Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny właśnie wróciłam z Soru i niby nic nie stwierdzono, usg brzucha wykazało tylko jakby stan zapalny jelita cienkiego właśnie z prawej strony, pozostałe narządy w tym trzustka bez zmian, badanie i usg ginekologiczne ok- wyniki krwi i moczu też ok crp- nie podwyższone...po kroplówkach ( rozkurczowe i przeciwbólowe) wypuścili mnie do domu z podejrzeniem Crohna i ze skierowaniem na kolonoskopię w sedacji w szpitalu żeby j potwierdzić bądź wykluczyć - ze względu na te nie zdiagnozowane bóle brzucha, aha i jakby się pogorszyło to mam wzywać pogotowie bi to wtedy na 100% wyrostek...dostałam jakąś receptę z lekami i zwolnienie do końca tygodnia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika...i co z tych badań jak dalej nic nie wiadomo..ciągle mam biegunkę...nafaszerowali mnie jakimiś lekami i wcale nie czuję się po nich lepiej:-(( głowa mi pęka i jakaś taka czuję się poddenerwowana:-((czuję jak wszystko mi chodzi w środku:-(( bulgocze w brzuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, wiem ze na teraz niewiele to daje, ale dobrze ze nie odesłali Cie z niczym bo tak często bywa*( Nie wydaje mi się żeby to był wyrostek, miałam i nie było takich objawów, wiec może to rzeczywiescie cos z jelitem cienkim? Miałaś kolonoskopię wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika...kolonoskopię miałam ponad rok temu ale nie pełną ze względu na reakcję bólową zrobili 3/4 i wtedy ten odcinek był ok...teraz znów kierują mnie na kolonoskopię a ja jej się tak strasznie boję...:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, ale w sedacji. Będziesz spała jak dzidziuś i nic nie poczujesz. Mnie tylko po kolonoskopi, że tak brzydko powiem pupa bolała conajmniej jak bym seks w tamtą dziurkę z czarnym uprawiała, hehe. Mirra ja też coraz więcej czytam o endometriozie jelit. Prowadzi nawet do niedrożności jelita i bardzo trudno te zmiany wykryć. Nawet z wycinków jelita. Szczególnie, że u mnie pojawił się bardzo silny znp i bolesne, skrócone i bardzo obfite cykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi...u mnie podejrzewają chorobę Crohna trochę o tym poczytałam i jest to przewlekła nie uleczalna choroba jelit....tylko dlaczego mimo wszystko moje objawy najbardziej pasują do pzt ( bóle lewej strony brzucha, bóle opasujące, bóle pleców i łopatek, biegunki nie strawione resztki., swędzenia skóry, wędrujące bóle żył teraz np. bóle żył umiejscowiły się w rękach, bulgotanie, przelewanie w brzuchu, napady głodu zaraz po zjedzeniu - jakby spadki cukru, często uczucie stanu podgorączkowego wtedy bóle mięśni i stawów jak przy grypie, bóle głowy, mdłości itd...jest tych objawów mnóstwo i mam wrażenie że dochodzą nowe...:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra i Crown i pzt są bardzo rzadkie. Ale u Ciebie nie ma podstaw do pzt. Nie chlałaś litrami w przeszłości, nie chudniesz, pewnie golonkami i słodkościami też się nie opychałaś. Ja gdyby nie fakt picia dzień w dzień butli wina przez naście lat nie pchała bym podejrzeń w trzustkę. Ale wiem ile tego wina żłopałam i stąd mój kierunek podejrzeń. A i tak tylko 10 % alkoholików choruje na pzt. Skąd by to miało u Ciebie być? Jeśli genetycznie bądź w kwesti słabości organu to wyszłoby to jak byś miała 20 lat albo i szybciej. Już by były jakieś objawy. Crown jest piekielnie dokuczliwy i daje multum objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałam wyniki badań i po raz kolejny mam monocyty podwyższone. Z innych ciekawostek amylaza w moczu 155. Norma do 447 co prawda, ale we wszystkich poprzednich badaniach miałam do 83 max. Dodam, że tym razem nasiusiałam w przychodni i nie było to pierwsze sikanie, gdyż zapomniałam zabrać próbki z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podwyższona temperatura wskazuje na toczący się stan zapalny tylko czemu wyniki krwi i moczu tego nie pokazują ? Chociażby crp przecież jest to wrażliwy wskaźnik..?? Wszystko to bardzo dziwne i niczego nie tłumaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy kiedy mierzysz...bo np. po jedzeniu zawsze jest pół stopnia więcej. Mi też wystarczy mały stres albo zmiana temperatury powietrza np. zima i ciepły dom lub lato i klimatyzacja i mam 37,5. Każdy egzamin zdaję z 39 stopniową gorączką a na urlopie 2-3 dni zwykle mam 38. A Ty Mirra teraz w ciągłym stresie...właściwie przewlekłym. Może stąd ta temperatura? Dla Crowna i nieswoistych zapaleń jelit bardzo charakterystyczny jest stan podgorączkowy. A tak ogólnie jak się teraz czujesz? Lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamiast pzt będziemy się nakręcać na Crowna już sama nie wiem co jest gorsze bo i jedno i drugie jest nie uleczalne na ten momęt, mnie oprócz brzucha już boli całe ciało a najgorsze te wędrujące bóle żył- teraz w rękach aż mi je wykręca, jakaś masakra i jestem strasznie osłabiona....:-(( ale widzę że dużo robi złego moja psychika- bo nerwowo jestem wrakiem ciągle czarne myśli i czarny scenariusz przychodzą do głowy i nie wiem jak temu zaradzić żeby zacząć bardziej pozytywnie myśleć...:-(( chyba już nigdy nie wrócę do normalności z przed choroby zawsze już pozostanie strach o zdrowie i życie i zastanawianie się czy boli i gdzie...:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra a może to nie żyły tylko stawy i ścięgna Ciebie bolą? Ja mam bóle reumatyczne np na zmianę pogody i to też jest takie uczucie jakby mi żyły puchły i drętwiały od środka. Co do Crowna to o tyle kicha, że za nim często idą inne autoimmulogiczne shity jak właśnie reumatoidalne zapalenie stawów czy trądzik różowaty... No ale nie ma co się nakręcać. Crown wyjdzie z badań raczej..więc na razie Mirra nie martw się na zapas. U mnie Crown raczej wykluczony. Jelita czyste totalnie i kompletny brak zmian w pobranych wycinkach z różnych części jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi...chyba nie mam wyjścia tylko muszę zrobić tą kolonoskopię mimo iż tak się jej boję...:-(( u mnie to chyba żyły bo mnie tak piecze w okolicach żył...i w rękach i w nogach...strasznie nie przyjemne uczucie..:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,widzę że Megii i Mirra najbardziej aktywne.....reszta na wakacjach! ?Anett,Tomala, Luisa,Flowi,Iwo,M69 dziewczyny odezwij cie się co u Was?jak bole, dolegliwości, jest coś lepiej?jak z psychika u Was kochane,macie nowe badania lub diagnozy?Czekamy na wiesci kochane. ...tęsknimy za Wami..... U mnie dziewczyny. .....aż boję się to napisać. ....bardzo się boję, ale jest nieco lepiej. .... nie przypuszczałam może to kiedyś napisze i strasznie się boje, że zapeszę, i od jutra mi się znów pogorszy i wrócą bole, ale musze&#128528*&#128520*się z Wami choć jedna optymistyczna wiesci a podzielić. ....I tak jest -Dziewczyny czuje się troszkę lepiej, mam mniejsze bóle, one nie zniknęły, są często, klucia i bole kregoslupa tez ale wydaje mi się ze zelzaly. ... Boje się, że jutro to odszczekam. ... Nie wiem co o tym myśleć, nie wiem co jest przyczyną ale więcej się uśmiecham,wychodzę do ludzi,zaczęłam pomagać pani w sklepie odzieżowym, za jakieś 1,5 tyg otwiera się kwiaciarnia, w której mam nadzieje popracować i powtórzyć coś ładnego. ...więc, nie wiem ale tak jakbym zaczęła wracać do życia? ?? Czy to możliwe dziewczyny? Myślałam, że dla mnie życie się skończyło, że nie było już ratunku, byłam psychicznym i fizycznym wrakiem, nie wiem może terapia teraz zaczęła działać? Mówiono, że wyjdzie to w życiu, że czas pokaże nie od razu, czyżby? Kochane bardzo Wam także chciałam tutaj podziękować, bardzo mnie motywowalyscie, stawialy do pionu,wspierałys cie, dzięki miękkie dzięki Wiem,ze musze wyjść z domu,ruszyć do ludzi,bol jest i pewnie jyz zostanie, ale tak jak któraś z Was mi napisala-ręce zajęte to i głowa zajęta, to zgadzam się z tym w 100%,! Ryzykuje i próbuje podjąć pracę i wyjść do ludzi, nie wiem czy będę mogła pracować tydz,dwa cxy pół roku, czy bole mnie nie pozbawia v tej szansy, ale nie mam nic do stracenia ma wsxystko do zyskania!Wiec do boju,trzymajcie kochaNe kciuki, bym wytrwała I oby od jutra nie było znów gorzej&#128546*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś...strasznie się cieszę i trzymam kciuki żeby się udało....mam nadzieję że u mnie też się polepszy i będę mogła się z Wami podzielić dobrymi wieściami...:-)) super Aguś..cieszę się razem z Tobą.... Dziewczyny odezwijcie się.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest-Mirro droga&#128518*,będę na bieżąco informować co u mnie. Dziękuję za wsparcie,tak bardzo pragnę normalnosci, i życia bez bólu, albo zaakceptowania go.... Raz jeszcze dzieki. .. z fatalnie działają na mnie upały. ...,wgl nie śpię w nocy, masakra, a apogeum jutro.....40 w cieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny jak samopoczucie?? Jak znosicie upały?? Ja mam dziś kryzys strasznie bolą mnie żyły w prawej ręce nie mogę jej nawet ruszyć i nic ścisnąć, wogóle bóle wędrują mi po rękach i nogach sama nie wiem czy to nerwobóle??? Strasznie to męczące....:-((( a do tego jest tak strasznie gorąco że nawet spać nie można:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×