Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny. ....mam nadzieję że siedzicie. .... moje badanie zostało przerwane w połowie chyba po 10 min......w zamian za nie....pani dr wzięła mnie na usg....... kochane moje JEST EM W 13 TYG CIAZY!!!! nie mogę w to uwierzyć, beczalamłam jak bobry i dalej becze.....to cud....,od około 6 lat staraliśmy się i nic....odpuścila, byłam pewna,że nie możemy mieć dzieciątko, że to pewnie przezemnie i moje problemy ,które się nie kończą. ....a tu cud JA płakałam jak dziecko pani radiolog ze mną, dziewczyny najwspanialszy widok jaki w życiu widziałam to moje maleństwo na usg,jego serduszko,biło mocno,walczy żyje ,chce przyjść na świat, nawet machnął rączka, nie potrafię tego opisać, łzy szczęścia mi cienka dalej,nie widzę co pisze. .... Tak bardzo się boję, że he stracę, że nie urodzi się, że ze mną bedxie gorzej,ale chcę walczyć I będę ze wszystkich sił, dla niego,zobaczyłam je,jego serduszko tak szybko biło. .....Dziewczyny ono machnął do mnie ręką, że będzie dobrze,ze damy rady.... Boże nie myślałam, że tego dożyje, przez to co się ze mną dzieje od dłuższego czasu, nie mam ochoty na seks,raz na 3 msc kocham się mężem, i tak właśnie było ok 3 mscy temu.....Cud,cud, jesteśmy razem 17 lat, od 12 się nie zabezpieczam,chcieliśmy dziecko, nigdy nie było, nie udało się, i teraz kiedy jestem takim w rakiem Bóg mi daje to szczęście I nadzieje na jutro. .....motywacja,sens życia Kocham Was,kocham dziś wszystkich szczęście, strach, lek,łzy, wszystko mi dziś towarzyszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś to cudowna wiadomość*) Gratuluje, i trzymam mocno kciuki zeby wszystko było dobrze*) Zobaczysz, że będzie, jesteś już w 13 tyg czyli już w bezpieczniejszym czasie*) Hahah to Ci Anna wykrakała tą ciaże, pamiętam jak Cie pytała czy robiłaś test*) Zycze Wam zdrówka*) Dbaj o siebie i maleństwo*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Anna pisałaś, olala temat jednak ponieważ od wielu lat już się nie zabezpiecza łam, było tyle prób zaciągania I nic, wykonałam tys testów nic... okres mi się często spóźnia, po lekach prolaktyna mi szwane uje ,tzn mocno urosła i okres zatrzymany,terax wraca do normy Dziewczyny temat ciąży to totalna nowość dla mnie....co ha mogę a czego nie!?co z lekami,kreon em, Nolpaze? Mogę brać? Co wolno pić, co jeść? Jakie zioła? Przeciwbólowych to jakie? boże, ja nic nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, nie możesz nic na osłone zoładka czyli nolpaza odpada, i to natychmiast*) nie możesz tez wielu ziół, i leków, musisz bardzo na to uważać*) Z tych co możesz to kreon,preciwbólowe tylko pyralgina czyli apap najlepiej, w najmiejszej dawce, no-spa tez w dawkach małych, zioła to melisa, pokrzywa, rumianek, mieta, majeranek, mniszek lekarski, imbir, siemię lniane, wszystko w najmniejszej dawce*) Jesc możesz prawie wszystko poza surowymi rybami, mięsem, serami pleśniowymi, pic te wszystko*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś gratuluje. Kreatynina jest bardzo niska w ciąży, ale nie chciałam Ci tego pisać byś nie była smutna! A tu taka niespodzianka. Ogromne buziaki ode mnie. Teraz wybij sobie z głowy tą trzuchę, bo priorytety się zmieniły. Trzeba o siebie dbać, dbać i jeszcze raz dbać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 dziekuje, masz zupełna racje miało być paracetamol, Pyraliginy nie wolno, przepraszam za błąd*( dobrze ze zauważyłaś*) Pomyliłam, mąż chory i pyralgine mu podaje i pomyliłam nazwe. Mi lekarz mowil ze Apap najbezpieczniejszy, ze nie drazni tak mocno żołądka, i polecał*) co do nospy to rozne opinie, ale ogolnie polecana w ciązy. Agus zrób badanie na poziom żelaza, bo to warto kontrolować. Większość badan robi się do 12 tyg, a ty w 13 wiec zapytaj lepiej lekarza co jeszcze warto zrobić*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję. .... ale jestem w takim szoku i tak jestem rozbita, że nic nie ogarniam, nie mogę w to uwierzyć, nie mogę po prostu.Muszę się z tym oswoić, początkiem tyg będę mieć wizytę u giną, na razie szukam, godnego zaufania fachowca. ....tak się boję. ..no i niestety kiepsko czuję, te cholerNe bóle. