Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że dziś po 4 dniach brania metronidazolu stolec przestał straszyć jaskrawą rudością i zrobił się brązowy. Pociągnęłabym kurację do 7 dni, bo tyle powinna trwać ale nie mam niestety więcej pigułek. Jednak chce zrobić cykl na pasożyt a tam powtarza się kuracje najpierw 4 x przez tydzień metro na przemian z chlorochinaldinem a potem przez 12 miesięcy metronidazol co 25 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Meggi,jak dobrze,ze jestes&#128522* Dzisiejsza noc przespać am teraz jest tak sb ale nie jest to ten ból co wczoraj. ...pewnie Pyralgina jeszcze działa. Mnie jak złapie lewy bok od podzebrza aż do pkecoe to tez mam chwycił cały bok,oderwał taki inny,i na plecach mam bol centralnie lustrzane odbicie gdxie boli z przodu tam i z tyłu na plecach....wypisz wymagaj trzustka! Nie mam już chęci i siły do życia, czytam moje posty wstecz, miałam już tyle lepszych dni, pisałam Wam o tym,zdarzyło się dni z bólem malutkim w skali 10,20....nawet zapomniałam o nim, a teraz takie mega nasilenie.....jesień to pora zaostrzenie dla wrzodów ców, zoladkowcow. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ja to samo,znów kasa leci na lekarzy i badańi i dalej za przeproszeniem g.....o wiadomo... Rzygam juz tym wszystkim i zastanawiam się kto mnie przeklnal, że mnie tak wiecznie od 4 lat coś meczy i nie puszcza. Psycha mi siadam znowu, nic nie cieszy,żyć się niechce, beznadzieja...... Tak bardzo chciałam iść do pracy,do ludzi,dorobić coś a teraz się ram mecze i modlę by już był koniec dniowe i albo Sb po południu, wszystko przez ten cholerny, upierdliwy,znienawidzony bol. co brać przeciwbolowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin temu, bardzo się zdenerwowałam. Mała wojna ze znajomymi... i 20 min po się zaczęło. Okropny ból całego lewego boku, sztywność, skręt ... Potem 3 wizyty w toalecie pod rząd. Takie parcie na stolec, że masakra. Ledwo udało mi się wmusić w siebie mikro porcję gotowanego mięska taki ściśnięty brzuch. Sztywne i bolesne całe nadbrzusze. Jakbym tam cegłę miała. Ból koszmarny. W życiu tak mnie nie ścisnęło..ale dało mi też do zastanowienia. Czy to nie jednak nerwica. . .poza tym co wyszło w badaniach. Płakać mi się chce, bo jeśli tak to to też makabryczna diagnoza. Jeśli mam tak reagować na każdy stres..to już nigdy nie będzie ok. Do końca życia będę się męczyć. Może coś w tym ibs jest skoro nęka ludzi 30-40 letnich. Może to taki wiek, półmetek, że człowiek się gubi.. Bo to nie młodość i nie starość..niby wszystko przed nami a tak naprawdę to już raczej z górki. Normalnie 2 lata temu w takiej opcji i dołku wypiłabym 2 butle wina, pobeczała i rano by było ok. A tu dupa. Wzięłam 3 nospy.. Piłam dużo rumianku i już jest ok z brzuchem . . ale było ciężko. .. Niestety psychicznie wciąż jest..bo na doła nospa nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś co do bólu to może coś na bazie tramalu, by Ci pomogło? Ja dostałam go raz w życiu na poparzenia i po 10 min mega ból jak ręką odjął..jednak byłam totalnie naćpana i nie wyobrażam sobie tego leku na co dzień... Ale to musiałby Ci przepisać lekarz. Na ból pleców mam movalis i sirdalud ale to biorę też raz na 100 lat jak muszę być 16h na obcasach. Tyle, że te leki to nlpz i na nasz żołądek to ciężki lek. Musowo z ipp przy stanie zapalnym błony śluzowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,jest jak był o, czyli do bani..... mam mega dolek pdychicxny i xero chęci do życia, wiary i nadziei i, że mnie wyleczy, zdiagnozuja,pomogą. ... jedynie minęły mi mdlosci, nie wiem czy zasługa kreon czy Nolpaze. Bol czasem zaczyna się z tyłu na plecach po lewej stronie,tam mnie ci i dokucza i idzie bokiem lewym aż do brzucha, czasem jak to nadchodzi siadam,kładę się, myśląc, że to już koniec..... wczoraj przyszły mi książki, tematyka trzustki,dróg żółciowych i wątroby, fajne lektury,dużo czytania ale fajne diety,jadlospisu dla nas wiele tam cennych