Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Aguś nie wiem sama co to. Na pewno zła praca trzustki to zła praca jelit i trawienia. Jeśli to jelita to stawiałabym na jakieś paskudy w środku.. ..np wciąż lamblie. Niewątpliwie coś stało się półtorej roku temu i wciąż trwa. Nie była to kwestia głowy bo początek był nagły i to na urlopie. . . gdzie miałam cudowny relaks i humor. Na pewno gdyby nie ta ilość win, które wytrąbiłam, nie skłaniała bym się ku trzustce. Ogólnie jeździ mi już w całym brzuchu. . . równia pochyła. Jak tylko coś zjem po jakiś 10 minutach od razu chce mi się prykać. Najgorsze, że nawet w święta nie szalałam. Druga kwestia to to, że mam mózg w brzuchu. Dosłownie jak nie robię czegoś zajmującego to non stop skupiam się na tym co tam się dzieje. Mam włączony radar na 102! Psychoza brzucha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony spędzałam Sylwestra z tym kumplem od 30% trzuchy.. ..i on nie ma ani bóli, ani biegunek, ani gazów chyba, że solidnie przegnie. Ale kurde nawet oszczędzając się wcina multum rzeczy, których ja nie jem i nie jadłam przed tymi problemami. Dodam, że ma już potwierdzone pzt. . . i cukrzycę. Dba o siebie, je częściej a mnie choć bardziej ze względu na cukrzyce..więc ja już nic nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ja tez u Ciebie sklanialabym sie w kierunku jelit.Co do nerek to one rzeczywiscie sa tkliwe jesli choruja.Bola plecy ,bok czasem tez z przodu,w plecach boli przy dotknieciu ,cz tez delikatnym puknieciu.Nawet lekarze opukuja to miejsce sprawdzajac nerki.Sprobuj zastosowac furagine plus wit. c w dosc duzych dawkach.Sprawe nerek przerabialam 10 lat temu,jak bylam w ostatniej ciazy,bylo dosyc ostro.Agus trzymaj sie kochana,a na te wzdecia nie pomaga ci espumisan,czy cos podobnego?Pika,a co u Ciebie ,jak sie czujesz?U mnie caly czas podobnie,raz lepiej raz troche mniej dobrze,ale ja sie ciesze z tego co jest,bo wiem ze moze byc gorzej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 właśnie przy takim puknięciu dotknięciu z tyłu mnie boli. A że boli mnie nerka/nerki zawsze przed miesiączką ...tu ten ból jest taki sam. Nie myślę by to było coś poważnego, ale faktycznie moi bliscy są od 4 tygodni na antybiotykach ze względu na jakieś straszne paskudy i lekarze nie mogą dojść czy to grypa czy bakterie. Mnie trzymało 4 dni i być może zostały jakieś bakterie. Wit C biorę 1000mg codziennie ale faktycznie kupię furaginę i wezmę przez 10 dni. Co do jelit to w sumie nie wiem co mogłabym więcej zrobić. Przeszłam odrobaczenia, 2 kuracje metronidazolem, cały czas biorę probiotyki, kolonoskopia z 8 wycinkami z każdego miejsca nie wykazała kompletnie nic. Nie mam jakiś objawów zagrzybienia jelit w stylu żółtego czy białego języka albo kiepskiego oddechu. Teraz próbuję wyłączać łeb. Jak mnie tylko zaczyna ćmić * nie schodzę* głową w brzuch i nie podążam za flakami, tylko staram się od razu czymś zająć. Choćby sprzątaniem ...a że nawet w pracy u mnie w biurze kurzy się jak diabli, jest co robić. A jak tam u reszty? Aguś pij na te wzdęcia dużo kopru...mi nie pomaga espumisan, ale bardzo dobrze robi mi ulgix max. Jednak każdy musi sam wypróbować co na niego działa. To tak jak z paracetamolem i ibuprofenem. Pika zapomniałam ostatnio dodać, że myślałam, że w związku z objawami jesteś chudziutka...ale piszesz, że ważysz 80kg to mam dla Ciebie pocieszenie...mam 2 bliskie kumpele z nadwagą, każda z nich w ciąży nie dość, że nie przytyła to schudły około 5kg. Jedna z nich urodziła 3 dzieci i przy każdej ciąży tak samo. Tyle, że nie miały wymiotów itp... bo tu chyba u Ciebie problem...dziecko sobie poradzi....wyciągnie z Ciebie co najlepsze, ale co z Twoim organizmem w tej sytuacji. Moje kumpele chudły, bo zamiast wpierdzielać