Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja już sama nie wiem czy to trzustka bo już brzuch boli mnie wszędzie góra dół, tył i przed, bulgotania przelewania, wzdęcia, bóle jakieś dziwne ostatnio takie kolkowe, kupalek bez resztek ale jaśniutki, bez biegunek i zaparć ale cały czas jestem głodna, ledwie coś zjem i zaraz mnie strasznie ssie, sprawdzam cukier i nie jest przekroczony a i mam bóle, gniecenie na wys. Żołądka tak dziwnie pod żebrami na wys stanika ciśnie jakby coś tam zalegało i przeszkadzało i jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia to swędzenie po zrobieniu kupki, bardzo dbam o higienę nie mam hemoroidów...to czemu swędzi? Jakby kupka coś podrażniała, może ma jakieś inne ph....ale dlaczego??? Psychicznie już jestem ruina:-)) dziewczyny ja już jak tonący brzytwy się chwytam, przyznam Wam się że już nawę zapisałam się na wizytę do bioenergoterapeuty i niby jakiś jasnowidz....chyba oszalałam....a może pomoże....:-(( długo tak nie pociągnę jak się coś nie zmieni bo wysiadam całkiem psychicznie...jest mi strasznie ciężko.....:-(( napiszcie co o tym myślicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glutenu to moja dietetyczka powiedziała, że spokojnie można spróbować takiej diety, a później nie ma problemu wrócić do normalnego jedzenia. U mnie siostrzeniec był od urodzenia uczulony na gluten i wyrósł z tego i teraz je normalnie. Mirra mnie też boli cały brzuch, ale jestem przekonana że to od trzustki, bo nic nie trawię i wszystko stoi w jelitach. Może u ciebie to rzeczywiście tylko jelita szwankują. Może zrób tą kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet a jak Twoje badania? Miałaś już te na NET? Ja w przyszłym tygodniu robie hormony bo to jak wyglądam to już jakaś paranoja. Na pewno coś jest nie tak. Bo w życiu nie miałam takiej gęby. Kto wie czy hormony też nie wpływają na bóle brzucha. Albo ta gęba wysypana od brzucha. Już sama nie wiem. Ale wstyd wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA dzis dziewczyny jakas mega deprecha... jakies oslabienie znow wrocilo raz mam 2 dni ok potem oslabienie :-( doluje mnie to mialam isc z dzieckiem na basen a nie mam po prostu sily :-( :-( Maz nie wspiera mnie zupelnie karze mi brac sie w garsc... probuje, ale nie daje rady :-( jakies witaminy moze sobie powinnam kupic :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wzmocnienie brałam mleczko pszczele. Ale prawda taka, że jak człowiek sam się nie weźmie w garść to nic nie pomoże Flowi. Bo tu główny problem jest w głowie a nie w ciele. Nie jesteś po jakimś drastycznym odchudzaniu ani po ciężkiej operacji.. ból bólem ale jak wiadomo to głównie głowa. Niestety to wcale nie jest takie proste..wiem po sobie. Jak mnie złapie dołek to dupa totalna. Blokada, smutek, niechęć do czegokolwiek. Teraz też mam gorszy okres. Bóle się nasiliły, burczenia są znów a do tego w nocy ten refluks mnie atakuje i drapie mnie w gardle. I ta gęba zapryszczona jak trond bym miała. Plus to to, że słoneczko świeci. Ono jakoś dodaje otuchy i chęci wyjścia z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki moze sprobuje mleczko przeszczele. musze sie jakos wzic w garscniby po drastycznym odchudzaniu nie jestem ale 11 kg stracilam w pol roku :-( operacje mialam 7 lat temu i babka na tk mnie nastraszyla ze akurat po 7 latach to moga odzywac sie zrosty :((( moze dlatego sie zle czuje juz sama nie wiem ... le pewnie wezme sie w garsc.... slonko daje kopa na szczescie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ja też podejrzewam dodatkowo coś z hormonami. Też całą twarz mam wysypaną dziwnymi maleńkimi grudkami, do tego boli mnie cholernie jedna pierś. Jutro idę po skierowanie na usg i mammografię, tym bardziej że miałam po roku powtórzyć. Co do badań to na chromograninę czeka się około miesiąca, dziś odbiorę tylko część badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wyglądam naprawdę strasznie na twarzy. Ledwo jedne grudy się zagoją to już wychodzą następne. Do tego te bóle miesiączkowe, bardzo obfite krwawienie i coraz krótszy cykl. A w sumie teraz plaga chorób tarczycy. Płacimy za