Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kobietki,dzięki za troskę i te wszystkie rady. Dziś trochę lepszy był dzień ,cały dzień mnie nie bolało albo tylko lekko cmiło, za to teraz coś dziwnie pokusa w lewym boku,podzebrzu. .. Załatwiamy się codziennie, z tym,ze zmieniły się godz,czasem to jest rano tk o, czasem pod wieczór. Brzuch cały czas wzdety, pije ta herbatkę z kopru włoskiego, ale gdzieś mi się ostatnio obiło o uszy ,ze nie jest wskazana w ciąży. ...Czy wie któraś coś o tym?czy jest jeszcze coś innego,dozwolonego w ciąży, a przy noszącego ulgę? Pika wspolczuje Ci,domyślam się jak cierpisz i jak to wsxystko Cię meczy i dobija, a w ciaxy jest taka uboga fama lekarstw ,które możemy. ...musisz być silna i przetrwać to,musisz do dobrego lekarza trafić. Meggi,ja zawsze pędzel na kibel albo po soku marchewkowym, świeżo wciskanym, albo po maślane lub kefirze, przemiana momentalnie i wizyta w WC, może spróbuj. .. Anna dzie ki za rady Wszystkie Was cieplutko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, jestem po wizycie u laryngologa, dostałam krople i spray, mam dalej robic inhalacje i powinno się obyc bez antybiotyku, najgorsze są bóle zębów bo mi na szczęki spływa, ale mam nadzieje ze minie za kilka dni*) Wczoraj rozbolał mnie żołądek i zebrało mnie a wymioty, nie miałam za bardzo czym i drugi raz miałam tak ze przy wymiotach mocno zabolało mnie w krzyżu, a dziś od rana nie mogę z bólu pleców wytrzymać, bolą mnie od srodka w dół, inaczej niż zwykle, bo przeważnie po łopatkami mnie bolą. Dzis nie mogłam stać i chodzic u lekarza, taki ucisk, standartowo boli tez lewy bok, a właściwie lewa część pleców.Polozyłam się na drzemke ale nie widze poprawy. Czekam ze lepiej się poczuje i idę po skierowanie do gastrologa albo na usg, bo z nerwów nie wytrzymam. Dziesiejszy ból pleców mnie wystraszył bo tak mnie raczej nie boli, i znowu wracają czarne wizje. Ale marudzę, sama mam dość, bo ciągle coś mi jest z jednego wpadam w drugie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziewczyny co taka cisza?? Jak samopoczucie? Ja od 2 dni walczę z mega przeziębieniem mam potworny kaszel od niego wszystko mnie boli..:-(( oczywiście brzuch standardowo nie odpuszcza...:-(( tak sobie myślę co słychać u Anet? Jak się czuje? Może jeszcze tu zagląda i się odezwie...Anet co u Ciebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ja odstawiam Kreon , staram sie jeść normalniej.... Ale bóle lewej strony masakra, wczoraj tak mnie zakuło kilka razy w lewym boku, ból krotki ale 10 na 10.... Nie wiem co juz mam myślec na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra o tej fibramalgi pisałam kilkanaście stron temu. Owszem cześć może ją mieć...ale na pewno nie powoduje chudnięcia, papkowatych stolców czy biegunek ani mdłości...zwykle też nie powoduje skurczy jelit czy przedniej części jamy brzusznej. Także nawet jeśli te nasze bóle to nie pzt to raczej byłabym bliżej zespołów nerwicowych. Ciekawy dość książkowy przykład pzt przedstawia Mańka, która ma typowe dla pzt okresy bólowe oraz okresy uśpienia bólu. Zobaczcie, że mimo zmian w trzustce nie ma biegunek itp. Pzt ma też M69 i tu też nie ma bólów dzień w dzień tylko są takie fale. Bóle dzień w dzień są właśnie charakterystyczne dla nerwic i IBS. Ostatnio trochę czasu spędziłam z kolegą po tym ostrym ozt. Jak pisałam ma zaledwie 30% trzustki ale nie ma ani bólów ani biegunek... no chyba, że przesadzi z czymś do jedzenia. Niestety teraz już opcji przesady nie będzie, bo ma początki cukrzycy także diety bardzo wyważona do końca życia plus insulina. Także ja już sama nie wiem... mam mętlik. Jednak coraz częściej myślę, że to naprawdę rzadka choroba...i mało charakterystyczna dla naszego wieku. . . a już kompletnie dla tych nie pijących...choć Mańka nie piła... Wiadomo, że są jakieś predyspozycje genetyczne i jeden ma mocne serce a słabą wątrobę albo odwrotnie... Jedynie te cholerne bóle...po prostu chciałby się znać ich przyczynę. Choć faktycznie 30% bólów brzucha to dyspensja czynnościowa. I bądź tu mądry i spokojny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi dniami mam nową rzecz. Nagle dostaję sztywności od lewego boku aż do pleców. To jest tak mocne, że od razu mi słabo i gorąco. Trwa to sekundę ale aż mnie zatyka. Nie mogę wtedy złapać oddechu. Tak jakby stanęła mi cała trzustka...i zdrętwiała. Lokalizacja