Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,ja też Manka zastanawiam się z kad jestes. ...piszesz o objawach od 5 lat, 1 sz podejrzenie pzt padło 3 lata temu i to w usg,i jakoś tak zostało to olaNe. .Współczuję Ci kochana, ale wszystkie tu wiemy ,ze pzt nie da się cofnąć i zatrzymać. ..niestety..trzeba z tym żyć. ... Na pocieszenie napisze Ci,ze czuje ze My wszystkie mieć będziemy pzt.....diagnostyka jest długa, ciągnie się latami, czasem diagnoza pada dopiero po 5 latach. ..ale wiem,też, że nic nie możemy zrobić, by temu zapobiec. ..mało tego tego dziadostwo się nie wyleczy, nie ma nawet leków. ...kreon i dieta, i tak dochodzi do degradacji całego narządu. ...Jest to paskudztwo, naprawdę, ale pamiętaj nie jesteś sama... Co do amylazy i lipaze to mi wszyscy u których byłam znachorxy. ..tez powiedzieli ze wartości z moczu są duxo dokładniejsze. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,ja zawsze amylazy mialam robione tylko z moczu,nawet w szpitalu nie robili mi z krwi.Moze chodzi o to ze z moczu sa poprostu tansze..... .Mi bol prawie calkiem odpuscil,ale czuje sie bordzo oslabiona,dobrze chociaz ze mam pare dni urlopu bo chyba w pracy bym sobie nie poradzila.Pika,jak minela podroz?,coreczce przeszla jelitowka?Anet ,co u CIebie?Dziewczyny,dawno tu nieobecne odezwijcie sie co u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny bardzo się dzisiaj źle czuje....I bardzo się martwię o dzidziusia. ...boli mnie lewy bok ten co zawsze,kluje tam, w dodatku kregoslup i cały brzuch, wczoraj się strasznie bałam wieczorem, jak się polozylam miałam dość długo klucia,tak nisko w podbrzuszu czy nawet w macicy. .... Tak bardzo wystraszyłam się po raz 1 szy! W dodatku sama w fomu jestem, mąż na wyjeździe jutro wraca..... Nie wiem czy może wpływ ma to ,ze wczoraj cały dzień byłam na nogach,nie odpoczywam nic,bo najpierw zakupy,potem poszłam do koleżanki ,cały dzień prawie stałam, nogi na piepsze ja mi strasznie, ale bólem brxucha jestem przerażona Nie jest on niby silny, ale uporczywy, niepokojący, plamienie nie mam,do giną chodzę często bo co 2 tyg,oczywiście od momentu jak się dowiedziałam o dzidziusiu.... Dziewczyny, czy któraś, może wypowiedzieć się odnośnie ciaxy i trzustki?czy jeśli rozwija się u mnie pzt jest to niebezpieczne dla dziecka? Czy ciąża, dzidziuś mogą naśilic bole trzustki?wiem, że wszystko u mnie rośnie, rozciąga się, czy możliwe, że coś bardziej uciska na trxustke na jej przewody! ? Czy grozi ki albo nie daj Boże dzieciątku nie bezpieczeństwo? Strasznie się o nie boje, i nie wiem z kim porozmawiać o zagrożeniach od tej trzustki, proszę o info,jeśli któraś jest w stanie mi coś doradzić. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, Agus pisałam na priv*) U nas infekcja, chyba i mnie rozkałada bo mnie mecza wymioty i nudnosci, mam nadzieje ze to minie bo nic jesc i pic sie nia da*( Corka nadal chora. a jutro pzred nami podroz do domu, ponad 1000km, mam nadzieje ze bedzie dobrze i spokojnie, w piątek mam ginekologa i badania, ciekawa jestem czy bedzie widac kim jest nasz maluszek*) staram sie byc optymistka, ciezko czasem, ale nie mam wyboru*) Anet jeszcze nie wraca na forum, chce się wyciszyc, zyła tyle czasu z diagnozą pzt, a teraz sama nie wie co myslec i robic. Pewnie stara sie wyciszyc, i