Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Aguś, mrcp to rezonans dróg żółciowych, cena ok 350zł, zależy pewnie od ośrodka. Badanie pozwala ocenić dokładnie przewody żółciowe, jeśli miałaś rezonans jamy brzusznej, to badanie jest podobne. Ja chyba się zdecyduje, bo inaczej oszaleję ze strachu. Ciągle myśle o tym czy to nie jelito mi tak dokucza, ale ten ból pleców nie pasuje do jelit, jak jest lepiej trochę to mam nadzieje ze to jelito, ale jak mam mocne bóle, a tych coraz więcej ostatnio to trace nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak ja Pika. Czy jest Ci też nie dobrze? Bo mi dochodzi coraz więcej objawów wskazujących na trzustke, tzn bole odczuwam tez czasem z boku prawego,dużo rzadziej ale jednak, a nawet gastrolog mi powiedział ze trzuchy to boli w całym brzuchu i w prawym boku tez często idzie bol pod prawa lopatke, do tego nie dobrze mi codzień, naciaga mnie i wgl. Kiedyś był tylko bol i klucia w lewym boku i w plecach teraz już doszło nowych objawów. Ja juz teraz nie mam złudzeń ze to jelita Czy kregodlup, niestety wszystko wskazuje na trzustke... Ja nie miałam rm,miałam tk,ale po wypłacie pójdę zrobić i elastaze z kału i ten rm czy mp postaram się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, mi od 2 tyg jest bardzo niedobrze, wymiotuje ciagle, i żołądek mnie męczy cały czas, wiem, ze jestem w ciąży i nudność są normą, ale nudności które miałam na początku ciązy były zupełnie inne. Do tego mam coraz gorsze bóle pleców, lewy bok czuje cały czas. nie wiem czy to kwestia stresu i tak się nasilajaj objawy czy cos się dzieje. Ja musze poczekać z badaniami do wyjazdu, Jutro ide do rodzinnego ale watpie żeby mi cos poradził, bo on sam mowi ze skoro badania sa ok to nie ma powodu robic nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rezonansu jak i usg bezpieczeństwo badania jest 100%, nie występuje silne promieniowanie,przez to nie ma obowiązku skierowania. W przypadku tk wymagane jest skierowanie, właśnie z tych powodów, żeby nie nadużywać tego badania. Tak mi ostatnio gastrolog mówił. Poza tym w necie i co najważniejsze na forum Koleżanki potwierdzają, że i rezonans jamy brzusznej i dróg żółciowych wykonywany prywatnie nie wymaga skierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś po prostu zadzwoń do jakiegoś ośrodka gdzie wykonują rezonans i zapytaj. To chyba najprostsza droga. Na pewno w okolicy masz kilka. Pika co do ceny to u mnie 750zł jest za mrcp + jamę brzuszną ( ewentualnie kontrast + 150zł ). Ale mam też nowy punkt z rezonansem gdzie za same mrcp życzą sobie 650zł...także spora rozbieżność. Na pewno jak we wszystkim są ośrodki z lepszym sprzętem i gorszym jak i z lepszymi specjalistami od opisu. Co do mdłości to ja ich nie mam i nie miałam. Dodam, że chyba po tej sobotniej biegunce mam koński apetyt i wcinam za dwie od niedzieli ...co prawda stracha mam ale głód jest silniejszy Oczywiście burczy i pobolewa jak zwykle, takie dźgnięcia teraz to są... jakby mnie ktoś igłą ukłuł to w plecy...to w kręgosłup, to w bok. Trwa to sekundę... ale się powtarza. Także mam już totalną kaszanę we łbie. Ja też marzę o tym mrcp ale na razie mam tak marną sytuację finansową, że nie ma takiej opcji. Może zażyczę sobie na święta na prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi to spora rozbieżność, taka cena za samo mrcp*( ja pewnie zrobię razem jame brzuszna i drogi zółciowe, wiec nie mało mnie szarpnie, ale nie mam wyboru. Byłam dziś u lekarza, tak jak myslalam w ciąży nie robi się badan, i nie wie jak mi pomóc, na rezonanas od rodzinnego oczekuje się 6 miesięcy, wiec nie mam sensu nawet