jest głęboku w brzuchu.. Także tym samym mam załamka, bo już boli mnie wszędzie. Raz tam, raz tu i raz jeszcze w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie, mnie nigdy nie boli nadbrzusze, tylko pod lewa piersią, bok i plecy pod łopatką, jedzeniu dodatkowo plecy miedzy łopatkami i z prawej strony, ostatnio mam tez dość luźne stolce, i po załatwieniu się mam przez kilka minut spokój z bólem a potem wraca jest mniejszy ale jest. Własciwie to boli mnie cały czas, najgorzej te plecy, czy plecy mogą w tym miejscu bolec od jelit? żołądka? ból się nasila, nie mam go tylko w nocy, nospa i apap nie pomagają*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, nie masz swojej płytki z tk czy mri? Tam jest zdjęcie przeglądowe całego brzucha i widać lokalizację jelita grubego. Dzięki temu mogłabyś zobaczyć w komputerze jego przebieg. . . Dziś mało kto ma ładnie ułożone flaki i może tam Ci coś je uciska? Albo jelita wypełniając się gazami uciskają jakiś narząd bądź nerw. Jest też badanie, chyba kolonografia się zwie. Może warto je zrobić choćby po to by widzieć jak jelita u Ciebie leżą, czy nie są nadmiernie skręcone itp. Nie wiem czy to badanie jest metodą rezonansu czy tk. Poszukaj coś, albo może dziewczyny tu coś wiedzą.. Ja dziś znów bez toalety 2 dni i podjęłam drugą próbę z witaminą C wg Zięby. To akurat test na zapotrzebowanie dzienne, ale ogólnie kryterium jest wypróżnienie. Po 5gramach wit c i 30 minutach cyk do toalety i się udało. Załatwiłam się i mi lżej. Do tego wiem, że bez infekcji moje dzienne zapotrzebowanie na wit c to około 3.5 grama.. a brałam zawsze 1gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi nie mam nic, niestety*( martwi mnie to ze te plecy tak bolą, i na tej wysokości nie pasuja do jelit, wybieram się gastrologa może on cos podpowie, bo już nie wiem co robic, czy ciąż tak nasila i stad taki bol, czy cos się pogarsza*( czytałam fora o jelitach i tam takich objawów nikt nie opisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie o ile to by z lewej było, to faktycznie tam może sięgać zagięcie śledzionowe..i jelito tam właśnie sięga wysoko i wchodzi na tył, o tyle z prawej to mało możliwe. Choć układ nerwowy i przekaźniki mogą różnie przebiegać. Mogą to być nerwobóle, ale też jakaś dyskretna wada postawy. Może źle śpisz albo jakoś krzywo chodzisz czy siedzisz..i latami coś tam uciska. Może neurologa odwiedź? Wymaca Ciebie tam. . . i może coś podpowie. Ja też już mam świra z tym bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mnie od wczoraj bardzo boki brzuch cały- takie dziwne uciski i skurcze- jest to nie zależne od jedzenia i bez biegunek tylko ten ból brzucha aż mi całe plecy pulsują głowa boli jakaś masakra, siedzę w pracy:-(( i słabo mi się robi już łyknęłam dwie nospy max ale nie ma poprawy...:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra ja nospy to mogę pudełko łyknąć i nic. Choć i tak łykam czasem z nadzieją, że będzie lepiej. Pomaga mi jedynie w zaparciu...toaleta nie jest wtedy taka bolesna. Zdecydowanie lepiej na mnie działa Spasmolina...ale jest tylko na receptę a niestety lekarz nie chce wypisać kilku opakowań, a specjalnie po receptę nie chce mi się iść...bo staram się unikać wizyt w przychodni, bo już patrzą na mnie jak na psychiczną. Może poproś o receptę przy okazji jakiejś wizyty i wypróbuj. Dużo rumianku pij może trochę Ci puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecza mnie biegunki, wcześniej ich nie miałam tylko po jakiś grillach mi się zdarzały, a teraz co 2 dzień mam, nie wiem co o tym myslec rano mam lekarza i będę się wysilać żeby wydebic jakies badanie bo nie wiem jak wytrzymam do kwietnia z takimi bolami, dziewczyny ja już trace nadzieje ze się wylecze, a o raku mysle codziennie, mam głupie sny, nie wiem co ze sobą robic*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mamma mia Pika już się wystraszyłam, że do szpitala na oddział.. Pika na gastroskopi zapytaj o przepuklinę rozworu. Twoje objawy są dość podobne do niej. Ogólnie do żołądka. Ja też trzęsę dupką, bo dookoła grypa i przeziębienia, a za diabła nie chce nic złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złapałam od córki, i mam suchy kaszel i nie podoba się lekarzom, jak w poniedziałek wyniki się nie poprawią bo pewnie szpital, bo antybiotyk ma być dożylnie. Ja mam jakiegoś pecha, nawet dziś lekarz