dziewczyny za nieszczerosc w tej jednej jedynej kwestii, stawiam kolejke w ramach rekompensaty na zlocie*-) Barba, USG na SORach potrafi byc do tego stopnia przedpotopowe, ze kolezance z sali po wczesniejszej resekcji 3/4 trzustki i calej sledziony opisali trzewia b/z :D sledziona normalnej wielkosci trzustka o zarsach cos tam i budowie zrazikowej bez patologi!!! Mi za to jak robili EKG na SORze to jeszcze takim sprzetem pamietajacym Gierka na przyssawki (jak banki) i stwierdzili ze chyba mam anoreksje bo sie przyssac nie chce z braku tkanki tluszczowej! i poprosili o konsultacje psychiatry! Fakt schudlam lacznie jakies 15 kg w 3 m-ce. Ciezko bylo zajrzec do wczesniejszych wypisow ze jestem po OZT i 9 cyklach wlewow od razu latka: debilka, wydaje jej sie ze ja boli. Szkoda slow. Nie bylam w stanie oponowac bo oczywiscie sobie zemdlalam kilka razy pod rzad czekajac ze 12 h na swoja kolejke na korytarzu podlaczona na jednym wieszaku (papaweryna nospa elektrolity glukoza pyralgin - klasyka wszyscy mieli to samo*p) z 2 panami. Wesolo bylo jak dostalam ochrzan ze wypielam kroplowke zeby pojsc do toalety, nie wiem chyba teraz sa koedukacyjne ze powinnam pojsc z tymi dwoma panami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Barba. Serdeczne uściski dla męża. Diabli wiedzą skąd takie paskudztwo się przypałętało, ale jak widać nie jest to tylko choroba alkoholików. Ja już cała w strachu, bo lada dzień kobiece dni i już czuje nerki i ciągnięcie w pachwinach. Ostatnio pierwszy dzień to był hardcore. Dziś już biegłam do domu tak mnie na toaletę przyszpiliło a to oznacza, że ciotka już tuż tuż. Do tego pogoda do bani a u mnie już nie grzeją przez co cholernie mi zimno, nawet pod kocem... a to nie pomaga. Z tym sorem to jest koszmar. Kilka razy byłam jako osoba towarzysząca i to była walka o przetrwanie, bo dla nich 40st gorączki i sepsa to pikuś. . .siedź i czekaj. Gaja gdzie robiłaś i ile płaciłaś za to tk? Ja w październiku chcę powtórzyć, bo 2 lata miną od mojego badania. Teraz czekam na to mri kręgów szyjnych, bo wciąż mnie te ręce mrowią. Czy stoję czy siędzę. To nie jest normalne. No ale to z trzuchą nie ma nic wspólnego. Mam to od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barba co do zapalenie żołądka to ja mam i ten ból dopada mnie czasem w splocie słonecznym. . .taka klucha mi się tam robi i jak dotknę to jest sztywne i napięte tam. A także na dolnej lini żeber z lewej strony w połowie drogi od środka brzucha. Charaktertystyczne dla tych bóli/kłucia jest, że są jakby tuż pod skórą a nie w głębi. Czasem też czuje pod cyckiem przepuklinę rozworu .. .ale to też jest pod samym żebrem a nie głęboko. Jeśli u męża bóle są z głębi i zginają go w pół to raczej nie żołądek. Musiałby tam mieć solidne wrzody albo bardzo dużą nadżerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa mi też ból pleców z lewej strony często promieniuje do lewego pośladka. Aż do uda nie raz mnie ciągnie, ale bywa tak że czuję go tęż w górę. Jednak zawsze idzie od kręgosłupa w bok a nie z boku do kręgosłupa. Mri kręgosłupa lędźwiowego i nerwów czyściutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×