Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Pika,zazdroszczę Ci kochana ,będziesz wspaniała mamą. ... myśl o malenstwie,ciesz się ciąża, pozwalaj Sb na odpoczynek,relaks i pozwalaj się rozpieszczac,masz dziecko ,drugie w drodze,Twoje życie ma sens. Masz dla kogo żyć i walczyć, wiec rób to proszę, trzymaj się dzielnie. Po robimy badania, mam nadzieję, że wniosą coś do sprawy mchu ciąż po tym co pisze Anna to się trochę z dolowalam. .....,boje się ,ze wywalę tyle kasy i pójdzie to na marne. ...czy Ty masz już w ten pt to badanie? Ja w czwartek,i 3 dni robocze czeka się na wynik, ja z kontrastem cholangio rm,lekarz powiedział, że inaczej nie ma sensu. ...ogólnie się boję. ... Franio albo Hania......słodkie imiona. .....życzę zdrówka Tobie i maleństwo, i modlę się, by mi to tez kiedyś było dane.....albo bym chociaż na tyle doszła do zdrowia i sił byśmy z mezem mogli ubiegać się o adopcję. ...nigdy nie stanowiło to dla nas problemu,braliśmy od zawsze taka opcje pod uwagę. Ale w tej chwili to szczerze ciężko przychodzi mi ogarnia nie domu, obowiązki, czy nawet dbanie o psa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna mam pytanie czy rm robiłaś z kontrastem! ?i kiedy?w jakim odstępie od tego *watpliwego*usg?i proszę wyjaśnij co oznacza to słowo -wątpliwe? Czy tam było widać wgl trzustke? Jakieś zmiany?czy wątpliwe dlatego ,ze nie była trxustka wgl widoczna?Kiedy robiłaś te badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem, ze usg to najmniej wiarygodne badanie. Tylko ciagle mam w glowie slowa mojego gastrologa, ktory wyslal mnie wlasnie do tego konkretnego specjalisty bo jak twierdzil robi najlepiej usg w miescie i ma dobry sprzet. Powiedzial, ze on wszystko wypatrzy :( chcialabym zrobic jeszcze tk ale sie troche boje. Chyba mi lepiej w niewiedzy, nie wiem sama. Po tym usg bylam wrakiem czlowieka i strzepkiem nerwow, ciagle plakalam. Wszystko zalezy od tego, kto robi badanie. Chce wierzyc, ze moje rm i mrcp czytal i interpretowal dobry specjalista. Nie ma o nim inf w necie, wiec trudno powiedziec czy to nie jakis konowal... Dobrym przykladem tutaj jest nasza Anet, jej eus pokazal ze ma pzt. Rok pozniej to samo badanie ale juz inny specjalista przeprowadzil i ocenil zupelnie inaczej. Ktos popelnil blad, dla dobra Anet lepiej zeby to byl ten pierwszy...i wierze w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus to jest wlasnie dziwie sprawa, na usg wyszlo mi, ze trzustka jest gruboziarnista o obnizonej echostrukturze a przewod wirsunga 2,6mm srednicy na pograniczu normy. W tym badaniu mialam tez sledzione o wymiarach 120mm i to w sumie ona byla glownym powodem badania wtedy, bo 4 mies wczesniej usg pokazalo, ze jest powiekszona 128mm co moglo wskazywac na rozne choroby i potrzebna byla kontrola. Na rm jamy brzusznej z kontrastem i mrcp trzustka wyszla zupelnie bez zmian a sledziona o wymiarach 109mm... Odstep miedzy badaniami ok tygodnia! I co dziwne nie. Sledziona to mi sie niezle skurczyla w tym czasie...dziwie, raczej niemozliwe...dodam tylko, ze w tym czasie jak i w czasie tych usg nie mialam zadnej infekcji, bylam zdrowiutenka (sledziona czesto sie powieksza jak organizm walczy z choroba czy przeziebieniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,Anett tyle czasu ze świadomością ze ma pzt,i to po najdokładniejszym badaniu jakim jest eus,a potem taka informacja....wiem,ze lekarze, radiologia to dość często kona wały, wiem już coś o tym....Rok temu początkiem grudnia usłyszałam info,ze mam tak wiele dziwnych, nie charakterystycznych objawów, że najprawdopodobniej mam SM! Najpierw to do mnie wgl nie dotarło, a później prawie straciłam przytomność. ..... Moja