zobaczyc co dalej, jak tylko bede miec jakies wiesci od niej to dam znac, staram sie jej nie niepokoić, wiem, ze nas czyta, i mam nadzieje ze do nas wróci*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus nie martw sie, brzuch moze bolec, bol podobny troche jak przy okresie + bole plecow. Twoj organizm dostosowuje sie do nowej sytuacji. Ciaza nasila tez bole gastryczne. Jak bedzie Cie mocno bolalo to mozesz jechac na pogotowie. Zrobia Ci usg. Powiesz, ze sie martwisz. Ktory to juz tydzien? Przy 1 szej ciazy mialam takie bole plecow, ze ledwo zylam a przy Twoich zmianach w kregoslupie to sie nie dziwie, ze boli. Trzymaj sie! Glowa do gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, Anna 17 tydz,dopiero. ....a ja juz jak ostatni dziad. .....,ciężko mi już juz wstaje,podnosi, ciężko się siedzi,leży i wgl..... Kocham moje maleństwo najbardziej na&#128528* świecie, miłością jedyna,najczystsza i najprawdxiwsza. ...I tak bardzo się o nie boje.... Dziewczyny jak ja w 17 tyg tak kiepsko się czuje to co będzie za 10 tyg,za 15??boję się, że nie donosze ciąży. ...ze stracę maluszka. ...a wtedy ze mną tez będzie koniec. ...Boże jakieś takie czarnowidztwo mnie złapał. ...a Miloszek pewnie to wsxystko odczuwa. ...zaraz mu puszcze kolysanke. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga zaufaj te pierwsze miesiace sa najgorsze pozniej bedzie lepiej. Organizm troche sie uspokoi. Moje pierwsze byly okropne, bol budzil mnie w nocy jak nigdy. Koncowka tez jest ciezka ale ja daje rade, moj synus chyba duzy bedzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ciężarne nie martwcie sie tak, urodziłam 2 dzieci, naturalnie, druga ciaza powikłana z licznymi infekcjami 3x antybiotyk plus cholestaza ciężarnych ... Córcia urodziła sie piękna zdrowa i nadal taka jest, a ma juz 7 lat, starsza 12.Poza tym PZT nawet jesli macie to nie rzutuje. Wiem co mowię... Przechodziłam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jestem po wizycie u gastrolog, uważa ze moje dolegliwości to nadwrażliwe na bodźce jelita, zrobila usg wnętrzności i jelit... widac je było jak na dłoni ... Były mocno zagazowane.... Trzustka bardzo dobrze widoczna ... Jak określa *piękna*.... Wzrost amylaz określiła jako nieznaczny i nie mający wartości diagnostycznych przy moich wszystkich badaniach obrazowych ( tk, EUS, liczne usg, gastro, kolono) zarządziła odstawienie kreonu i poszerzenie diety. Odstawienie kreonu troche potrwa bo przy nagłym odstawieniu mogły by pojawić sie bóle. Powtarzałam jej w kółko ze to nie możliwe aby jelita tak bolały, ze moze jakieś jeszcze badania ale była nieugięta. Nic innego mi nie pozostaje jak sie dostosować, nie mam wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś będzie ok. Spacery, odpoczynek i ogólnie optymizm. Tak wracając do amylazy rozejrzałam się tu i tam... cena badania w moczu i krwi identyczna..więc chyba jednak przewaga moczu wynika z wartości diagnostycznej. M69 myślę, że w szpitalu na oddziale przy operacji jaką miałaś są jednak najlepsi specjaliści i wiedzieli co jest najbardziej miarodajnie. Tak czy siak można zrobić oba badania dla pewności. Mido, mi ostatnio bardzo dokuczały jelita i bolało okropnie. Jakby mi flaki skręciło. To był typowy ból jelita cienkiego. A wczoraj się zapomniałam i zeżarłam gotowany