Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

no tak a od wczoraj wieczorem się znowu zaczęło... ból w nadbrzuszu i pleców okropny, nawet po prawej stronie też....fakt zjadłam małe naleśniki sztuk 4 i później u koleżanki deser z kremem mascarpone i malinami. Wyluzowałam i mam za swoje. A dzisiaj mnie po bananie rozbolało...i boli cały czas. :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, u mnie wizyta nie dała nic nowego, mam dostać min do gastrologa, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam od wczoraj stres, i nie wiem czy przez to nie latam dziś ciagle do toalety, biegunki nie mam. Ja nie wiem jak to wytrzymać, mnie już boli ciągle tylko w nocy mam spokój. Szukkam jakiejś diety żeby wyciszyć te brzuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza? Ja dziś zaczęłam tą akcję z odrobaczeniem i wzięłam pyrantelum. Oczywiście do tego akcja z ostrym praniem i sprzątaniem...bo takie środki są zalecane... No i spanie w majtkach a tego nienawidzę. Pyrantelum okropne i do tego mam skurcze w żołądku i jelitach po nim. Boli mnie i biegam na kibelek. Za 12 dni powtórka ...ble... Jednak już tyle rzeczy próbowałam, że mam nadzieję jakoś dać radę...bo kto wie co tam we mnie za paskudy siedzą i męczą mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem po urlopie,jednak 1 szy raz w życiu nie służył mi ukochany Bałtyk. ... Po 1 ze droga,masakra z moim kręgosłupem tyle godz w samochodzie to horror, często robiliśmy przystanki, ale chodzę nadal jak kaleka...,do tego ból lewego boku,klucie,i nowy objaw od 3 dni ciągle mi nie dobrze, mam wrażenie ze zaraz z wymiotuje, ble. .. Miałam kilka lepszych dni,zaczęłam prace cieszyłam się ze ,idzie ku lepszemu..niestety bole,dyskomfort powróciły. Dziewczyny zastanawia mnie i martwi jeszcze jeden objaw,co jakiś czas łapie mnie takie klucie bo to nie jest bol tylko klucie centralnie pod lewa piersią, tam gdzie zaczynają się żebra, nie wiem czy to od serca czy co jest grane, idzie to od lewej piersi na środek w dolek,to klucie jest bardzo nie przyjemne i martwi mnie.Czasem trwa z 3 min czasem z 20 min, co to dziewczyny, ma któraś podobnie? Ogólnie mam pogorszenie nastroju, boli i samopoczucia,okres spóźnia mi się juz prawie 3 tyg,wsxystko boli i dokucza a nadal go nie mam,garściami wypadają mi włosy, jest mi nie dobrze i nie mam siły ani chęci do życia. .... Czy wraca mi depresja, myślałam że troszkę poradziła Sb z nerwica... Pozdrawiam, mam nadzieje ze po wakacjach nasze forum o żyje znowu,Anett,To mała, Luisa co u Was?i wgl co u reszty, odezwij cie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus16 mnie tak czasem boli, ale bardzo powierzchownie jakby tuż pod skórą. Ale to chyba typowy ból żołądka. Tak jak wrzodowy. Po gastroskopi z tydzień mnie tak kłuło od tego dmuchania żołądka. Myślę, że mam tam jakąś solidną nadżerkę. Może u Ciebie to też żołądek? Ogólnie nie ma to jakiegoś związku z tym co jem poza octem. Jak zjem kilka ogórków konserwowych to już po 2 gryzach mnie kłuje tam. P.s. ja mam morze na codzień .. I brakowałoby mi go, choć na urlop to bym chyba tu nie przyjechała. Max 3 dni. Wolę ciepłe kraje na dłuższy pobyt. A gdzie byłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi -Jastrzębia Góra &#128518* Bałtyk działał na mnie zawsze cudownie...zawsze we wrześniu jeździmy, ponieważ bardzo źle znoszę upały i ludzi na plaży. ..tzn tłumy, wole przestrzeń. Źle się czuję ostatnio, zastanawiam się czy to aby nie nadzerki zmieniły się we wrzody? Pytałam o to gastrologa,stwierdził, że na pewno nie,skoro biorę leki i ze kolejna gastroskopiia nie wchodzi w grę, no po co?! Jestem młodą a już miałam 2!według lekarza to bez sensu, nie no jedynie usiąść i płakać. Bol szczypanie, gniecie, klucie,mam od roku,mecze się z tym na codzień, a lekarze umywa ja rece,żadnych konkretnych badań, według nich to mój wymysł. Zaczęłam pracować, tzn nie wiem ile dam rady,ale chyba trzeba będzie zarobione pieniążki