neurolog powiedziała, że tego lekarza można by było podac do sądu, bo jak można bez badań bez jakichkolwiek informacji, potwierdzeń postawić taka diagnozę, a jednak.... Anna proszę napisz co wyszło Ci w tym usg?bo ja nie pamiętam ,a piszesz ze było takie przygnębiające i tak bardzo się wystraszyłas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus i nie doluj sie, ja poprostu nie ufam mojemu mr i mrcp bo nie znam specjalisty. U mnie w miescie robiono mi bad a jakis lekarz z Warszawy je interpretowal. Wynik mialam za dwa dni. Jak poszlam do innego gastrologa to powiedzial, ze opis mojego badania jest maloszczegolowy, ze nie opisuje bocznych przewodow. Jak zadzwonilam do kliniki zeby to wyjasnic, po ich skontaktowaniu sie z lekarzem stwierdzil, ze nie ma co dodac bo wszystko bylo w normie. Ehhh Trzymam kciuki za Twoje badanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, ok,tak pisaliśmy w tym samym czasie, ok wsxydtko&#128518* Anna masz płytkę z rm?jeśli nie wypożyczalnia Sb, zawsze jest taka możliwość i udaj się z nią do dobrego radiologa,to moja rada. 2 usg robione w krótkim czasie pokazało powiększona śledzione,wiec coś musiało na rzeczy być, nie wierzę że przez tydz wszystko wróciło do normy, poprostu nie wierzę. Nie przechodziłas czasem mononukleozy,cytomegalii lub tokoplazmożywienie przy nich bardzo często sledxiony się powiększa, a są to choroby ,o których istnieniu nie wiemy.Mnie one wyszły ,ze mam jw przebyte w trakcie pobyty w szpitalu w sierpniu zeszłego roku, szukali przyczyn i robili mi wiele badań, miałam 8 mscy mocno powiększone węzły chłonne w szyi i bol gardła, wtedy miałam znów bardzo trafione podejrzenie chloniaka....... oczywiście, to nie to na szczęście, bo już mogłoby mnie jie być. ....ale okazało się ,ze wszystkie, te schorzenia przeszłam. ..... 2 spRawa czy rm miałaś z kontrastem?czy rm było jamy brzusznej czy samej trzustki?czy oba te badania opisywał jeden radiolog? Ja na twoim miejscu z płytka przeszła bym się do naprawdę dobrego specjalisty od tych rzeczy, nic Ci to nie szkodzi Anno,spróbować. Bo rzeczywiście, wsxystko to dość dziwne. ....a też spotkałam się z opinią ,ze zdążają się tak dobrzy radiologia z dobrym sprzętem, że potrafią wypatrywać więcej niż rm czy tk.... w mojej okolicy jednak o takim nie słyszałam. ... Ja miałam tk brzucha z kontrastem końcem stycznia, wsxystko tam było ok,tylko niewielka torbiel lewj nerki....,ale oczywiście wszysy wykluczył i by bol pochodzil od niej Strasznie boje się ,ze nic z badańia nie wyjdzie, to olbrzymi wydatek dla mnie,na eus będę zbierać pół roku. ...a co się w tym czasie wydarzy. ... Robie to badanie w dobrej klinice u nasw Bielsku Białej, mam nadzieje ze będzie to opisywał, dobry specjalista, cóż pozostaje mi się modlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey kobietki melduje sie i ja. Przyszle mamusie gratuluje z calego serducha i zycze samego zdrowka! U mnie generalnie bez zmian, jak bolalo tak boli, są dni, które napawaja optymizmem i dni ,ze wyje w ukryciu do poduchy. Ostatnie badanie krwi bez zmian, jedynie ciągle bilirubine podwyzszona, elastaze w kale tez ok.Kupki moje smierdzace okropnie, packowate i blyszczace. ..sorrryyy za szczegoly :)do tego włosy wypadają garsciami, często bol miesni i ostatnio ciagly bol lewego posladka.Ciesze się tylko , że nie chudne wiecej.Dzis byłam u profesora gastrologie, mojej ostatniej deski ratunku, ale już po tysięcznym usg i po obejrzeniu wszystkich dotychczasowych badań wykluczyl trzustke. Nawet mu nie pokazałam , że miałam badanie eus w nadziei na nowe, bo by już w ogóle o trzustce ze mną nie gadal*) zlecił badania krwi , markery i w