byle co i tonę słodkości w czasie ciąży postawiły na zdrową zbilansowaną dietę...warzywa, owoce, nabiał, więc organizm był świetnie odżywiony a tłuszczyk leciał w dół i suma sumarum chudły...potem karmienie i chudły jeszcze bardziej....niestety jak tylko mogły wracały do swoich nawyków i znów waga szła w górę. Nie wiem Pika ile masz wzrostu i jaką budowę do tej wagi...na pewno jeść musisz, ale sam fakt wagi w dół nie jest powodem do niepokoju... koniecznie zadbaj o witaminy, minerały i białko. No i przede wszystkim o samopoczucie...jeszcze troszkę i będzie po...a maluszek da Ci wiele radości. Może jako osoba bezdzietna nie jestem w tej kwestii autorytetem, ale na pewno jestem dobrym obserwatorem i widzę ile szczęści wśród moich znajomych dało dziecko, nawet u tych, którzy początkowo nie bardzo chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po usg u wybitnego specjalisty na wybitnym sprzęcie okazuje się ze bebechy w porządku ale za to mam *zwiększony płyn w jelicie cienkim na czczo* JA nie mam biegunek, wszystko ok. No i co Wy na to? Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja moze to świadczyć o zwężeniu światła jelita ... Moze byc tak ze taka twoja uroda a moze masz przewężenie jelita ze względu na jakiś stan zapalny ... Trudno powiedziec.... Lekarz nic na ten temat nie wspomniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja od NR ledwie żyje... Bóle straszne pleców boków, żeber, Klocia, gniecenia ... Dzis mocne bóle brzucha... Dosłownie cały tułów mnie boli... Neurolog dopiero w nast środę , dzis ginekolog... Mam tyle objawów skrajnych ze obawiam sie najgorszego twu twu . Od biodra,jajników przez brzuch,zebra boli w klatce, brzucha az po łopatki barki ... To jakiś koszmar! Budzę sie i chodzę spać z bólem ... Apogeum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,pani dr ginekolog po dzisiejszym wizycie zostawiła mnie w szpitalu. .... Z malutkim ok,powiedziała, że z dxidzi nie dzieje się nic nie pokojacego ,waży 730 gr,to chyba duxo jak na koniec 23 tyg, kurcze martwię się ze oni mi ten termin źle obliczyli,według kalendarza ciaxy i pomiarów vo czytam w necie,dziecko w tym tyg ma mieć ok 500 gr. ...nie wiem co myśleć , Najważniejsze póki co ze z nim wszystko ok,ja mam dosyć silne te bole w lewym boku najbardziej, idące aż na plecy. Juz miałam usg brzucha, w którym oczywiście, wsxystko w jak najlepszym porządku, no bo jakże inaczej. ....co usg może pokazać. ...,zleciła mi też badania z krwi i mocz juz je miałam, i to chyba wszystko, na co mogę liczyć, zobaczymy. ....Trzymajcie kciuki dziewczyny za nas, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tez nie mam dobrych wieści, otóż na wizycie u ginekologa wyszło ze mam zmianę na lewym jajniku do wycięcia i badania hist. Jestem załamana mam podwyższony marker CEA125 , a bóle całego ciała nie nastrajają mnie pozytywnie. Cos wspomniała o torbieli skorzastej, ale ocenić to bedzie mozna dopiero po wycięciu. Zmiana ma 3,5 cm. Siedzę i rycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido wiem ze sie martwisz ale postaraj sie nie zalamywac .Czekanie na wynik bedzie trudne ,ale musisz wierzyc ,ze bedzie dobrze,ja wierze.Marker jezeli nie jest podwyzszony bardzo duzo to tak naprawde nic nie znaczy.Wiem ,ze teraz wszystko co zle potrafisz dopasowac do swoich dolegliwosci,zreszta nasza wiedza zaczerpnieta z internetu temu sprzyja,ale zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze.Bardzo ci tego zycze i wierze ze tak bedzie.Agus mi na sama mysl szpitala cierpnie skora,ale moze dobrze ze tam trafilas przynajmniej uspokoisz sie co do kondycji dzidzusia.Trzymam za Was kciuki i czekam na dobre wiesci ,inne nie moga byc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido..nie załamuj się to