Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Meggi,te Twoje bole wcale nie pasuja mi do trzustki.Mi dawala popalic w roznych miejscach,ale tak nisko w plecach to mnie nigdy nie bolalo,jezeli w plecach to bardziej lopatkiiz boku zebra.U mnie to jest tak ze bolalo mnie w roznych miejscach,ale bol jest zawsze tak charakterystyczny ze nie da sie go pomylic z zadnym innym,zawsze wiem ze to trzustka.A poza tympisalas ze nie widzisz zwiazku bolu z tym co jesz,a trzustka jest takim barometrem ze blyskawicznie reaguje na to co zjemy.....Pika trzymam kciuki zeby bylo wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj M69 fajnie ze zajrzalas do nas&#128518*&#128518* Meegi ja mam podobne te bole do twoich,bardzo,choć mi dokucza bardzo lewy bok,lewe zebra i plecy trochę niżej niż zapinamg stanik. oraz tak w połowie pasa na kregoslupie i na plecach.Meggi jednak ani zoladek ani przepuklina rozworu przelykowego nie bolą na plecach. ...niestety. ... Dziś wgl gorzej się czuje, bole większe w boku i na plecach, zgaga i mega zmęczenie, pocieszające to tylko to ze ciśnienie mi spadło tzn wróciło prawie do normy,bo przez ostatnie dni bsrdzo się bałam o maluszka, bo miałam 150/96 i tętno ok 100 przez 2 dni podobne wartości mi się utrzymywały, na jadłam się strachu, ginekolog kazała wykupić lek i jak się będzie utrzymywał o zacząć zażywać. ...a ja się cholernie boje ze lek zaszkodzi malenstwu i to będzie ostateczność jak zazyje, ja już tyle tej chemii pochłonęłam i to nawet będąc w ciąży. ...... Pozdrawiam dziewczyny, Pika czekamy na wiesci, trzymamy kciuki, wierzę że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 właśnie już sama nie wiem. Wczoraj zeżarłam jak koń. Na początek czernina z kluskami, potem 5 zrazików ze schabu ze słoninką, żeberko, ziemniaki, buraki na ciepło, kiszoną kapustę zasmażaną i mizerię. Dawka dla konia i to o 20ej godzinie. Ten ból koło kręgosłupa jest dziwny i sama nie wiem czy to nie wina samego kręgosłupa lub mięśnia przy kręgosłupie. Idę na mri lędźwiowego w styczniu więc coś się wyjaśni. Natomiast te bóle z lewego boku po jedzeniu często mijają a wracają tak 3h po posiłku. Z drugiej strony te burczenie, przelewania, bulgoty diabelsko głośne, kłucia i sztywnienia no i te dźgnięcia w plecy. Plus biegunki, gazy i resztki w stolcu. I cholera to trwa już tak długo. M69 ja bym naprawdę nie myślała o trzustce, gdyby nie te lata z winem dzień w dzień. Mnie tam przy kręgosłupie boli tak jakby coś mi uciskało z tyłu. Ostatnio też nasila się ten ból przy ruchu. Jak siadam i jak się np prostuje po pochyleniu..od razu to czuje. Na pewno jestem znerwicowana już i bardzo wsłuchuje się w każdy ruch brzucha i jelit. Obstawiam też, że to będzie postępować..bo jak łeb chory to i ciało. Aguś przepuklina boli w plecach ale nie w lędźwiach. Boli wysoko, jakby za sercem z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plecy to tak trochę powyżej pępka mnie bolą. Oczywiście z tyłu. Także aż tak nisko to nie jest. Dodam też, że ja mam dość nisko dół żołądka i dwunastnicę. Bo w gastroskopi poniżej pępka aż mi gastroskop wchodził. Co do bóli z przodu to tak na lini żebra dolnego z lewej strony w połowie drogi od środka do boku mnie czasem zakłuje..ale to chyba żołądek, bo ból jest bardzo powierzchowny. Poza tym mija szybko i pojawia się po nienaturalnym kwaśnym np occie albo dużej dawce cytryny.. Sorry za wywody, ale mam dziś straszny mętlik we łbie. To już 16cie miesięcy i wciąż w martwym punkcie i każdy dzień z bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi super ze piszesz mądrze i dokładnie, możemy wsxystko pojąć i ogarnąć! Ja Cię doskonale rozumiem, że masz już wszystkiego dosyć i nawet czasem żyć się nie chce, mi jak przychodzi te bole tez niczego mi się niechce, chce się