kierunku guzów Net. Mam oddać kał w dwóch pojemnikach do dwóch roznych badań ,ale szczerze to nie wiem co to za badanie .Naaa to chyba na tyle , nie dajmy się zwariować dziewczyny, ciezarowki nasze dbajcie o siebie i wasze maluchy !buziaki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa kochana,ciesze się że się odezwałaś, już kilka razy się na forum o Cb dopytywalam. .. Może to jednak nie trzustka u Cb....miałaś eus....chyba najbardziej wiarygodne badanie.....to może nie to jednak? U mnie też bez zmian,jak bolalo tak boli,czasem plecy i kregoslup silniej, tez wypadają mi mocno włosy, zanika mi miesiączka, mam podwyższona prolaktyna, choć po odstawieniu leków juz nie dużo powyżej normy..... jutro mam cholangio mr,to chyba moja ostatnia deska ratunku. ...bo na eus niewiem czy u zbieram a na nfz nikt mi go nie da zrobić. .. Ciesze się ze wrocilas, odzywaj się czesciej, razem nam razniej. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plytke ale nikt nie chce na nia patrzec. Najlepiej zrobic znowu bad i zaplacic... :/ Agus teraz ty mnie nastraszylas tymi chorobami, kt sa grozne szczegolnie w ciazy. Jestem w anglii a tu moge tylko pomarzyc o dodatkowych bad krwi. Nie wiem, zapytam ginekologa, wizyte mam za tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja bym u Ciebie bardziej skupila się na kręgosłupie skoro masz takie z nim problemy, podejrzewam , ze on jest sprawca twoich dolegliwosci bolowych.nie wiem dlaczego szukasz przyczyn w trzustce?Ja wypiłam hektoliter piwa i do tego papierochy wiec mam jakąś podstawę sądzić, że to jednak trzustka , tym bardziej ze klucie z lewej str zaczęło się przy szklance piwa...i niestety pozytywny eus mnie nie uspokaja:( trzymam kciuki za jutrzejsze badanie i wierzę, że mimo twojej wydanej kasy ,nic złego nie wykaze:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa, mnie już lekarz jak widzi to nie wie co robic, teraz ma luz bo ciąza i badan większości robic nie mogę*( Martwią mnie od soboty plecy bo bolą w innym miejscu tak pośrodku pleców, nie mam przez to sił i musze się lekami ratować a one niewiele dają, chyba przez pogode mam kiepski nastrój, i smutne myśli*( u mnie trwa to już prawie 2 lata, i tez brak diagnozy*( Bole zmieniły się w trakcie ciązy wiec pewnie ciaża nasiliła objawy*( U nas dziś wyjątkowy dzień moja córka ma 3 lata i bardzo się ciesze, a zarazem gdzies tam głęboko boję. Pozdrawiam Was wszystkie, trzymajcie się, zycze nam wszystkim poprawy zdrowia i nastroju*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa tak wiem ,ze mam duże problemy i bole od kregoslupa, ale jednak mój wiecznie wzdety, napięty, bolacy brzuch ,do tego jasne stole często luźne z niestrawiony mi resztkami oraz mdlosci plus mega upierał we narastające bole w lewym boku, podzebrzu, mające tzn lustrzane odbicie na lewej połowie plecow ,centralnie tam gdzie trzustka dalo ostatniemu gastrolog owi u którego byłam dało do myslenia.... Długo to jyz trwa,dokładnie rok,i się nasila niestety. TO on zlecił mi badania między innymi markery, gastroskopiie z pobraniem wycinka w kierunku celiakii oraz cholangio rm,jak to zrobię to pozostanie mi już tylko eus ,na które będę zbierać pół roku.... Luisa,w jakich badaniach u Cb nastąpiło podejrzenie trzustki! ?piszesz,ze eus prawidłowy? Co u Cb wskazywać na trzustke? Pika wszystkiego najlepszego dla córci, buziaczki dla niej, dla Cb wytrwałości i zdrówka Dziewczyny trzymajcie za mnie jutro kciuki, o 11 badanie, później mam wolne od pracy, strasznie się stresuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna spokojnie, ja nie twierdzę że choruje sz na któraś z tych chorób co pisałam, jeśli wgl to najprawdopodobniej