może być zwykła torbiel a one bolą jak cholera i jak się tworzą to marker leci w górę wiem co piszę bo jakiś czas temu walczyłam z nawracającymi torbielami jajników i już było podejrzenie najgorszego bo jeden miał nawet ok 5 cm i strasznie bolał nie mogłam leżeć chodzić spać, to był koszmar co ja wtedy nalatałam się po lekarzach i badań wykonałam to dziadostwo powracało przez dłuższy czas, ale zawsze się szczęśliwie wchłaniały i myślę że u Ciebie jest podobnie...postaraj się nie martwić choć wiem że to nie jest łatwe.... Patrycja mi w ostatnim usg-3D też wyszło jelito cienkie w płynie i podejrzenie stanu zapalnego jelita i choroby trzewnej, a u Ciebie co lekarz na to??? Aguś trzymaj i się jesteśmy z Wami:-)) i koniecznie pisz kochana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido ja też dorzucę swoje byś się nie martwiła . . . a marker rośnie w większości stanów zapalnych. Aguś z maluszkami to różnie jest. Tak jak się rodzą jedne duże, jedne małe. Ja ważyłam zaledwie 2,7kg a są i dzieciaczki po 4kg. Poza tym może i byłaś troszkę wcześniej w ciąży. Ważne, że wszystko ok. Ja po bólowym wtorku, byłam dziś 4 x na toalecie. Luźna masa zmiksowana, ciemno brązowa, błyszcząca, oślizgła i pieniąc się. Do tego stolce wystrzałowo gazowe. Mogłabym z muszli odlecieć. W pn idę do ogólnego po xifalgan na jelita. Nie wiem już co jest. A burczy mi i bulgota jak w gejzerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny my nadal w szpitalu i dzisiaj jakiś przełom, na chwilkę wpadla pani dr,spytać jak się czuje cxy dolegliwości bólowe minęły ,ja ze niestety nie. ....dostałam paracetamol, nospe w kroplowie i pani dr mimochodem rzuciła. ...ze dolegliwości wskazują na trzustke! !albo kregoslup. .... Czyli w końcu ktoś by cos pomyślałam, tego co ja! ? powiedzI ala, że nie ma jednak potwierdzenie w badaniach i usg i badania z krwi. ...nie wiem jakie wyszły ok,mnie to nie dziwie,bo wiem,ze tak wychodzą. .... jutro konsultacje internista ze mam mieć. ...ciekawe co i jak po nich. ...tak się boję dziewczyny. ....spytałam tylko cxy zagraża to dziecku. ..odpowiedź ...raczej nie. .... Chce mi się beczec. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra-gastrolog (znajomy) powiedział, że właśnie musze zbadać się w kierunku przeciwciał co do choroby trzewnej. Zbadam się może coś to pokaże. Fakt jest faktem, że od dziecka mam wydęty brzuch po chlebku i bułeczkach. Gastrolog mówił też ,że czasami taki płyn jest w jelitach i tyle..Bo to moje jelito cieńkie poza tym zwiększeniem płynu jest ok -nie pogrubione ,nic takiego-tylko ten płyn. Dodatkowo ucieszyłam się bo Pan doktor zapytał po usg czy coś ternuje bo mam piękne mieśnie brzucha :) Fakt ćwicze od dwóch lat ..tylko te piękne mięsnie od zewnątrz pokrywa niejaka tłuszczowa tkanka. Ja dziś w miarę ok. W żołądku przelewanie po jedzeniu ,jakieś bulgoty w brzuchu. i lęk oczywiście ciągły nieustający do tego ,powodujący zaciskanie brzucha. echh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido, trzymam kciuki żeby wyniki były ok i nie było powodu do płaczu. Wiem ze się łatwo mówi, a tylko Ty wiesz co przezywasz*( Dziewczyny ja jako tako stoję na nogach, ale bóle na całej szerokości pleców pod łopatkami mam po jedzeniu okropne, meczą, sciskają rozpychają, boje się myslęć już co to jest*( wszędzie gdzie czytam nie ma mowy o innych przyczynach takich bóli jak tylko trzustka, woreczek, watroba, wkoło krazy ten temat. Maz ma mieć za tydzień zabieg i nie chce ja dodatkowo isc do szpitala, ale jak tylko on stanie na nogi to ja ide na podstawowe badania, i pogadam z ginekologiem p szybszym terminie porodu i cesarce. Boje się bo tak zle się nie czułam, i jakos trudno mi uwierzyć ze to przez ciaze, pewnie jakies nasilenie tak ale nie takie mocne ojawy*( tak