czekac*( w Pl zrobię. Ja mam coraz mocniejsze le miedzy łopatkami po jedzeniu i piciu, i mysle czy to nie żołądek tak mi daje popalić, oszaleć mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika współczuje, szczególnie w Twoim stanie, choć nie myślałaś o tym, że to może być zgaga od żołądka? Ponoć bardzo nasila się w ciąży. Jednak na pewno nerwy też robią swoje..bo jak wiadomo dbasz o dzidziusia. Co do cen to dobrze zerknąć przed przyjazdem tutaj, bo i różnice spore i tam gdzie taniej z terminami czasem krucho i czeka się koło tygodnia. Ja na państwówkę nie mam szans, bo mam gastrologa w lutym dopiero, a rodzinny nie może dać skierowania ani na tk ani na rezonans. Choć obstawiam, że gastrolog i tak mnie by zbył twierdząc, że to IBS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi, ja wiążę te nudności z ciążą, bo wiem ze nasilają się w tym okresie. niestety te nudnosci, wymioty i ból żoładka, ogólny ból brzucha jest inny niż na początku ciązy, i dlatego się martwię. Bol mnie przy tym głowa, i ogólnie słaba jestem. Dziś czytałam trochę i może niedoczynność tarczycy może nasilać te objawy a ja leków nie biore, dziś krew robiłam i w czwartek mam wyniki, zobaczymy co wyjdzie może to jest przyczna takiego pogorszenia. Bo czuję się fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i Mr jamy brzusznej + mrcp na bank bez skierowania bo ja mialam a gastrolog nie dal mi skierowania. Mnie tez bola plecy po lewej stronie pod stanikiem i kluje zebro i pod z lewej strony caly czas. Atakow w nadbrzuszu od ostatniego razu narazie brak na szczescie. Zgaga nawet w nocy meczy, ale mlody kopie wiec to na pewnie przez ciaze. Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, dzwoniłam po szpitalach u mnie w okolicy,i cena niestety wszędzie ta sama,550zl mrcp i 550 jama brzusznej, przy czym poinformowano mnie ze często przy tym badaniu podaje się kontrast i wtedy cena wzrasta o 200 zł, masakra 75zl, szok Nie stać mnie by zrobić i jamę brzusznej i drogi żółciowego naraz, nie wiem o ile wgl się uda terax to jedno zrobię, myślę że to mrcp,bo w styczniu miałam tk jamy brzusznej, jak radzicie dziewczyny? Czuję się fatalnie, codziennie, mija dokładnie rok jak z tym czymś chodzę i się męczę. . Nie mam siły, Energi, ani chęci do życia. ..wczoraj przeczytałam ,ze zirid lek który biorę od czerwca,podnosi poziom prolaktyny....super,nikt mi nie powiedział o tym! przez 2 mscy brałam sulpiryd lek wycisza jacy, po nim mi tak prolaktyna skoczyła, że lekarka kazała zaraz odstawić norma do 23 ja miałam 120! a teraz Sb zażywam niczego nieświadoma zirid,odstawiamy go od razu bo i tak nie czuje żadnej poprawy po nim,. Bola mnie piersi, nie mam okresu,mam problemy z cera,wypadają mi włosy, jestem zmeczona i rozdrażniona, wszelkie objawy nadmiaru prolaktyny, mam nadzieję że nie mam guza przysadki...... Nie wiem co robić, musze chyba pójść do endokrynolog a,,sama Sb z tym nie poradzę, znów musze poziom prolaktyny sprawdzić Dziewczyny co jest ze mną, co mi dolega?ja już nie mam siły, jestem tym zmęczona, wyczerpana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, zrób to mrcp jeśli dasz rade, miałas tk wiec to uzupełni badania które już masz. Nie martw się tak prolaktyna, ja mam zupełnie rozwalony system hormonalny i poza kiepskim samopoczuciem tak szybko nie stanie się nic złego, o guzie przystawki nie ma co myśleć*) Zrób sobie badanie krwi, i zobaczysz jak sprawa wygląda, na wyciszenie ja brałam sympramol i mi bardzo pomagał, dobrze go tolerowałam, bo na inne leki róznie reagowałam, Aguś wiem ze nie jest łatwo, i ze sama narzekam i się boję, ale postaraj się skupic na