Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam słychać Kochani? Ja dziś znów mam atak... I to podwójny. Bo i ból lewego boku i toaleta plus gazy, a do tego dopadła mnie przepuklina rozworu. Jak bym miała zaraz zawału dostać. Boli mnie pod lewą piersią i promieniuje przez łopatkę aż do lewej ręki. Bekać mi się chce po wszystkim. Okropne. Nie wiem czy czegoś sobie nie zrobiłam wczoraj bo trochę skakałam po wzwyżkach i chyba sobie ją znowu wepchnęłam głębiej w klatkę piersiową. W pn idę na badania tarczycy i postanowiłam także oddać kał na elastazę. Bo te tłuste i strzelające stolce mi się nie podobają.. . poza tym znów pojawiły się resztki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ja mam zgage gigant, wiec wczoraj wieczorem żeby zasnąć ratowałam się migdałami i efekty mam od rana taki bol pleców i lewego boku, ze ledwie zyje*( o zaparciu 26 dniowym już ne chce nawet gada, czopki codziennie i nic zero reakcji*( ja już tylko licze tyg do porodu bo nie radze sobie, ciągły ból, mam nadzieje ze jak dziecko się obniży to się trochę zmieni, ale nawet jeśli to i tak nie uwierzę ze to nie trzustka bo osttanie tyg dały mi wystarczająco dużo pewności*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dosyć tego. Do tego co chwila dźga mnie w lewy bok od środka to coś. . .trzucha czy diabli wiedzą co. Boli mnie na lewo od pępka i przy pępku jakbym kłującą kluchę miała. Ciężko mi i serce mnie boli. Fatalnie. Obłęd jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co to była za noc koszmarna. O 1szej obudziło mnie to dźganie w lewy bok i bolesne nerki. Miałam skórcze jelit i lekkie pulkania tam jakby herbata stała na podgrzewaczu i bąbelkowała. Potem tragiczny ból podbrzusza. Nie wiem czy przydatków czy jelit i nerek. Nigdy tak mocno mnie tam nie bolało. Jak bym miała urodzić. Myślałam nad pogotowiem. Jakoś wstałam i wzięłam 2 nospy i po godzinie puściło i zasnęłam. Dziś pobolewa wciąż. Rano dużo czytałam jak bardzo to wszystko jest powiązane ze sobą. Że jak masz chore jelita to na 90% będą problemy z resztą narządów jamy brzusznej itp. Nawet tarczyca jest często przyczyną stanów zapalnych żołądka, jelit i dróg żółciowych. Ja się sypie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal kiepsko, migdały daja popalić, mam bole na zagięciu zeber z lewej i prawej strony, gorzej ze boli mnie znowu pod prawa łopatką - a wyniki wątroby sa super, tak niziutkie ze nie ma się do czego przyczepić? lewa strona boli jak zawsze, i niestety nadl mam ten kiepski posmak w buzi i jest nie mogę, nudności od rana*( nie mogę się załatwić i tez się mecze*( nie wiem może jelita i zoładek się nakłądaja i stad takie objawy? bol w plecach bez zmian ciagle jest. Jesc nie mogę już nawet suchej bułki, bo boli, i ogolnie zaraz mam mdłości i zle się czuje, na wymioty zaczyna mnie zbierac po ok 2,5-3 godz po jedzeniu. Mi to już wszystko razem wskazuje na trzustke, bo polozenie bólu jest w takich miejscach gdzie ona boli, rece mi już opadają, nie boli tylko jak spie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje dziewczyny bardzo. Ja aż tak silnych bóli nie mam żeby tabsy brać no chyba ,że nospę. Miałam imprezowy weekend-jednego wieczoru pojadłam, drugiego popiłam! I nic! jakby lepiej! Dziś wróciłam do pracy i boli:) Mirra tylko te uspokajacze to wiesz..max 2 tyg i zmniejszaj dawki. i zobacz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja, ja wcześniej takiego bólu nie miałam. Tyle, że