seler. Mamma mija..po 3h cały lewy bok sztywny aż do pleców. ..jakby mi miało rozsadzić brzuch. Wzdęło mnie jak bym piłkę połknęła. I tu to też jelita tyle, że jelito grube. Burczenie, bulgoty i parcie na stolec. Nie mogłam brzucha dotknąć..bo jak dotykałam to jakby mi ktoś sztylet aż do kręgosłupa wbijał. W nocy gazy mnie budziły. Jeszcze rano moje flaki ten seler wypychały. Także jelita potrafią dać popalić. Miałaś tak szczegółowe badania, że już bardziej się nie da. Posłuchaj lekarza, odstaw Kreon, dbaj o dobre odżywianie i obserwuj co będzie. Ja już pisałam, że mi Kreon bardzo pogarsza stan..jelita go nie lubią. Może po odstawieniu Ci się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie, zobaczymy co bedzie. Jelita mi złe pracują to na pewno... A amylaza w moczu bardziej miarodajna to na 100% ... Pierwszy raz gdy miałam badana w maju zeszłego roku to we krwi były w normie a w moczu ponad 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z ta amylaza szczerze mowilac. MIDO mimo takich skokow w moczu nie masz pzt wiec jak dla mnie, nie jest to takie miarodajne, nie przesadzone o chorobie trzustki. Mysle, ze przy OZT bardziej patrza na amylazy w moczu. Ludzie z pzt czesto maja wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja już w domu, całą rodzina chorujemy, infekcja nas położyła*) byłam dziś na badanich u ginekologa i chyba mamy syna, ale nie daja nam pewności, ważne ze dziecko jest zdrowe*) miałam dziś test na cukrzyce i trochę się boję wyniku, jutro ma być, mam nadzieje ze będzie ok*) W czasie pobytu w Pl, 2 razy próbowałam się umówic na rezonans i 2 krotnie mi odmówiono, w prywatnej klinice chciali wykonać ale ostatecznie w dniu badania się rozmyslili, nie musze mowic jaka byłam wsciakła*( Bóle mam cały czas, nie wierze ze to jelita, a ból pleców mam ciągły i tez głupieje od czego, musze wytrwać do marca, nie mam wyboru. Postaram się teraz skupić na przygotowaniu siebie, rodziny i domu na syna*))) Sciskam Was, zycze nam wszystkim poprawy i spokoju*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomózcie pytanie mam*) od wczoraj mam silny kaszel jak to w ciązy nie mam wielkiego wyboru leków, i przy kaszlu czy kochaniu tak mnie brzuch i plecy bolą, az się boje kaszleć, nawet przy smarkaniu boli mnie lewy bok, cały brzuch obolały, ja raczej nie choruje tym bardziej w ciąży nie miałam grypy, może głupie pytanie ale czy to normalne ze tak mnie boli brzuch? tłumacze sobie ze miesnie bolą bo szarpie mnie kaszel, a nasilenie bólu jest mocne i trochę się martwię*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ,przyciskaj sobie jakas poduche przy kaszlu do brzucha,to troche pomaga.Ja pamietam ze bedac w drugiej ciazy,20 lat temu tez zalapalam jakas paskudna infekcjei tez przy kaszlu chcialo mi brzuch rozwalic,a dodatkowo myslalam ze dolem dziecko wykaszle.I wlasnie lekarka podsunela mi ten pomysl z poduszka Tak samo zreszta robilam po operacji trzustki,tam kazali zmuszac sie do kaszlu,zeby pluca lepiej pracowaly,Ale jak tu kaszlec jak nawet oddychanie bolalo.Poducha tez pomagala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, wczoraj miałam wizytę u ginekologa, bardzo się jej bałam, ponieważ cały tydz dawał mi popalić brzych ,po prostu mnie boli codziennie... Na szczęście z maluszkiem ok,od