pracy na czyms miłym, bo inaczej tak się zapedzisz w chorobie ze oszalejesz. Ja mam dziecko i dom, i czy mi się chce czy nie musze codziennie funkcjonować nawet jak jest zle, gdyby nie to, to chyba bym całe dnie leżała i płakała. Zyczę Ci spokoju*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika bardzo dziękuję za ciepłe słowa i otuchę. . Wiem,ze nakręca się znów i szaleje, ale po prostu znów źle się czuje,tj duxo gorzej... Kochana,oddałam się pracy,tworzę podobno piękne kompozycje i bukiety,mam dużo pracy,jestem od rana do 27 tej zajęta, ale poprostu dokucza mi to cholernie. ... boli,kluje,piecze,niedobrze mi....I tak w kółko z tym się kładę i z tym budzę. ... Zrobię mrcp w październiku, myślę, że się uda i zobaczymy, czy coś się posunięcie do przodu.... wybieram się 2 gł do rodzinnego, chce zrobić podstawy z krwi i może elastaze w kale Pozdrawiam wszystkich, co u Was?odezwij cie się Pika kochana wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, nie ma za co*) Ja sama często mam dołki i nie umiem sobie poradzić, często płaczę. Strach towarzyszy mi codziennie, mniej lub bardziej nasilony ale zawsze jest. Myslę ze gdyby dało się wykluczyć ta trzustke na 100% to byłoby nam łatwiej, a tak to zawsze może po głowie krążyć myśl ze to jednak ona. Ja wczoraj miałam silny bol miedzy łopatkami, ok 2 godz, pomogło dopiero jak się położyłam. Chyba to już mnie wystraszyło bo przepłakałam pół nocy, chciałabym żeby ktoś chociaż spróbował mi pomoć. Byłam u lekarza to rozłożył rece i powiedział ze w ciąży nie robią badan, chyba ze będzie bardzo zle to na szpital mam jechać. 3 dzień biore probiotyk i efekty mam okropne, bole brzucha całego, nawet w nocy mnie budzi. Na ulotce pisze ze tak może być i żeby nie rezygnować z przyjmowania. Licze na poprawę, tylko ten ból pleców nie pasuje do tych jelit, bo w ibs bóle są nizej, szukam dobrego forum ibs, może tam ktoś cos podpowie mądrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też słabo. Dziś od rana mam straszne bulgoty, przelewania, gazy i biegunkę. Już mnie pupa piecze a i tak chusteczek dla dzieci używam. Wzięłam do posiłku kreon 25000 ale zadziałał jak zawsze, biegunka razy 3. Popijam rumianek i koperek, bo już mi woda obrzydła, ale jakoś lepiej mi nie jest. Agus ja też mam dramat z włosami, ciągle mi zimno, cykle nieregularne..i ogólnie nic mi się nie chce. Ręce opadają. W weekend zrobie sobie dietę. Tylko gotowane chude mięsko i warzywa, może trochę mi się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno.. Czytaliście o anginie jamy brzusznej? Objawy są bardzo podobne do pzt. Biegunka i ból na około 30min po jedzeniu. Nie trawienie tłuszczu i ogólnie resztkowe stolce i chudnięcie. Choroba polega na niedokrwieniu jamy brzusznej i jest nieuleczalna. Jedynie można rozżedzać krew np aspiryną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, Pika dzięki za pocieszenie, tez Ci wspolczuje, i rozumiem strach i niepokój doskonale, ale....kochana rozwija się w Tb nowe życie, będziesz miała dziecko,kochana to największy dar,największe szczęście! Postaraj się tym cieszymy, radować i wyciszyć troszkę. ... Ja Cię doskonale rozumie, współczuję i troszkę zazdroszczę, bo ja pewnie mama nigdy nie zostanę. ..za duża blokada,strach,wieczny stres,mam kłopoty ogromne by zajść w ciążę. ...juz nawet chyba odpuścila. .. Ale ty kochana masz to szczęście w Sb,raduj się tym,dopiesz czaj, pozwól Sb na chwile przyjem ości, błogiego relaksu,zasługujesz na to....myśl pozytywnie, pamiętaj że maluszek juz tez wszystko czuje.... Meggi nie słyszałam o tej anginie, ja już sama nie wiem co mnie boli,dxisiaj w pracy