mnie ogólnie nie boli w dołu łonowym i podbrzusze. . .a teraz to był jakiś horror. Dziś słabo ale już typowo. . .burczy, przelewa się i boli w lewym boku. . .plus klasyczna sztywność. Ale bulgocze to mi tak jak by mi tam stado żab kumkało. Ciągle mi się odbija, a nie miałam tego wcześniej. Na lewym boku spać nie mogę bo jakby mnie coś tam uwierało między żebrem a biodrem.. .i kłuje w plecach jakby z tyłu pępka przy kręgosłupie na prawo. To na bank trzustka. Za miesiąc idę do gastrologa, ale pewnie usłyszę to samo. . .i zero dalszych badań. Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli pod lewą łopatką i tak to jakoś wędruje w okolice jakby żołądka. Nie mam zgagi ,przelewania bulgotów. Jutro mam niby gastroskopie-prywatnie-kurde kasa około 200-300 pln. Nie wiem czy iść. Jakoś mi to żołądkowo nie wygląda. Myślę czy nie iść do rodzinnego po skierowanie na te gastro. Ciekawe ile się czeka na NFZ. Meggi ten Twój opis bólowy mi zasugerował dwóch podejrzanych (osobiście doznałam) : kamica nerkowa(w usg nic nie widać -miałam usg podczas ataku-jak jest drobny piaseczek to nic nie widać a boli jak cholera właśnie w postaci ataku) pękanie torbieli na jajniku (często tuż przed miesiączką lub nawet w jej trakcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja akurat miałam miesiączkę, ale co niedawno byłam u ginekologa i było wszystko ok. . . szybciej bym stawiała na te nerki. Dziś zrobiłam badania krwi i wyniki nie są dobre. O ile amylaza i wątrobówki n 5plus to wyszedł mi cukier 102 ze wskazaniem na dalsze badania z obciążeniem glukozą, za mało sodu w organiźmie, co nie jest dobre i bardzo mocno podwyższone bazofile i eozynofile.. wskazujące na pasożyty lub choroby zapalne jelit a także cukrzycę. Nawet w najgorszej fazie biegunek i fatalnego samopoczucia krew była zawsze w normie. A byłam mega odwodniona nie raz. A teraz taka niespodzianka. Ten cukier mnie niepokoi. Jutro idę się zapisać do lekarza i zobaczę co na to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także Kochani jeszcze nie mam stwierdzonego pzt a już mogę mieć stan przedcukrzycowy a nie daj boże cukrzycę. Fakt, że śpie dużo i pocę się w nocy tak, że mokra jestem. Drugi stres to białaczka. . .te bazofile wysokie są często długo zanim wykryje się białaczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi,te podwyzszone wyniki o ktorych piszesz,czesto sa tez przy alergiach,chorobach tarczycy,a nawet zwyklych infekcjach.Szkoda ze nie zrobilas chociaz ogolnego badania moczu,moze rzeczywiscie w tych nerkach sie cos dzieje.Dziewczyny a co u reszty?Mido,a jak Ty sie czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 powtarzałam też wszystkie tarczycowe bo ostatnio tsh było ponad 3, teraz znów ponad 1 czyli jak najbardziej w normie. Moczu mi pani nie chciała przyjąć bo miesiączka. Ja boję się teraz, że to guzy endokrynne, ale z opcji mniej strasznych biorę pod uwagę pasożyty np. Przywrę trzustkową... Ten cukier, bóle, burczenie i wybuchowe, pieniste stolce. Kurcze ja nigdy nie byłam nawet lekko otyła, nie jem słodyczy ani tłusto itp, nawet jako dziecko nie jadłam. Ruchu mam dużo, bo dziennie na nogach conajmniej 5km. W rodzinie nikt nie miał cukrzycy. Kompletnie zero predyspozycji. A właśnie cukier obciąża nerki bardzo. Co do alergi to też nie sądze by tak nagle się pojawiła i to z takimi wynikami. Nie mam kataru, krost itp. Nie zmieniłam chemi ani produktów. Jutro oddam mocz i zobaczę co tam wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukier 102 to nie jest zły cukier na litość boską:) Spokojnie:) zrób to badanie z obciążeniem i zobaczysz co i jak. Ja mam np. 120 cukier na czczo a po glukozie po 2 godzinach 130:) I co? cukrzycy nie stwierdzają tylko nietolerancje póki co. Zrób badanie hemoglobina glikowana-ona pokaże jak się twój organizm *cukrowo* zachowywał w ciągu ostatnich 3 miesięcy.Jezeli masz normę to jest ok. Moja mama ma PZT cukrzyce i jakoś zyje ,raka nie ma a trwa to już 30 lat:) Bazofile z tego co wiem podwyższone są w chorobach układu pokarmowego. Jaka białaczka? Spokojnie. Sód też się wahać może to zupełnie normalne i można się wtedy dość kiepsko czuć. Pocenie w nocy zdarza się osobom mega znerwicowanym lub w dużym napięciu-tak miałam wiele razy. Prześcieradło trzeba było zmieniać. Jednym słowem są jakieś zaburzenia tyle ze przyczyny nie da się łatwo uchwycić-często tak jest. Potrzebny jest doktor House:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałam z gastroskopii prywatnej- nie będę płaciła. Tym bardziej ,że kompletnie nie czuję niczego złego od strony żołądka, kłucie w boku ból kręgosłupa jakieś małe wzdęcia .Cała reszta ok. Załatwiam się idealnie ,że tak powiem. Ale dziś idę do lekarza ,niech myśli co dalej. Niech daje skierowania. Albo wywali mnie z gabinetu. Plany mam zrobić chociaż rtg kręgosłupa i zasugerować tomografie-już to widzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja na gastro nie czeka się długo na nfz. Jak dobrze podzwonisz to max 2 miesiące. A warto zrobić. Ja nie miałam żadnych objawów z żołądka. Ani odbijania, ani zgagi itp. Nic. Na 1szą gastro szłam, że tak powiem z palcem w d... i pewnością, że nic nie wyjdzie. A wyszło Gerd, zapalenie przełyku i zapalenie żołądka oraz helikobacter. Lekarz określił ten stan jako do natychmiastowego leczenia i był zdziwiony, że nie mam zgagi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam od lekarza. Zrobiłam odazu rtg piersiowego kręgosłupa -lekarka mówi ze to jest na bank neuralgia jakaś międzyżebrowa promieniująca. Kazała 2 tyg volatarenem smarować. Ale kręgosłup do prześwietlenia dała. Skierowania na gastro nie dała-dała za to skierowanie do gastrologa-zarejestrowałam się...na 11.02. Myślę ,że pójdę najpierw prywatnie potem może wskoczę na NFZ.zobaczymy. Wczoraj na noc nasmarowana voltarenem-dziś już dużo mniej boli mnie na tych plecach. Nerwica podsuwa mi obrazy (rzecz jasna) raka żołądka(bo odwołałam gastro a może trzeba było zrobić) Meggi Spokojnie z tym sodem -to się czasami waha naprawdę ,ale podwyższone bazofile sugerują ,że jednak coś się dzieje z przewodem pokarmowym. Przepraszam ,że pytam ale czy robiłam kolonoskopie i badania na celiakie? badania na pasożyty? Nie czytałam całego forum. Moja lekarka kazala mi jeszcze pic olejek z oregano 3 razy dziennie 5 kropli na lyzke wody.(na robale) Dala też vermox to przeleczenia się na robaki (ale to chemia jest i w ciemno -zostawila to do mojej decyzji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja miałam kolonoskopie aż do 30 cm jelita cienkiego z licznymi wycinkami. Kompletnie nic nie wykazała. 