przeznaczyć na prywatne badania,bo tak dłużej być nie może, poprawy żadnej a oni faszerowana mnie lekami które nic nie dają, żadnych badań, mają mnie w ulu Jakie badania zrobić prywatnie, od czego zacząć, dodam,że miałam 2 gastroskopie, kolonoskopie,tk brzucha,kilka usg brzucha, amylaza i lipaże, co mam robić by się dowiedzieć co mi jest I by choć trochę ulżyć, bo w takiej niewiadomego i z takimi dolegliwości niedawno się zyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziewczyny ostatnio odebralam badania po kilku tygodniach od pobytu w szpitalu... wszystko wykluczone Crohn, Celiagia, i jakies inne cuda... teraz to juz nie wiem co mi jest. Moj Tato ktory lubi grzebac w neci wymyslil mi *dyskineze worezka zolciowego* ponoc wiek, w ktorym ta choroba sie ujawnia jest idealny tzn moj wiek..... poza tym On tez na to choruje, bo mamy woreczek zgiety w pol.... taka jakby klepsydre... zamiast okragly... nie wiem juz co mam myslec...c zy ktoras z WAs dziewczyny byla pod katem dyskinezy woreczka diagnozowana... ostatnio odkrylam, ze na moje bole idealnie i dziala nosba + antydepresant... wtedy wszsytkie bole przechodza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowera i Agus ja akurat dziś na swój żołądek kupiłam wodę uzdrowiskową Franciszek z Wysowa. Może i Wam by pomogła. Jest w szczególności polecana przy problemach z żołądkiem i dwunastnicą oraz przy dyskinezie dróg żółciowych. Nie jest jakaś tragiczna w smaku. Koszt 5 litrów to 15 do 19zł. Pije się 3x 200ml dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus jako kobieta z nad morza gorąco Ci polecam Juratę i Hel. Myślę, że jest przyjemniej niż w Jastrzębiej, choć nie mam Max baru, hehe. Niestety w Helu nie ma lux hotelu.. ale jest urokliwie pod każdym względem. I tam świeża ryba zwykle dokładnie to oznacza. Natomiast absolutnym moim faworytem jest Ustka. Cudownie jest także w Kołobrzegu. Można godzinami spacerować nie tylko po plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi o tym samym myslę*) chyba się wszystkie dobrze czujemy bo taka cisza*) u mnie lepiej nie mam mocnych bóli. Ale za to pogłębiły mi się zaparcia, i chyba przez to mam ciągle nudności, męczy mnie po wszystkim co zjem. Stres mnie wykończy, ciągle myślę co mi jest*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, wiem że w ciązy może być różnie*) Martwi mnie to, że dziwne mam te nudności, czasem jak wieczorem cos zjem to rano się budze już z uczuciem, że mi słabo i mam nudności jak na przysłowiowym kacu, ból głowy i ogólnie złe samopoczucie. W pierwszej ciązy miałam ciągle wymioty ale inne. Wiem, że mam w głowie ta trzustkę i tak się jej boje, że każdy objaw mnie martwi bo wiążę go z nią*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, niestety u mnie gorzej, nie mam dobrych wieści. ... Zaczęłam pracować, od cieląt się od netu,od lekarzy,od nakręca nią się, puściła się w wir pracy,radzenia ręce zajęte głową też i tak może było przez chwilę. ...chciałam uciec od bólu, od strachu od choroby,chwilkę było lepiej,niestety wszystko powróciło. Bole lewego boku,idące aż do kregoslupa przez całe plecy, czasem bole i w prawym boku jakieś takie zaklęcie, gniecenie-tam nie trwa jednak długo, żałuję i przejdzie z lewj str natomiast utrzymuje się ciągle, kładę się z nim wieczorem i z bólem ,dyskonfortem wstaje. ..nie mam już siły, jestem tym zmęczona, wyczerpana, odbiera mi znów siłę walki,chęć zycia i wiarę w to ,że kiedyś to minie.... ogólnie psychicznie tez jest źle, nadal nie mam okresu,za parę dni tzn za 4 dokładnie powinnam dostać kolrjny-wrześniowy, a sierpniowe go nie było wgl. .. Nie wiem co o tym myśleć, jestem słaba, śpiąca, rozdrażniona,wszystko mnie wkurza,bol powoduje że jestem cały czas spięte, wystraszona,co on przyniesie, co zwiastuje. .. do tego tak strasznie mi nie dobrze... Stolec jeden dziennie, albo jeden na 2 dni,raczej luźny, zawsze rano po przebudzeniu. Wypadają mi włosy garściami, zwłaszcza po umyciu,musiałam