poddać. ..ale wtedy przypominam sb ze nie jestem już sama.....ze musze wytrwać i walczyć, bo moje dzieciątko walczy ma siłę przetrwania i chce żyć. ....I Boże daj by tak pozostało ja Sb wczoraj poszłam do KFC, byłam na mieście na badaniach, a potem niespodzianka wzięłam .....Miłosza na kurczaki i frytki,do tego pepsi. ...mniam takie święto sb zrobilismy&#128518* wieczór jednak bolały mnie bardzo mocno plecy,trochę bok i mocno kluje mnie wokół serca, Meggi mnie często bola plecy tak właśnie za sercem z tyłu, taki dziwny ból Tez miałam na stycznia zaplanowane mri głowy i odcinka piersiowego, by z monitorować naczyniaka, czy nie rośnie czy nie uciska. ...to już będzie 6 msc jeżeli wsxystko bedxie szczęśliwie, niewiem czemu lekarka kazała przełożyć. ....I kolejny rok czekać. ..masakra jakaś. ..musze przy następnej wizycie z nią pogadać o tym.... pozdrawiam Was wszystkie, piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś mój mąż ma naczyniaka w głowie już 20 lat. Ma 8cm.. i nic się nie dzieje. Oczywiście byli spece, którzy chcieli go kroić, ale tego nie powinno się robić jeśli naczyniak nie uciska jakiejś części na tyle by powodować zaburzenia Oun. Poza mri robi też EEG co 5 lat. Ja po Kfc raz solidnie się strułam i unikam, choć jakiś czas temu to samo miałam po mcdonald. Do tego chorowałam ja, mąż i znajomy. Jakaś partia trefna. To nieprzeciętna chemia jest i chyba lepiej trzymać się od tego na odległość. Frytki można zrobić w domu, choć ja nie lubię frytek. Ale burgery czy kuraki robię często. Z dobrego mięska kupionego na rynku, z ziarnistymi albo przennymi bułami z piekarni. Mięso piękę w piekarniku na kratce, więc tłuszcz kapie na dół. Jest pysznie i zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten bóle w plecach dosłownie chwile po jedzieniu, czasem nawe w trakcie, koncze jesc i czuje ucisk, wiec nie wiem czy to zoładek, jelita czy trzustka, bóle sie tak rozlały ze sama juz nie wiem co myslec, robic, kiepsko ze mna i fizycznie i psychicznie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to jest właśnie najgorsze, że z jednej strony super, że usg nic nie wykazało a z drugiej strony człowiek nie do końca wierzy, że nic się nie dzieje skoro boli. Mam to samo..szczególnie, że dni bez bólu praktycznie nie ma. Czasem jest lepiej, czasem gorzej ale nigdy nie jest na piątkę. Jedynie w nocy jak śpie to jest ok..choć czasem też mnie poboli przed snem albo nad ranem. Staram się myśleć pozytywnie, ale nie zawsze wychodzi. We wtorek gastroskopia i zobaczymy co tam w brzuchu piszczy. Dziś dla odmiany boli mnie prawy bok żeber przy piersi i aż do cycka promieniuje ..i nie wiem już czy źle spałam i sobie ugniotłam bok, czy to trzustka czy może wątroba.. bo boli tak jakby od zewnątrz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ..i ostatnio często mi się odbija po jedzeniu. Nie żółcią, kwasem czy gorzkim tylko tym co zjadłam. Czuje jakby mi wracał kawałek tego co połknęłam do przełyku i muszę to znów połknąć. Nie jest mi mdło w związku z tym, ale nie miałam tak często tego. Musiałam się solidnie nażreć by tak było..a teraz po każdym posiłku bekam albo mam te odbicia. Jak jakiś ogr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziewczyny ! U mnie ost gorzej, trzymam dietę oprócz małych oszustw slodyczowych i kawy jem Kreon do 3 posiłków a ból wraca. Bóle mam jak zwykle pod lewa łopatka dzgniecia, lewy bok az po pępek, prawe zebra jakby kość lub pod skóra, do tego jelita... mam wrażenie jakby lewa strona była jakaś odrętwiała, złe pracuje... Niby załatwiam sie codziennie ale np rano lub wieczorem gule przez brzuch widac, jakby masy kałowe sobie wędrowały, okropne uczucie. Tez juz nie wiem gdzie iść po pomoc. Moj styczniowy EUS wykluczył pzt i na tym koniec... Miałam usg w