2x gastroskopie - gerd, helikobacter i zapalenie przełyku wyleczone. Testy na pasożyty miałam z 10x. Z kału nic. Wyszła z krwi lamblia przebyta lub przewlekła. Badania posiewowe na salmonelle, shigelle, yersiniozę, clostrificum defficile i nic. Testy na celiakie nawet nie pokazały minimalnego wyniku nietolerancji. Tak samo alergia na gluten. Byłam 2 tygodnie na antybiotykach na helikobacter. W wakacje odrobaczanie pyranthelum na obłe i owsiki itp. Potem 5 dni na metronidazolu na ewentualne inne paskudy. Miałam też tk jamy brzusznej oraz mri kręgosłupa lędźwiowego i nic. Z tk wyszła drobna przepuklina rozworu. Także pakiet konkretny i badań i leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wcześniej wszystkie wyniki krwi miałam prawidłowe, poza Crp kiedy to wszystko się stało. Wynosiło 11 ale po 2 dniach znów zbadane już tylko 1. Ostatnio miałam też lekko podwyższone monocyty ale to u mnie się zdarza, gdyż chorowałam kiedyś na mononukleozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny, my juz w domu..na szczęście w dwójkę. ... Bardzo się bałam, że wrócę do domu sama,ze stracę synka. ...lekarze mnie uspokoi li, dziecku nic na ten moment nie zagraża, ciąża jest mocna, mały silny, waży juz 800gr! Nawet ktg są super i ładnie się zapisują na ten tydz ciąży. ...dxiekuje Bogu,bo każdego dnia boje się o małego, nie chodzi już terax o mnie,poprostu nie wyobrażam Sb bym po tylu latach starań, będąc już w 6 mscy mogła go stracić. ... Bole są, codzienie, raz silniejsze,raz mniej,w szpitalu miałam konsultacje 2 gastrologów, obaj absolutnie wykluczył i trzustke...... Czego nie potrafię zrozumieć, na jakiej podstawie. ..usg brzucha i badań z krwi?brali pod uwagę zeszłoroczny diagnostykę z oddziału gastro, zostałam tam podobno, dokładnie i szczegółowe zbadana! Nie ma pzt,ani innej patologii trxustki, na moje pytanie,ze ów lekarz zlecił mi cholangiografia w październiku, i włączył kreon, stwierdził, że miałam to zrobić dla uspokojenia się. ..wyciszenia, poczym dodał, że terax w ciazy, szczegółowtchem badań i tak nie można robić. ...wiec czekamy, Oboje gastrolog stwierdziło,ze moja przepuklina rozworu przelykowego, może terax bardzo mi dokuczać, bo jest duża, nawet bardzo i te bole podpinaja pod nią, lub pod mój z masakrowany kregoslup .....do tego refluks,nadzerki plus oczywiście nerwica. ....acha i jelita. ... Także, ja moje drogie wiem tyle....czyli nic. ...ale na dzień dzisiejszy wiem,ze nic więcej nie jestem wskurac. ..czekać, odliczać dni do porodu,i modlić się by bole się nie nasiliły, by znów nie doprowadzilu mnie fo szpitala, i modlić się by mojemu synkowi nic nie zagrazalo, trzymajcie kciuki,proszę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Patrycja ciesz się ze twój termin wizyty u gastrolog na nfz to już 11.02,skakałsbym ze&#128556* szczęścia! Mi też zlecone zapisać się do poradni przyszpitalnej,fo poradni ,tam też przyjmują moi gadtrolodxy, do których chodzę prywatnie, poszłam i doznała szoku. Pierwszy wolny termin to ........początek sierpnia! Spytałam tylko czy jeśli skierowanie będzie pilne,i ciąża cxy jest szansa przyspieszyć, powiedziano mi ze termin bedxie krótszy, ale nie wiem o ile,o msc?czy dwa?ale pójdę się zapisać, może chociaż tk za rok uda się w ramach nfz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, teraz dopiero ma przywiózł mi wypis ze szpitala ,bo u nas odbiera się na 2 dzień. ... I trochę się z martwił am. ...crp mam 8,19,gdzie norma do 5.....załamała się to wskaźnik stanu zapalnego i w ciaxy jest podobno nie bezpieczny.....,amylaza w surowicy 84,norma do 100,tez wyższa niż zawsze. ...,bo z reguluje miałam ok 70... Do tego hgb 11,4 norma od 12,rbc, hct, troszkę poniżej normy. ...Dziewczyny wystraszyłam się na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×