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, postaraj się podejść do tego spokojnie, idz do lekarza, zaufaj mu i staraj się myslec o dziecku, pamiętaj ze w ciąży bóle pochodzenia gastrycznego się nasilają, dlatego tak zle się czujesz* Jest nas 3 w ciąży, pomożemy sobie, i damy rade*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika dzięki. ... to moja 1 sza ciąża, spadło to nq mnie jak grom z jasnego nieba. .... byłam pewna,że nie będę mogła mieć swojego dziecka. ...myśleliśmy nawet o adopcji, jak stanę na nogi. .... Dziewczyny jestem przerażona, czy ja dam rady? to już 13 tydz,według tej pani radiolog, konkretów dowiem się od ginekologa, najważniejsze, że widziałam serduszko maleństwa, żyje. ....I pomagało mi rączka, myśli chyba-mama damy rady,jesteśmy razem... jest pani w ciąży -to najpiękniejsze słowa jakue do tej pory usłyszałam. ...a widok usg bezcenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Luisa, właśnie przed chwilą się upewnilam i odstawiam, nie będę ryzykować, i tak bardzo się boję jestem juz w 13 tyg,jeszcze wczoraj jadłam Nolpaze, tydz temu zażyłam ketonal, parę Pyralgina, czasem scopolan, bucospan masakra dziewczyny boje się to szkodliwe leki,ja nie wiedziałam o ciąży, czy nie zaszkodzą maluszkowi,boże mam takiego stres a teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus spokojnie, nie myśl w ten sposób*) gdyby miało cos zaszkodzić już by to się stało, ja tez długo w 1 i 2 ciąży nie wiedziałam ze jestem i brałam leki na depresje, na żołądek, przeciwbólowe i wszystko jest ok, teraz to nawet miałam rtg w ciąży bo nie wiedziałam, jak mówiłam o tym lekarzowi to mówił mi ze jeśli do 12 tyg nie działo się nic to znaczy ze nie zaszkodziło*) a buscopan nie szkodzi, to odpowiednik nospy*) Nie bój się, teraz o siebie dbaj, witaminy, melisa i spokój to jest najbardziej potrzebne dziecku i tobie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, 5 na budziku i juz nie śpię, a do pracy dopiero na 9 tą jestem przejęta, podekscytowana, wystraszona. W nocy tez kiepsko spałam, terax to dziewczyny każdy bol skurcz, klucie w brzuchu będzie wywoływać u mnie lęk i obawę, że dzieje się coś zlego......do tej pory mogłam zwala na trzustke a teraz bedxie lek o msluszka.... Mąż chodzi i caluje mnie po brzuszku. ...tak bardzo się cieszy, tez był pewien, że biologicznym rodzicami nie zostaniemy. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus wiem , ze łatwo się mówi, ale naprawdę musisz starac się być spokojna*) pij meliskę, zielona herbate, nie boj się bóli brzucha, to normalne, nie wpadaj w panike tylko pytaj*) bóle, skurcze brzucha o ile nie towarzyszy im krwawienie, goraczka czy inne złe objawy, nie są groźne dla dziecka. Czasem boli bo wszystko się naciąga, przygotowuje miejsce dla dziecka, potem przygotowuje do porodu. Staraj się wyciszyć, to naprawdę ważne, bo wg badan dzieci mocno odczuwają niepokój mamy, myśl o maleństwie i odpuść zamartwianie wszystkim innym*) Zawsze możesz nas pytac, razem cos poradzimy, dbaj o siebie i fasolke*) Sciskam*) p.s. my dziś po badaniu mój maluch uparcie nie pokazuje kim jest*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moze nastepnym razem Pika *p moj wystawil ogonek w 20 tc, niestety od tamtej pory nie mialam usg wiec musze ufac tamtemu. Zrobie prywatnie kolo 35tc, bo w anglii tylko 2 robia. Ostatnio pokusilam sie na schabowego. Matko jaki byl pyszny po takie czasie... Na szczescie obeszlo sie bez bolu. Buzka i pozdrowienia dla wszystkich i