bardzo chceilismy mieć dzieci a teraz ja nie umiem się tym cieszyc, bo boje się o naszą przyszłość*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to jelito cienkie też wyszło w płynie ale właśnie bez żadnych zmian czy stanów zapalnych niby wszystkie bebechy piękne i bez wskazań na stany zapalne, a mnie boli codziennie i nie ma to związku z jedzeniem co zjem ile i o której...kompletny obłęd....może to już łeb siada....po tym wszystkim co przeszłam przez ostatnie parę lat to Itak dobrze się trzymam hhjaaahha... ale tak na poważnie to cały czas czuję taki ścisk dyskomfort i *obręcz* wokół brzucha na wys. stanika...i czasami pobolewają mnie nerki raz prawa raz lewa, chyba wybiorę się znów na badania krwi i moczu oczywiście prywatnie bi nikt skierowania dać nie chce..:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra-wg mnie masz zaawansowaną nerwicę. Ja już się nauczyłam i aż tak się nie wkręcam. A mam za sobą nawet pobyt w psychiatryku-nie uwierzysz co mogą zrobić nerwy z człowieka. Obecnie nie biorę żadnych leków na nerwy ani na te bóle. A już najdziwniejsze jest to ze atak bólowy trwający do dziś (ale już mniejsze natężenie) rozpoczął się w dniu informacji o tym ,że wujek ma zmianę na trzustce.. Jak 20 lat temu babcia dostała wylewu to też miałam nagle bóle głowy zawroty wysokie ciśnienie. Nie uważasz ,że to dość dziwne?:) Mi trochę pomogło myślenie w stylu: trudno -najwyżej będę tak miała już do końca życia- najwyzej nawet umrę-co ja mogę. I tak jakoś z każdym dniem się poprawiało. Mirra ty się panicznie boisz raka i umierania .Każda myśl o tym cię paralizuje i wywołuje te objawy. A nawet jeżeli przez chwilę nie myślisz to ból nie znika bo napięcie znika tygodniami. A ty je codziennie podtrzymujesz. Co do obręczy naokoło stanika tez ją mam. Miałaś tyle badan-nie rob już nic więcej kochana, nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o jeszcze jednym-jeżeli masz w domu jakieś uspokajacze to spróbuj pobrać pare (jakiś tydzień)dni regularnie 3 razy dziennie jakies male dawki relanium i zobacz szczerze czy jest lepiej trochę i bólowo i psychicznie. Musisz uwierzyć ,że ci nic nie jest. Miałas tyle badań.Nie kojarzysz bóli z jedzeniem. To nerwica(lęk przed rakiem i śmiercią i tym ze można to szybko wykryć i może ratować a jak nic nie zrobisz to potem będzie za późno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób żadnych badań już-uwolnij się trochę o tej medycznej paniki. Chociaż spróbuj. Ja dokładnie wiem jak się czuje człowiek w takiej obsesji. Normalnie nawet świat traci kolor. Jakis matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie łyknęłam najsłabszą dawkę clonazepanum i po tym leku mam przynajmniej * kopa* do życia i działania miałam kilka wizyt u psychiatry i zdiagnozowaną nerwicę lękową ale leków nie chciałam a na psychoterapię czułam że nie jestem gotowa, stwierdziłam że jestem silna i sama sobie z tym poradzę, ale unie te bóle już trwają ok 4 lat oczywiście kiedyś byly bardzo rzadkie i sporadyczne wydaje mi się że zaczęło to narastać jak mojej siostry teściowa zachorowała i zmarła na raka w strasznych męczarniach i ja jestem przekonana że ja też zachoruję i umrę...:-)) a mam rodzinę dziecko które strasznie nie potrzebuje i nie wyobrażam sobie jak poradzą sobie beze mnie to jest straszne...i nie chce mi się wierzyć żeby nerwica powodowała takie objawy i bóle identyczne do pzt!??? To jakiś koszmar żyję jak w Matrixie....mam dość....nie zawsze tak było....więc co się stało że tak wbiłam sobie tą trzustkę do łba????....