ostatniej wizyty 2 tyg temu przybrał 70 gram&#128518*,jyz waxy 200gram! Wsxystko inne też ok,łożysko wysoko,szyjka domknieta , tylko dlaczego codziennie brzuch boli? W lewym boku to standard, do tego plecy na tej samej wysokości. ....tak się boję ze ciąża zaostrza mi dolegliwości trzustki....I ze będzie coraz gorzej... lekarka uspokaja, że nie dzieje się nic złego, ale ja codziennie nie boli....mówi, tylko że mam mega wzdety brzuch, i dlaczego?a skąd niby ja to mam wiedzieć? Mam taki od kiedy pamiętam, mam IBs, nie wiem,może teraz to tak mi dokuczają jelita! A Nie trzustka?naiwna pewnie jestem.....poza tym one nie bolą na plecach i centralnie pod zebrem lewym. ... Dziewczyny co ba wzdety brzuch w ciazy? Doradźcie coś! .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny niestety u mnie pogorszenie, czekam na wizyte u laryngologa, chyba mam zapalenie zatok, lewa strona twarzy mnie tak boli, najmocniej oko, nie da się spac*( zobaczymy co wymyslą lekarze. Mam wrazenie ze w tej ciązy chyba złapie mnie wszystko co tylko mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika moze nie bedzie tak zle... Ja juz w tej ciazy dwa razy zaliczylam zapalenie zatok. Niestety mialam tylko takie ostre kropelki do nosa, kt mozna dostac bez recepty i zalecenie zeby brac tylko w nocy jak nie moglam oddychac. W dzien tez czasami psiknelam jak mi rozsadzalo glowe. Ale pewnie nie mialam takiego zapalenia jak Ty, bo u mnie problem z zatokami to od paru lat norma. Agus ja mam czesto wzdecia od poczatku ciazy. Mam wrazenie, ze mi brzuch eksploduje, jest b.twardy i skora napieta. Nic nie biore na to. Jesli chodzi o trzustke to u mnie bez zmian. Plecy po lewej stronie bola non stop i kluje pod zebrami, czasami tak dziwnie pulsuje do tego...moze to nerwobol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Anna*) ja dawno temu miałam zapalenie zatok szczękowych, ale etraz boli mnie naokoło lewego oka i gorna szczeka, spac nie mogę bo jak zamykam oko to az boli, dziwne uczucie, podejrzewam ze zatoki bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Mam znajomego laryngologa i mam nadzieje ze mnie dziś przyjmie, tylko dziś środa a tutaj to swiety dzień wszystko czynne do 12, potem tylko szpital zostaje. A poza sprayem cos robiłaś? inhalacje? okłady z czegoś? cos domowego żeby sobie pomóc*) Mi tez lewa strona dokucza, ciagle cos sciska, ugniata, i te plecy na całej szerokości, czytałam osttanio ze tak może się nerwoból objawiać i jak byłam się umówic na rezonans to lekarka z która gadałam tez tak sugerowała, o chciałabym żeby to był nerwoból a nie trzustka*) Kiedy rodzisz? zazdroszczę już tak niewiele Ci zostało*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś na pewno herbata albo krople z kopru włoskiego Ciebie odpowietrzą. Tylko tej herbatki to ze 3 torebki na raz. Mi espumisan nie pomaga ale ulgix max jak najbardziej, ale nie mam pojęcia czy w ciąży można. Ja z zatokami też walczę, ale tylko w nocy mnie gnębią. Co do brzucha to od 3 dni zero toalety, ale durna jadłam chleb wasa żytni kilka dni i jak zwykle ten błonnik mnie zapchał. Nie wiem czym się tu przepchać.. Szkoda, że już po sezonie na ogórki domowe bo woda z kiszońców by na pewno pomogła.. a z kupnych się boję, bo kto wie co tam dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×