milego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna tutaj robia co 4-5 tyg tak jak jest badanie tak robią usg, ja już jestem w 20 tyg i nie dało się nic zobaczyć, lekarz próbował na 2 rodzajach usg i nie udało się*) Mi to nie przeszkadza, ważne ze dobrze obejrzał dziecko i mówił, ze wszystko super, poza tym widzieliśmy bardzo dokładnie maluszka*) nastepna wizyte mam na 20 listopada, bo jade do Pl, mam nadzieje ze już na niej będzie widać na 100%*) Ja jakoś czuję, że to Hania*) Anna, ja się pokusiłam wczoraj na kanapki z jajkiem, i wymioty przez pół nocy a do południa takie bole żołądka i jelit e słabo mi było. Tak mocno mnie te plecy bola, ale czasem czuje ze to od jelita, mam nadzieje ze jakos mi promieniują i stad te bole pod łopatkami, wole to niż trzustkę*) Anna w Anglii mają takie podejście do leczenia i ciąży ze czasem to przeraza, moja kuzynka jest w Islandii i takie samo podejście, tak na luzie, co ma być to będzie, ona w ciązy taka przerazona była, jak tyko była w Pl to od razu badania robiła, sprawdzała wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode mam ponownie ginekologa, kt kierowal mnie do gastrologa na konsultacje. Nie wiedzial co ma ze mna zrobic, twierdzil ze problemy gastryczne nawet z trzustka nie sa niebezpieczne podczas porodu ale wolal skonsultowac to ze specjalista. I tak mu nagadam na wizycie. Chciaz usg nadbrzusza bym chciala i oczywiscie usg dzidzi. Szanse marne ale sprobuje *) Mnie to chyba najbardziej boli jak sie najem za duzo, po slodyczach, szczegolnie typu michalki, czekolada, ale tez nie zawsze. Jak pochlaniam wszystko jak smietnik, po gazowanym, czasem po chlebie nawet boli. Z jajkami nie mam problemu ale staram sie nie jest zoltka itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Anett dokładnie, prosimy odezwij się...tęsknimy za Tb ,bardzo nam Cb brakuje. ...Tyle się ostatnio wydarzyło. ....ale to takie piękne, nieoczekiwanie i dobre wieści. ...Napisz proszę. ... Dziewczyny, za mną 2 noc,ze świadomością, że nie jestem już sama. ...,ZE mam dzidziusia w brzuszku. .... od wczoraj jyz&#128518*zaczęliśmy z maluszkiem rozmawiać, i głaskać po brzuszku. ...wyczytałam, że ok 3 msc dzidzia juz wsxystko słyszy, odczuwa,i że nawet czuje, jak przykładam rękę do brzuszka. .....niewiarygodne. .... Cud dziewczyny! Jestem najszczersze osoba na ziemi. .....Boże daj tylko siły. ... tylko dziewczyny, najprawdopodobniej jestem ok 13 tyg,a ja nic nie przyty łam, martwi mnie to bardzo, czy moje dzieciątko dobrze się rozwija? brzuszek mam zaokrąglony, wzdety, wypiety, ale często taki miałam. ...Jezu jak se przypomnę ,ze ja 2 tyg temu byłam u gastrologa,który mnie dość mocno po uginają, po brzuszku, dał nowe leki ,twierdząc że mdłości, niestrawności to objawy refluksie i gastyczeń, jestem zła. .....jak ja mogłam nie wiedzieć, nie czuć tego... Ale tyle razy zanikają mi miesiączka, miałam wysoka prolaktyna, z walił na to na leki, nigdy e najpiękniejszych snach nie pomyślałam ,że jestem w ciąży to były najpiękniejsze słowa jakie ta pani dr do mnie wypowiedziała. ....piękniejszych w życiu nie usłyszałam. .... Maluszku kochany,czekamy na Cb, czekamy wiele, wiele lat,nie pragniemy niczego innego byś się tylko narodził zdrowy. ....Sorry, baby,ale jestem taka rozczulona, jeszcze to chyba do mnie nie dotarło, pewnie macie już mniedosyć &#128518*&#128518*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, nie martw się tym ze nie przytyłaś, to jeszcze nie czas*) ja jestem w 20 tyg i nie przytyłam nic, i nie ma problemu, w 1 ciąży przytyłam ok 7 kg, i tez nikt nie mówił ze cos nie tak, jeśli wyniki krwi sa dobre a dziecko rosnie to znaczy ze ma skąd pobierac pokarm i nie ma problemu*) Spokojnie poczekaj na wizyte u lekarza, wszystko Ci wyjasni, zapisuj sobie pytania, zebys o niczym nie zapomniała*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×