ten syf środowiska i pewnie po części za Czarnobyl. Anet a jak się czujesz ogólnie? Jak z dietą? Jesz teraz normalnie czy dalej bardzo uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi ja mialam kiedys operacje na wyrostek w 31 tyg ciazy niestety moja corcie wyciagneli wtedy (i wyrostek dlatego ostatnio jak bylam w szpitalu stwierdzili ze to Crohn moze.... (Corcia zdrowa na szczescie ) ja potem przez ponad pol roku mialam takie dolegliwosci (nadal chudlam i nie mialam apetytu + depresja bole plecow a niby miao byc dobrze bo wciaciu wyrostka)potem samo przeszo... do tej pory nie jestem pewna co mi bylo w ciazy tez b schudlam, niby twierdzili ze to wyrostek ale po operacji nikt ze mna nie chcial gadac nic nie moglam wyciagnac :-( nie wiem czy sie pomylili moze to byla juz wtedy trzustka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika jak samopoczucie? Jak usg, co mowi Twój gastrolog na ciążę? Mnie w sobote i niedziele bolało. Trochę się przeglodzilam a potem za dużo na raz zjadłam i miałam za swoje. Pod żebrami klucia non stop. Młody kopie jak szalony, narazie tylko na dole brzucha.jak sie przekreci to moze byc ciężko ale jestem dobrej myśli *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi co do diety to unikam smażonego i tłustego jedzenia. Badań jeszcze nie mam, najgorsze jest to że nie mogą znaleźć w systemie mojego skierowania na chromograninę i jestem wściekła, bo krew pobrali a skierowania brak. Do tego lekarka ma urlop do 7 września. Muszę to jakoś wyjaśnić, albo czekać na jej powrót i powtórzyć badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny j, ja juz po urlopie i po wyjezdzie.Na szczescie obylo sie bez wiekszych wpadek bolowych,ale bardzo uwazalam na to co jem.Umnie z apetytem jest niezle,ale ja mam tak jakos dziwnie ze do poludnia nie moge nic w siebie wcisnac ,za to po poludniu bym zjadla konia z kopytami.Z dieta uwazam tak srednio ale staram sie nie przeginac,tym bardziej ze caly czas pomimo kreonu mam umiarkowane biegunki.Z nowosci to chyba to ze ostatnio zauwazylam u siebie nowy rodzaj pobolewania po jedzeniu,amianowicie chwile po posilku zaczynaja mnie pobolewac plecy,ale tylko same plecy pod lopatkami.Wczesniej bolalo mnie nadbrzusze,lacznie z plecami,teraz w brzuchu spokoj.21 wrzes.mam wizyte kontrolna u lekarza prowadzacego,ciekawe co tam nowego wypatrzy.Pozdrawiam was serdecznie.Pika jak samopoczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zeszłym weekendem gdzie ewidentnie czułam się fatalnie i coś mi zalegało apetyt mam bardzo dobry. Zdecydowanie najgorzej mi jak mam zupełnie pusty brzuch. Jem właściwie wszystko na co mi najdzie ochota. Jedyne z czym staram się nie przegiąć to owoce. Bo mogłabym wciągnąć ich kilogram. Nie jem też wcale cytrusów. Natomiast nie budzę się już ze ssaniem o 6 rano..i śniadanie mogę zjeść np o 10ej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. ja tez po wakazyjnych wyjazdach juz. u mnie bez zmian. jak bolało tak boli. tylko caly czas bardziej po prawej stronie przy środku az mi zebra rozwala. i plecy standard. Postanowilam poczekac bo inaczej zwariuję - doslownie. w pażdzierniku mam usg u Herfurta - zobaczymy co tam.Ciesze sie że u was tez w miarę ok . dziewczyny gratuluję dzidziusiów:) tez sama bardzo bym chciala ale juz 3 poronienia i sie boję ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomala no w końcu się odezwałaś. Dziewczyny jakiś czas temu martwiły się o Ciebie :) Po 3 poronieniach powinnaś być pod szczególną opieką ginekologa. Moja koleżanka po 3 poronieniach zaszła w ciążę ale przez cały czas dostawała zastrzyki w brzuch (sama sobie robiła) masakra. Dzidziuś urodził się zdrowy ale gdyby nie pomoc lekarzy nie donosiłaby. Mnie boli ostro pod żebrami, ale jak uciskam, okropnie jakbym miała obite, nie w każdej pozycji...dziwne. I od kilku dni śledziona mi *pulsuje* a miałam ją kiedyś powiększoną bez przyczyny (tzn nie znaleźli przyczyny). Dziewczyny co jest zaraz pod żebrami na środku i lekko w lewo tak ok 3 cm od środka w lewo? na obrazkach to jakby końcówka wątroby... ??? hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×