ściąć konkretnie,mam teraz na karku tzw boba&#128518* Ale to nieważne, włosy odrosna, chce pozbyć się bólu, chce się w końcu nie bać i dobrze poczuć, chce poznać diagnozę. .. Na październik będzie rok,jak moje problemy z tym bolem brzucha czy czegoś w nim się zaczęły. ...Rok tłucze, ponieważ rek, walenie kady na wizyty prywatne, leków różnych i strzelania w diagnozę, typu a może to jelito,może zoladek, może bole nerwicowe, czynnosciowe,itp,a jeszcze od kregoslupa...to pada najczęściej. .. Po roku nic nie wiem, nie mam pomocy ani poprawy....zwariuje,a czuje się gorzej... Sorry kobietki,rozpisałem się strasznie, tak mnie jakoś ponioslo. ?..z tej bezradności i bezsilności. ... Znów pójść do gastrolog, innego poszukać, jakie ja mogę jeszcze badania zrobić, proszę doradźcie, na razie zrobiłam kilka usg brzucha,tk brzucha,amylaze, lipaze z krwi,kal na krwi utajona, gastroskopii 2 razy i kolonoskopie, to wszystko, dodam,że badania te były robione jakiś czas temu,czego ważnego nie zrobiłam? Chodzę z zamiarem prywatnego rm jamy brzusznej, czy to wiarygodne badanie, pomocne ?czy sami yo coś? Nie jest tanie,podobno nawet na prywatne trzeba mieć skierowanie od gastrologa?o badaniu eus mogę zapomnieć gastrolog mnie wysmial&#128545* Pozdrawiam dziewczyny, odezwij cie się proszę, nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś rm na pewno warto zrobić. Najlepiej razem z mrcp. U mnie najtaniej to koszt 750zł łącznie, choć są miejsca za 1500. U mnie była tragedia w sobotę. Od rana mega ból boków i pleców. Totalna biegunka. Poszłam na zakupy to musiałam krzaków szukać. A stolec jak z procy. Do tego wieczorem miałam gości i cały dzień gotowania. Myślałam, że zejdę. Ledwo stałam przy blacie. Musiałam zjeść laremid by dać radę. Nastał wieczór przyszli goście i jak ręką odjął..minął ból. I ja już sama nie wiem czy to nerwica czy chore narządy. Choć ogólnie nie ma dnia bez bólu. Płakać się chce. Teraz w weekend powtórka z pyrantellum na robaki obłe. Po pierwszej dawce źle się czułam cały dzień jelitowo. A na drugi dzień kupa jaskrawo żółta jak kamizelka odblaskowa. Po 5 dniach w kupie multum białych kropek i kto wie czy to nie cząstki robali. Jedno na pewno się zmieniło. Ja mam wiecznie katar. Taki sienno alergiczny. Woda z nosa. Tak 4 dni od piguł na robale jak ręką odjął. Zero pociągania nosem. I w domu i na dworze. Nic! A wiem,że robale powodują alergie a nawet astmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki Wy poradzicie, chce zrobić prywatnie rezonans jamy brzusznej i dróg żółciowych, o ile drogi żółciowe robia bez kontrastu i wyniki są miarodajne, o tyle nie wiem czy robienie jamy brzusznej ma sens bez kontrastu? bo póki co nie mam innych możliwości, a wole już to zrobić, może coś się wyjaśni i trochę mnie uspokoi. Meggi ja mam czasem podobnie, że w towarzystwie mi lepiej, mi się wydaje ze ja się wtedy stawiam do pionu żeby nie robic z siebie sieroty i wtedy jakos lepiej się czuje. Agus trzymam kciuki żeby było lepiej*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to osoba robiąca rezonans decyduje o podaniu kontrastu na podstawie zdjęcia bez niego. Zwykle nie zachodzi potrzeba jego podania. Jeśli robiłaś tk to raczej w jamie brzusznej nic więcej nie wyjdzie w mr. Mrcp natomiast coś tam więcej może pokazać. I na pewno nie trzeba skierowania na rezonans. Trzeba mieć kreatyninę z krwi..w razie podania kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dziewczyny za oddzew &#128518* Jeszcze nie przepracowałam msc,musze poczekać na pensje może starczy na rm,a co to dokladnie za badanie mrcp? Czy ono jest dokładniejsze od rm? Jakie mogę zrobić badania z krwi i z kału jeszcze,czy któraś podpowie? Anna -nie robiłam tego testu, co to takiego? Dzisiaj jest fatalnie, bole, klucia, cały dzień w pracy myślałam że zejd3 Kurde 21 wiek i nie mogą człowieka zdiagnozowac, tylko gdybanie może to a może tamto,tak się nie da żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×