myślałam, że skończy z bólu kręgosłupa, po lewj stronie,całe plecy z tyłu, do tego mdłości, naciaga mnie I bierze na wymioty,nie mam biegunek....ręce opadają, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta angina najczęściej dotyka ludzi starszych, bo ma podłoże miażdżycowe. Ale ja mam bardzą wąskie i słabe żyły, multum pajączków i żylaków a do tego teraz najpewniej zator w lewym udzie, bo burczy mi tam w żyłach jak w jelitach. Ogólnie ta lewa strona jest u mnie dziwna bo na plecach w części lędźwiowej po lewej prawie nie mam czucia obok kręgosłupa. Do tego często mi ten lewy bok pulsuje. Nawet żyła za łopatką. Idę do neurologa w poniedziałek bo lekarz był dość zmartwiony, że ręka drętwieje mi tak bez przyczyny. Do tego właśnie się dowiedziałam, że koleżanki mąż miał taki problem i okazało się, że to stwardnienie rozsiane. Dodam też, że trzucha trzuchą, ale moje jelita też wariują, bo ostatnio boli mnie też podbrzusze, a te burki i przelewania to jakiś hardcore Aguś co do dziecka to jak bardzo chcesz pomyśl o zamrożeniu jajeczek póki młoda jesteś. Ja ma 40 lat i jestem bezdzietna z wyboru i uwierz mi, że takie życie też jest fajne. Każdy normalny rodzic powie Ci jak jest czasem trudno i ile to wyrzeczeć. Choć z drugiej strony jeśli czujesz potrzebę macieżyństwa to ten stan z wiekiem będzie narastać a wraz z nim depresja, spadek własnej wartrości i brak spełnienia, więc może jednak warto zaryzykować. Nawet pzt nie wyklucza ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus , nie lubie o tym mówić bo mało kto to rozumie*)ale*))) ja na 1 dziecko czekałam ponad 5 lat, wszystko było ok a dzieci nie było, i tez było mi ciężko, teraz udało się po 2,5 roku. Nie myśl w ten sposób, to co mamy w głowie bardzo wpływa na płodność, czasem lepiej odpuscic i nie myslec wcale, choć trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa, to miłe ze jest ktoś kto dobrze życzy i chce pod nieść na duchu chociaż wirtualnie... Czuje się bardzo źle, cholernie mnie szczypie, boli w boku i w plecach, nie wiem czy brać nadal ten zirid bo niejednokrotnie nic pi nim lepiej, a wręcz gorzej,bo czułam się już lepiej, i ta prolaktyna, przeczytałam w ulotce ,ze zirid ja mocno podnosi, ja 2 msc nie mam miesiączki, wszystko mnie boli, jest mi niedobrze, wypadają mi włosy, szczypie mnie, kluje juz prawie cały brzuch. Na noc biorę famogast, i miałam 3 razy dziennie zirid,ale jego odstawie,zbyt wiele skutków ubocznych. Dziewczyny, co Wy bierzecie przeciwbólowo? Jakie wgl leki,czy zioła stosujecie? Bardzo proszę napiszcie,bo już niewiem jak się ratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, ja przeciwbólowo teraz to prawie nie biore nic, bo nie mogę, zioła tez musiałam odstawić. Ale jeśli nie piłaś to polecam mieszanke verdix, herbatke na trzustke, nie mam opakowania ale cos pancreatea, melisa, na uspokojenie może jakies tabletki. Ja teraz biore tylko probiotyk, pije herbatki: melisa, rumianek, i mieszanka gastrix, pije 1 duzy kefir dziennie. Jeśli chodzi o probiotyk to mam wrazenie ze zmieniły mi się bóle pod lewym zebrem, inaczej mnie boli, i nie wiem czy to oznacza, że jednak jelito mnie tam boli, czy jelito mniej uciska na trzustke, ja mam bardzo mocno zagazowane jelita. Poza tym ja korzystam z toalety raz na 10-14 dni, czopki i inne srodki nie działają, Piłam jakiś lek ale na bazie błonnika i bardzo mnie bolały jelita, no takie miałam jazdy ze musiałam odstawić. Ja mam wrazenie ze i żołądek mi zaczyna szwankować bo mam czasem bóle i gulę w gardle. Może Dziewczyny polecą cos przeciwbólowego bo ja nie znam*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×