informacji. ..... Najgorsza niestety ta ,ze ludzie z chorobami trxustki, mają życie skrócone nawet o 20 lat! Super,bardzo optymistyczna informacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś podejście do życia z myślą 20 lat mniej nie ma sensu. Nawet z chorą trzustką można umrzeć z 1000 innych powodów wcześniej. Poza tym pamiętaj, że jak na razie w Twoim narządzie nie ma jakichkolwiek zmian, które by wskazywały na patologię trzustki... Także zostaw na razie czarne myśli, bo nie ma co się nakręcać i do grobu kłaść. Myślę, że teraz u Ciebie większym wyzwaniem jest nie to jak długo potrwa żywot a jakość Twojego funkcjonowania na codzień. Raczej bym tą drogą szła. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Meggi,Meggi kochana.....wiem.... Jednaj jestem w takim dolku psychicznym w takiej beznadziejnych i bezradności, że nachodzą mnie cholernie czarne myśli. .... dzisiaj dzwoniłam po szpitalach odnośnie tego mrcp dróg żółciowych i trzustki,I niewiem co myśleć bo w szpitalu Wojewódzkim jest najtaniej pani powiedziała 4 50zl -550 jeśli chodzi o trzustka i ze nie podają kontrastu ze nie wymaga to. W innych miejscach podawano mi ceny 550zl plus 200 kontrast ze jest konieczny,co teraz o tym myśleć? Orientuje się któraś? Jak wywala juz tyle kasy chce by badanie to było dokładne i takie jak ma być, dlaczego jedni mówią ze kontrast niezbędny inni ze nie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego Mrcp nie używa się kontrastu także pani pewnie podała Ci formułkę ogólną do badań mri. Agus skąd jesteś? Dość wysokie ceny tam. Co do dołka to rozumiem Ciebie, bo też mam teraz marny okres. Co zjem to po 20min na toaletę. Jedynie plus, że nie jest żółty ten stolec. Do tego czuje i lewy bok i żołądek mi dokucza a nie mogę już brać polprazolu bo mam za miesiąc gastroskopię. Chyba muszę znów odstawić warzywa i owoce surowe, bo po nich mnie bardzo mi się w jelitach przewraca. Ogólnie jesienny czas jest hardcorowy dla żołądkowców a do tego opcja za oknem też w humorze nie pomaga. Nastraja melancholijnie i człowiek za dużo rozmyśla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi dzwoniłam do tego ordynatora I kazał z kontrastem bo podobno bez mało co w jamie brzusznej, przewodach,drogach mało co widać i trzustke tez.... to badanie to dla mnie ogromny wydatek wiec wole dołożyć te 200 i mieć gwarancję że będzie to dokładne, bo za 5 stów iść i zrobić coś co będzie niewidoczne i niedokładne nie mogę Sb pozwolić. .... Meggi co tzn ze musisz pokorą żal odstawić przed gastroskopii? Ja mam za tydz gastro i nikt mi nic takiego nie powiedział, a w zeszłym tyg lekarz mi włączył Nolpaze......,miałam już 2 gastroskopie i przy 2 tez brałam controloc...wiec stąd moje zdziwienie, o co chodzi?,,,? proszę wytłumacz, bo z głupia łam teraz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 tygodni przed gastro trzeba odstawić wszelakie ipp, bo fałszują wynik testu na Helikobacter. Nie wiem jak jest w samej kwesti zapalenia żołądka itp bez testu. A co do mrcp to nie spotkałam się z tym by podawano kontrast. Właśnie na tym polega to badanie, że jest robione specjalną techniką pozwalającą pokazać drogi żółciowe bez kontrastu. Co innego mri trzustki ..tu już może być potrzebny kontrast. No ale lekarz chyba najlepiej wie, chyba, że kazał Ci zrobić i mrcp i mri trzustki za jednym zamachem. A czemu na gastro nie pójdziesz z nfz? Nie czeka się długo..a zawsza kasa w kieszeni. A ogólny da Ci na gastro skierowanie, ewentualnie dopłacisz za wycinek na celiakię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi mam zrobić cholinografie,dróg żółciowych ,przewodów i przy tym badaniu widać podobno trzustke, kontrast dają prawie wszystkie szpitale i kliniki u nas bo podobno i trzustka i wszystkie inne przewody są dobrze widoczne,tak mi powiedzieli I w szpitalach i ordynator bo dzwoniłam w tej sprawie do niego i tyle wiem. ..... lekarz stwierdził że sam rm jamy brzusznej da mi niewiele,ze ta