sierpniu... Obrazowe badania nic nie wykazują, a ja czuje sie złe. Masakra Ps: gratulacje dziewczyny z okazji zaciazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido może odstaw ten Kreon? On bardzo podrażnia jelita...a skoro to nie trzustka to nie ma sensu go brać. W tym momencie rozleniwiasz ten organ i możesz sobie narobić bigosu z nią. Nie wiem co Twój lekarz na to jak ja rozmawiałam ze swoją gastrolog mówiła, że 3 miesiące bez potwierdzenia choroby trzustki to max dla brania Kreonu. I że jeśli nie ma poprawy po tym czasie to raczej na 90% problem leży gdzie indziej a nie w trzustce. Ja po Kreonie mam strasznie twarde stolce...jeśli jest ok...a jak mam biegunkę to Kreon ją potęguje. Ja właśnie też często mam tą sztywność całego lewego boku...jakby mi sparaliżowało...ale też obstawiam ten objaw jako jelito...bo często po toalecie mi od razu mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie też gorzej od wczoraj, u mnie taki tępy ból pojawia się w nadbrzuszu tak w części środkowej i boli mnie cała miednica jakby bolało mnie w środku jelito grube a ten ból promieniuje na miednicę strasznie nie przyjemne uczucie a do tego swędzi mnie nadal pupa ( jakby to co wydalam podrażniało jelito i odbyt) wiem że ph kału mam nie odpowiednie bo z badań wyszło zasadowe a powinno być kwaśne przez to pewnie mnie swędzi :-(( ale co mam zrobić żeby ph kału było odpowiednie tj. kwaśne a nie zasadowe z czego robi się to ph zasadowe? Gdzieś wyczytałam że drożdże typu Candida lubią i namnażają się w środowisku zasadowym może i ja mam jakąś drożdżycę jelit?? Prawdopodobnie ciężko to zdiagnozować:-(( ale od czego ten ból miednicy pośladków i takie mrowienia brzucha i pleców jakby mi coś po nich łaziło i ten ciągły ucisk w nadbrzuszu....:-((( mam już dość i bardzo się boję co to za dziadostwo się przyczepiło i nie daje żyć....:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na tym forum dowiem się czegoś więcej o swojej chorobie a tu tylko niejaką hipochondryczkę meggi trzeba przewijać, by wyłuskać cokolwiek.Meggi opamiętaj się, krew zalewa jak się ciebie czyta. Trzustka, przy prawdziwym PZT a nie urojonym w chorym umyśle boli nawet po suchej bułce a ty wpier.. jak małpa kit, zapijasz winiuchem i jęczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANTYMEGI iJ.W,bo to chyba ta sama osoba nie obrazaj innych.Jesli masz chora trzustke,to chyba juz Cie bobolalo co nieco,wiec troche pokory by sie przydaloJa o swojej chorej trzustce dowiedzialam sie w momecie kiedy mialam juz colkowicie zablokowany przewod wirsunga 10 mm kamieniem.Wczesniej nie mialam zadnych trzustkowych objawow,a przeciez taki duzy kamien musial sie tworzyc dosc dlugo.Gdyby mnie wczesniej cos bolalo tez tak jak Meggi Mirra Pika Tomala Mido Agus i inne piszace tu osoby szukalabym przyczyny,moze dzieki temu moja trzustka bylaby dzis w lepszym stanie.A ty nie musisz nikogo tu przewijac i nic wyluskiwac.jak bedzie trzeba przewiniemy sie same.Moze bedzie lepiej jak bedziesz omijac to forum.Spokojnej nocy zycze........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę i witamy *Trolle* :-(( zjadliwy i obraźliwy język o tym świadczy, czerpią satysfakcje z obrażania innych. Droga *osobo* chyba nie wiesz co to ból strach o zdrowie i życie.... dlaczego nazywasz kogoś i obrażasz jeśli nie znasz * moherowym beretem* może problem u Ciebie nie tkwi w brzuchu tylko gdzie indziej..!!?? Zastanów się bo tu są ludzie którzy cierpią i szukają wsparcia, pomocy a nie obrażania i wyzwisk!