już to przeszłam i masz przeciwciała, tak z każdą z nich było u mnie.Mononukleoze i cytomegalie najczęściej przechodzimy jako dzieci,to przede wszystkim choroby wieku dziecięcego i młodzieńczego, tokoplazmozaika zaś choroba odzwierzeca, szczególnie od kotów można się zarazić akurat to się u mnie zgadza, całe życie opiekowałam się i przygarnąć am kotki,wiec spokojnie,bez paniki. Możesz ewentualnie sprawdzić i zrobić te badania prywatnie, nie są drogie,moje podejrzenie padło jak napisałaś o tej powiększonej sledxiony bo wiem, że przy tego typu schorzeniach do tego dochodzi. Ja to wszystko nam przebyte, na byłam przeciwciała. Tokoplazmoza jest owszem groźna dla kobiet w ciąży ale tylko !wtedy kiedy do zakażenia dochodzi w ciąży, wiec się uspokoj kochana. ... Jednak co do płytki z rm, ja bym nie odpuścila, idź na prywatną wizytę i zadaj by ją lekarz obejrzał, to naturalne, te badania są tak drogie ,ze nie powtarza się ich tak jak np usg.Tym bardziej ,ze pisałaś, że któryś lekarz stwierdził, że badanie jest kiepsko i bardzo zdawało opisane, niech więc sam na płytę rzuci okiem! Ja jestem postawa niektórych lekarzy zbulwersowana i nie patyczki je się już z nimi,naprawdę. ...trafić na lekarza z powołania to w tych czasach cud.... Anna bedxie oki, trzymaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja kocham kotki i głupia zawsze wszystkie spotkane po drodze głaszczę. W Polsce też mieszkała z nami kotka mojej mamy, która była wychodzaca. Z kuwety nigdy nie korzystała ale stasznie się śliniła. Miałam robioną toksoplazmozę przed 1-szą ciążą ale nic nie wyszło. Teraz nie robłam. O tej ytomegalii to nawet nie pomyślałam :((( Koszt tych badań w anglii w polskiej klinice to razem ok 80Ł zdzierusy!!!!! zobacze co powie ginekolog w środę. 1 Usg z nieznacznie powiększoną śledzioną miałam w październiku 2014 czyli rok temu, później po 3 miesiącach wynik był w granicach normy 120 tylko tydzień później ten reonans pokazał już śledzionę 109mm co jest dziwne. No nic i tak już nic nie poradzę na to. Oby było wszystko dobrze z dzieckiem....Ja mogę chorowac na wszystko ale jak dziecko choruje to tragedia.... Buźka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już sama nie wiem jakie mam oczekiwania, z 1 str chce by coś się wyjaśniło, by coś znaleźli typu jakiś kamyk, torbiel,coś niegroźnego a co może dawać takie objawy,a z 2 boje się najgorszego i wolę by nic nie wyszło. .... totalny roz strój dziewczyny. ...totalny...wybieram tyle kady i jak dalej nic nie będzie wiadomo to niewiem chyba z okna skoczek. ....nie to żart oczywiście, ale będzie mega zalamka. ..bo ta niewiadomą jest najgorsza.....ja wiem że diagnoza pzt pada czasem dopiero po 5 latach od 1 szych objawów. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna,wyczytałam, że śledziona szybko puchnie reagując na jakiś np wirus ,chorobę ale też bardzo szybko wraca do normalnych wymiarów, wiec myślę, że w 2014 przed 1 szum usg mogłaś mieć jakąś infekcje,która szybko minęła skoro w rm była już w granicach normy,bo rm napewno się nie pomylił. ... miłej nocki i spokojnie,myśl o maluszka, jemu nerwy i twój stres szkodzi. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochane ja już od wczoraj w domu i nie wiem czy ten atak brzucha to nie był wirus. Bo wczoraj od rana mega ból skroni, zatok i gardła. Jakby mi łeb ktoś wsadził w imadło. Dziś potok z nosa i ogólne osłabienie. Spałam 12h. Choć u mnie to częste na wiosenne i jesienne przesilenie. Zrobię sobie jakąś wzmacniającą zupkę na bazie cielęcinki, warzyw i dyni z korzennymi przyprawami i pietruchą. Może mi da kopa. Aguś to częsty problem z oglądaniem płytek przez lekarzy niestety. Jednak prywatny powinien to zrobić. Co do śledziony to wystarczy przeziębienie i może być powiększona. Nie ma to specjalnie medycznego znaczenia dopóki nie są to wartości kilkukrotne. Z chorób niestety zawsze jest jeszcze piętno boreliozy, którą często trudno wykryć latami a daje wszelakie możliwe objawy. Poniżej wklejam też dla żołądkowców i osób z depresją wyniki badań. Pewnie to czytacie, ale jak ktoś jednak nie czytał to może wiele wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, witaj Meggi, pewnie złapała infekcje,przy tej pogodzie o to nie trudno..... Hmmm mm, jakiego na robiłaś mi smak na ta zupkę, jej ale bym wsunela. ...ogólnie uwielbiam zupki, proszę o przepis jak to z ta dynia postąpić! .? ja siedzę przed pracownia rm,głodna jak wilk,czekam na swoją kolej..... Nie wiem czy podadzą mi kontrast, po pierwsze powiedzieli w rejestracji, że o tym decyduje lekarz obecny przy badaniu, a po 2 niestety pierwszy raz w życiu jak na złość mam poziom kreatyniny troszkę poniżej normy......fuck, co to znów oznacza? Norma od 0,50 do 0,90,ja mam 0,46,nieznacznie ale jednak....co to znaczy Meggi? trzymajcie baby kciuki,plissd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nerkach słobo się znam, ale wiem, że problem jest głównie w podwyższonej kreatyninie a nie w obniżonej. Mój mąż jak dużo biegał to miał często niską albo poniżej normy ale lekarz powiedział, że to normalne u trenujących. A zupkę robię na klasycznym wywarze na zupę. Gotuję włoszczyznę z jakimś gnatem lub mięskiem, po 30 minutach dodaję pokrojoną w kostkę dynie. P.s. nie za dużo wody. Po następnych 30 wyjmuje gnata a resztę miksuję na gładko. Jak wydaję się zbyt dużo wody to przed miksowaniem redukuje. Dla podkreślenia smaku dodaję 2 pomidory lub puszkę. Dynia jest dość mdła więc warto ją podkręcić czymś kwaśnym. Co do przypraw ja lubię wersję hinduską..goździk, cynamon, anyż, imbir..ale nie każdy tak lubi. Można więc dać włoskie zioła jak tymianek, oregano, bazylia. Świetnie smakuje też w wersji z sokiem z pomarańczy i imbirem. Wtedy odpuszczam pomidory bo by było za kwaśne. Ja podaję wersję hinduską z kozim twarożkiem, najlepiej wędzonym. Włoską z parmezanem albo grand padano..a pomarańcza i imbir dobrze ma się z ostrym serem typu. Mi tu pasuje mimolet najbardziej. Jak ktoś lubi zabielane zupki można dać śmietanę lub jogurt. Ja wolę soute. Szczególnie gdy z nabiału jest ser. Fajnie też na wierzch dać jakieś prażone nasiona i parę kropel oleju z dyni tłoczonego na zimno. Choć radzę najpierw spróbować olej z chlebkiem bo nie każdemu musi ten smak pasować. Ja robie czasem sobie jaja z gości bo jak wymiesza się olej z dyni z octem balsamiczym ma kosmiczny ciemno zielony kolor..i każdy myśli, że to jakieś barwniki..wtedy im wkręcam, że to np jakieś magiczne sproszkowane zioło z Chin np na potencję, hehe. Smak tego miksu jest odlotowy. Do polania warzyw, pieczywa czy mozzarelli. I wygląda naprawdę nieziemsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ale smaka mi narobilas:))ten sosik musze koniecznie wypróbować. Pika najlepszego dla córeczki, mój szkodnik pierwszego listopada skończy pięć lat , jak ten czas szybko ucieka, zdecydowanie za szybko....Co do rodzinnego ja juz nie chodzę , bo po tylu bdaniach wysyła mnie już tylko na psychoterapii. Na szczęście znalazłam gastrologa , który przyjął mnie bez skierowania, fakt na drugim końcu Berlina , ale czego się dla zdrowia nie robi*) Agus mnie lekarz skierował na Eus chyba dla świętego spokoju, żeby wybić mi ta trzustke z głowy , bo generalnie poza moim bolem nie było podstaw do tego badania.Daj znać jak tam po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×