chol....... jest badaniem wskazanym w moich dolegliwościach i ze dodatkowo uwidacznia trzustke i tyle wiem.....wariuje juz .....no kuzwa zobaczymy co to będzie i co wyjdzie..... Jak znów nic,a ja 1000 wywala na te badania chyba mnie szlag trafi.?.. Dziś znów kobieta mi mówiła, że nerki tez bola cholernie, a ja właśnie w lewej mam torbiel.....,juz oczywiście pytałam kilku lekarzy o to według nich absolutnie, jedna torbiel w życiu, jedynie wielotorbielatowosc...... Ten naczyniak w th4 tez mnie męczy, tez myślę czy on gdzieś coś nie uciska, bo bol kregoslupa mam czasem nieziemski. ...cały mi sztywnej i dretwawo, kuzwa dziewczyny mam dosyć tego gdybania,zastanawiania się i tych durnych wersji lekarzy i w dalszym ciągu braku diagnozy..... Jesień złota polska to moja ukochana pora roku,kocham las, spacery grzyby,dary natury a w tym roku. ...ledwo żyję, chodzę i dycham. ..poprostu dziad w całym tego słowa znaczeniu. .... Dzięki Meggi, że jesteś i ze mogę Ci ponarzekać, że odpiszesz i wesprzesz, dziekuje Ci bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nie gniewaj sie, ale moze rozwaz wizyte u psychiatry lub psychologa, nie ma nic gorszego jak nie zyc za zycia. Ono jest zbyt krotkie, ciagle zamartwianie sie odbiera Ci to Co najcenniejsze, radosc z tego ze jestes, skupiasz sie tylko na tym, ze moze Cie nie byc...Po Co? Co to da? Trzeba z tym walczyc, nie dajesz rady sama, to ktos musi Ci pomoc. Tabletka tez wszystkiego nie zalatwi, higiena psychiczna jest chyba najwazniejsza, tu wszystko sie zaczyna. A jesli chodzi o mrcp to ja mialam robione bez kontrastu, trwalo to ok 40min a pozniej wstrzykneli mi kontrastu i przez ok 20-30min robil rm jamy brzusznej. Myslalam, ze nie wytrzymam w tej tube, masakra jak w trumnie lezysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna jestem po leczeniu,i chodzę do psychologa. ...jednak nie znoszę i nigdy nie uwierzę ze to tylko nerwy.Znam wiele przypadków, że to właśnie było ludziom wmawia e, po czym następowało gorzkie rozczarowanie i niestety czasem było za późno. Bol bólowi nie równy, i uwierz mi ze mój odbiera radość życia, ale nie zamierzam się nikomu tłumaczyć, to forum chyba po to jest, by każda z nas mogła opisać swoje lepsze i gorsze dni, dołki, wzloty i upadki, prawda? A moje zmiany w kregoslupie nie należą do łatwych i nie groźnych schorzeń wiec myślę że o bólu kręgosłupa i objawom jakie potrafi dawac w całym organizmie mogę coś powiedzieć i nikomu nie życzę PS Meggi jestem z okolic Bielska Bialej, no niestety u nas wszędzie takie ceny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że to nerwy, czy że Cię nie boli. Boli i coś jest na rzeczy, inaczej byś tu nie pisała....Wiem, ze ciężko czekać na diagnozę, zresztą nie napisałam, że nie masz pisać, nie możesz narzekać czy tp. pisz, po to jest to forum. Moja uwaga była w dobrej wierze, ludzie zdiagnozowani też chodzą do psychologa czy psychiatry i to nie po to, by im leczył nerwicę, ale po to, by im pomógł *cieszyć się życiem* również mając świadomość choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Aguś nikt nie ma złych interncji, ale czas zapierdziela i ważne by tego czasu nie przegapić. Ja nie wierzę w żadne bóstwa i wychodzę z założenia, że życie jest tylko jedno. Drugiego nie będzie. Dlatego nie można się poddawać...choć wiem jak jest trudno, gdy boli. Jednak powiem Ci, że jak masz siłę na smutki to nie jest najgorzej. Raz w życiu byłam w ciężkim stanie w szpitalu i wtedy powiewawało mi wszystko. Czułam się tak koszmarnie, że nie byłam w stanie nawet mieć doła. Totalna obojętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas jest pięknie, słonecznie ale mroźno i już po grzybach. Ale był niesamowity wysyp tak 2 tygodnie temu. Można było kosić kosą..a do tego zero robaków. Same piękne okazy. U mnie jeszcze pachnie w całym domku, bo końcówki dosychają na słomkach. Z grzybkami czy bez spacer w lesie jesienną porą jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×