mówił ze to ajkies fatum*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika nie masz jakiejś wrednej teściowej?Ja całe moje zło zrzucam na nią. Na pewno rzuciła na mnie jakąś klątwę jędza wstrętna, hehe. Mi zapalenie płuc wyszło po latach na prześwietleniu. Nawet nie wiedziałam, że jestem chora. Trzymam kciuki by u Ciebie to był tylko wirus. A co tam u reszty? Jak się czujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,witam Was wszystkie.U mnie teraz nie jest najgorzej tzn.bola mnie nieraz a to plecy ,ato pobolewa brzuch,ale to norma,narazie te straszne bole przeszly.Pika,moja siostra przechodzila w 6 miesiacu ciazy zapalenie pluc i oplucnej,niestety miesiac spedzila w szpitalu az do calkowitego wyleczenia.Mam nadzieje ze to faktycznie jakis paskudny wirus.Anet,Agus Tomala Manka ,odezwijcie sie co u was.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, no u mnie różnie. ...Rosniemy sobie&#128518* zbliżamy się do 20 tyg ciaxy,wiec bedxie połówka. ... Samopoczucie to różnie, raz boli mniej, raz bardziej. ..niestety dochodzi mi wiele innych atrakcji ciążowych. ...ciężko mi już strasznie wstawać, podnosić się, przewraca na bok. ..Super a to połowa dopiero. .. Krehoslup daje mocno popalić, prawie każdy odcinek, ale wiem na na każdej długości mam go sfinksowany.... Bole są w lewym boku i podrzebze ale jyz się chyba przyzwyczaiłem do tego i do myśli ,ze mogę mieć pzt.... teraz żyje czym innym.....dxiecko jest najważniejsze, a co ma być to będzie, nie mamy na to wpływu czy zachoruje my czy nie..... Ale martwi mnie terax co innego,otóż od jakiegoś tyg bola mnie mocno ręce, nadgarstki, nogi,najbardziej dokuczają nadgarstki w rękach. ...,dretwienue ręce mam wrażenie ze tracę moc w rękach. ...dziewczyny cxy rąk może być ,cxy to dolegliwości ciążowe, czy znowu się go dzieje ze mną innego.... Pozdrawiam kochane cieplutko, czekacie na Mikołajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś nie jestem ekspertem..ale myślę, że to drętwienie bierze się od Twojego kręgosłupa. Niestety dzidziuś naciska na nerwy, plus troszkę waży i do tego wysysa z Ciebie co najlepsze. Także witaminy i minerały idą głównie do płodu. Obawiam się, że musisz się liczyć z nasileniem tego drętwienia wraz z postępem ciąży. Możesz sobie zbadać ciśnienie krwi, ale to raczej na pewno zasługa kręgosłupa. Poza bólem to właśnie drętwienie i brak czucia jest najczęstrzym objawem problemów z kręgosłupem. Przerabiałam ten temat mocniej jak pzt bo mam dobrą kumpele po 2 operacjach, oraz męża i ojca z poważnymi problemami z kręgosłupem. Ból pojawił się miesiące po drętwieniu i jakby martwych miejscach w kończynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pozdrawiam Mikołajkowo..:-)) moja córcia od rana cała w skowronkach bo dostała upragnioną grę, nawet wieczorem przygotowała mleko i ciasteczka dla Mikołaja:-)) oczywiście tatuś przypilnował żeby znikły i żeby ukochana córeczka nie była rozczarowana...:-)) super dzień cieszę się z niego bo ostatnio jest ich tak mało...ehhhh. U mnie powróciło pieczenie/palenie żył w całym ciele takie punktowe, bóle brzucha, uciski pod żebrami i ból pleców jest cały czas ale lżejszy, chyba też już przyzwyczajam się do tego że cały czas coś boli:-(( chyba tak już pozostanie....we wtorek mam kontrolne usg 3D u Herfurta ( jak ktoś jest z Wrocławia to na pewno zna tego lekarza) mam nadzieje że nadal nic nie wypatrzy...bo nadal jest nadzieja że to nie pzt...:-(( chociaż moje objawy niestety są książkowe ( tylko alkohol się tu nie zgadza bo ja z tych prawie nie pijących, ale z tego co wiem to nie jest zależność...) pozdrawiam i ściskam Was wszystkie z osobna, szczególnie dziś pozdrawiam przyszłe mamy...:-)) życząc nam wszystkim duuużo zdrówka i spokoju ducha i samych szczęśliwych chwil.... Anet odezwij się plissss....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi hahha, z tą teściową to trafiłaś*) nie rozmawiam z teściami od prawie 2 lat, i może to ona jakiś urok rzuciła*))) Jutro rano mam badanie i decyzje co dalej, na sama myśl o zapaleniu płuc mi się słabo robi, bo jak zdecydują się lekarze na leczenie szpitalne to będzie kiepsko, bo nie mam z kim dziecka zostawić*( Bole w lewym boku sa całymi dniam i w nocy jak się budze tez je czuje, zobaczymy kiedy uda mi się na gastroskopie dostać może ona cos wyjasni*) Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×