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AntyMeggi przesadziles/as....Nie szkoda Ci życia, zdrowia i czasu na takie kasliwosci ? Jest nas tutaj wiele, zestresowanych , spanikowanych,wystrasxonych,zmęczonych ciągłym bólem, poniewierany ch po lekarzach i ciągle nie znających przyczyny i diagnozy..... Wspieramy się tutaj na forum nawzajem,każda ma inne doświadczenia, inne wnioski,obserwacje,sugestie lekarzy to bardzo cenne,ze możemy się nimi powymieniac, uwierz mi A Meggi jest tutaj kopalnia wiedzy,uwierz minie tylko w temacie pzt,może poczytaj dokładnie forum,a dopiero później wyciąga wnioski i obrażaj ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antymegii chyba nie znalazłeś sie tutaj szukając porady, odpowiedzi, gdyby tak było nie pisałbys takich obrazliwych bzdur, poza tym co to za nick? równie dobrze a nawet bardziej uzasadnione byłoby napisac Antypika, bo ja się ciągle martwie, marudze i zamęczam pytaniami, a jednak czepiłes sie Meggi, to *przypadek czy celowo sie tutaj znalazłes zeby ją obrażac? Nikt tu na forum nikogo na siłę nie trzyma i radzę opuścic forum, bo takie wpisy nie są nikomu potrzebne. Jesli szukasz naprawdę porady to napisz w czym problem, jesli umiemy to pomożemy ale nie bedziemy tolerowac obrazania i niegrzecznych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie będę komentować, bo to nie mój poziom a trolle są i będą. Taki urok internetu. Potulne nieszczęsne baranki, nękane przez bliskich szefów wyładowywują frustrację na klawiaturze. Co do samego pzt to obstawiam, że choroba ma różne stadia i nikt w zaawansowanym stadium raczej by odpowiedzi nie szukał. Test elastazy pokazuje problem w zaawansowanej postaci pzt. A tak ogólnie to u mnie też kiepsko, ale głównie te plecy i burczenia mi dokuczają. Nie myślałam, że będę się cieszyć na gastroskopię a jednak się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nocka kiepska...sztywny lewy bok przód i tył, bóle z tylu z przodu na wysokości pod zebrami i pępka , ból przydatkow przy oddawaniu moczu .....chyba juz kiedys tu wspominałam ze obserwuje zaostrzenia w połowie cyklu (ok13-15dzirn) oraz przed miesiączka, albo to zbieg okoliczności. Teraz rankiem ból lewej strony pleców. Masakra! Nic mi sie nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed miesiączką jest hardcore. Wtedy nawet się nie zastanawiam co boli, bo boli od brzucha aż po udo i kolano. Natomiast w płodne cholernie rwie mnie od jajnika aż do pachwiny..i czuje to nawet w kości ogonowej. Jednak to się dzieje tylko gdy jajeczkuje lewy jajnik. Boli i męczy mnie 2 dni. Ja dalej co 2,3 dni piję saszetkę smecty i bardzo pomaga na to co ląduje w toalecie. Doczytałam też, że stosowana po jedzeniu leczy zapalenie przełyku. Szkod Aguś, że nie testowałam tego wcześniej, bo byś mogła spróbować na gerd. Może by pomogło. W ciąży chyba nie można, choć nie wiem czemu, skoro niby się nie wchłania do krwioobiegu i w całości jest wydalana z kałem. Może chodzi o blokowanie wchłaniania..bo jak wiadomo z brzuszkiem każda witamina i minerał na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi Ty moja skarbnica wiedzy i dobra duszycxko. ..jeszcze pewnie spróbuję, jak szczęśliwie dzidziusia urodzenia, od karmię. Mnie znów mocniej pobolewa lewy bok i lewą str pleców, boli jak za długo leżę, poprostu nie mogę długo wypoczywać od razu jakieś klucie ,gniecie itp. U mnie to bez względu na jedzenie,zawsze dokucza rana,po nocy po dłuższym odpoczynku, Teraz przez ciążę padam wcześniej wieczorkiem juz nawet ok 19 mi się zdarzyło, za to rano budzimy się już przed 5,a nawet wcześniej Dziewczyny jestem przeziębienia teraz i bardzo osłabiona, tak mnie boli gardło ,ze hej a jak wiadomo mam bardzo mały wybór środków, od wczoraj biorę pastylki prenalen,od kilku dni pije ten sam syrop,do tego soki malinowy, mleko z czosnkiem i miodem,a tu nic nie jest lepiej.... może któraś mi jeszcze coś podpowie,co bym mogła spróbować by się postawić na nogi? Pozdrawiam wszystkie panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×