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, nawet z pzt można żyć i 40 lat. Skoro na chwile obecną nie masz w niej najmniejszych zmian. Pzt to nie rak trzustki. Faktycznie spróbuj leków na nerwicę i zobacz co się będzie działo. Ja też już zaczynam się zastanawiać czy to nie nerwica wegetatywna. Bo boli mnie już nawet serce. Pulsuje mi w żyłach w lewej nodze i udzie ciągle, jak bym jakiś zator miała. . .a dziś w lewym podbrzuszu tak mi pulsowało jakbym tętniaka tam miała. Wyglądało to tak jakby obcy miał mi wyskoczyć z brzucha i walił rytmicznie głową w skórę od środka. Do tego ciągle mi drętwieje lewa noga. Szczególnie w nocy a śpie na prawym boku. Może powinnam zrobić dopplera uda i brzucha. . .bo mam to już kilka miesięcy. Ten przepływ i jakby bulgot krwi w udzie jest wyczuwalny nawet przez inne osoby przy dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem po konsultacji gastrologa, sprowadzili do mnie na oddział, i zarax Wam napisze co mi powiedział, dodam tylko, że dr ten ma dosyć dobre opinie, wiec tym bardziej mnie wiem co myśleć. ..... A więc. ....nie mamy tutaj absolutnie do czynienia z pzt manicure żadną patologia w obrębie trxustki. .... pan dr mnie pamięta z oddziału gastro, gdxie byłam w zeszłym roku, przypomniał ,ze została mi tam wykonana, bardzo dokładna i szeroka diagnostyka (szczerze nie wiem co ma na myśli, bo tk brxucha robiłam w innym szpitalu, mając inne skierowanie ),ale dobra, do rzecxy, a więc, teraźniejsze badania more wykonane zostały tu na patologii ciąży, tzn usg i jakieś badania z krwi są w porządku, na nic nie pokojacego nie wskazują Kolejne stwierdzenia dr,ze gwarantuje mi ze moje bole w plecach na 200% nie pochodzą od brzucha, raczej na bank te w brxuchu to jak najbardziej ga być uciski nerwów i promieniowac fo brzucha. ...z kregoslupa! Na moje pytanie o pzt, że tak przypuszczam,pan dr stwierdził ,że nie mam wymiotów, biegunek ani nie tracę na wadze, i nie ma najmniejszych wskazać i podejrzeń ze to patologia trxustki. .. Mało tego według pana śr, objawy trxustki są zupełnie inne... Dziewczyny, co ja mam o tym wszystkim myśleć. ...nie jedt to głupi lekarz ma b wiele pacjentów i dobre opinie. ...to fachowiec, wiec nie mogłam mu mówić co wyczytałam ba necie i forum, że ja wiem jakie objawy daje trxustka, że pzt ciężkie do diagnozy i wgl. ...Mo kurde przecież on to wsxystko chyba wie. ...? Co myśleć, jakimi on kuzwa badaniami się sugeruje,nie kumam. ..ręce opadają Powiedział jeszcze ze taki bol jak ja opisuje klujacy, lub uczucie odrębnie nią, zsiniaczony to nie trzustka, był tak tego pewny, że wgl moich racji nie próbował nawet przyjąć do wiadomosci. .... Co Wy na to?wypowiedź cie die proszę, przecież ja chyba zwariuje tutaj. .. Po takiej konsultacje myślę, że jutro będzie pewnie wypis i pójdę do domu. ..bo nic więcej mi na bank nie zrobią. ...acha wprowadził, mi lek osłonowy na zoladek. ..Nie wie jak się nazywa, i czy można w ciazy, tez się tego boje. Ale to co się ze mną dxisiaj działo to sxok,nie wiem czy to zgaga taka mega ciężka i upierał uwagę, cxy przepuklina rozworu przelykowego, cxy wszystko naraz, ale czegoś takiego jeszcze nie mialam.... taki ból w mostku, klatce piersiowej, palenie szcxypanie i uczucie duszenia, bólu w przelyku, nie mogłam nic przełknąć tak bolalo, nawet wodę było mi ciężko łykać wszystko sprawiało bol. ...czegoś takiego jeszcze nie przeżyłam. .... Znacie jakieś dobre ,nie szkodliwe sposoby na zgage w ciąży? Proszę o info,dziewczyny, cxy orientujecie się czy ten lek osłonowych mogę? To tyle moje drogie, punkt wyjścia znowu, jestem kompletnie rozbita i zglupiala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś co do choroby to faktycznie przepuklina rozworu może okropnie dokuczać i bardzo boleć. Także może to to. . .i po ciąży wartoby rozważyć jej operację. Do tego dodaj stres i flaki same się skręcają. . . Zaufaj lekarzawi, choćby na czas ciąży... Dla siebie i dzidziusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×