Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

M69 sprawdziłam, Tomala pisała jakiś miesiąc temu, ze wybiera się na usg do Hefnera przepraszam jelsi pomyliłam nazwisko*) Potem nie widze wpisów, ae to miała chyba mieć we wrześniu kontrolnie, wspominała tez o tk ze chce zrobić, potem cisza*( A miał ktoś do niej jakiś inny kontakt niż forum? Kurcze już jakiś czas o nią pytam, mam nadzieje, ze to nic złego nie znaczy*( Tomala jeśli możesz odezwij się i napisz co u Ciebie*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wakacje więc może po prostu urlop i reset. Tomala chyba ma dzieci, więc może gdzieś wyjechali. U mnie na osiedlu błogi spokój, bo wszystkie dzieciaki gdzieś powyjeżdżały. Jest tak cicho, że aż słychać jak trawa rośnie. Aż dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi masz racje, nauczyliśmy się, ze nikt nie zostaje bez dostępu do neta na dłużej niż tydzień, i jak kogos długo nie ma to się człowiek zastanawia*) Miejmy nadzieje, że jak tylko będzie mogła się odezwie i powie co u niej słychać*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,ja też zastanawiam się co u Tpmali i Luisy. ..... Obie przestały się odzywać. ...ale są wakacje, pewnie wyjechały i postanowiły zrobić Sb wolne od forum..... U mnie bez zmian, bole są cały czas .Raz silniejsze,głęboko w plecach takie zatyka jace, szczypiace, a są dni może troszkę słaba i wtedy ciesze się i dziękuję a Bogu ze żyję. .... Za tydzień praca. ....strach jest ogromny,ale nie mam nic do stracenia, mam chodzić na kilka godzin, mam nadzieję że tak będzie, lekko,powoli, że dam radę. ... A dzisiaj grillek z mężulkiem, redsik i 2 kiełbaski, ciekawe co będzie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio nie najgorzej,ale czuje sie przemeczona,dobrze ze za tydzien zaczynam urlop.Agus zobaczysz wszystko sie pouklada,zajmiesz troche mysli,to i fizycznie bedzie lepiej.Trzymam kciuki zeby tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala rzeczywiscie odzywala sie ponad miesiac temu,ale to usg ma miec dopiero 19.sierpnia,sprawdzilam.Nie wiem co sie z nia dzieje,bo jakos nie pasuje mi tu wakacyjny wyjazd.Tomala,jesli tu zagladasz odezwij sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja kiedyś wulkan energii, mieszkanie na błysk sprzątałam w sobotnie popołudnie i zawsze ciasto było upieczone, wyprane, wyprasowane, poukładane.....a teraz sprzątam na siłę na raty i jedno posprzątam to drugie się brudzi i tak w kółko mieszkanie nie dosprzątane, nic mi się nie chce ciągle jestem zmęczona mam wrażenie że posprzątanie i ugotowanie to przerasta mój siły nie mam siły i energii wszystko tylko przekładam z miejsca na miejsce...:-((( jak mam poodkurzać to zbieram się di tego kilka godzin.. Kiedyś bardzo lubiłam sprzątać sprawiało mi to przyjemność i frajdę a teraz wręcz tego nie cierpię......czemu tak jest???:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra, wegetacja nie życie, to coś wykańcza nas fizycznie i psychicznie też :-(( nie mam na nic siły tylko bym siedziała albo spała i żeby wszyscy dali mi święty spokój....:-(( mam dość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIRRA,PIKA jakbym czytała o sobie..... Kiedyś było mnie wszędzie pełno, dom wysprzedaz na błysk, ugotowane,poprane, wyprasowane, ciasto lub deser zrobiony. ...teraz tak jak Was,mnie przerasta, męczy. ...na raty prasuje,sprzątam, łapie się na tym jak nie chce mi się stać przy garach i gotować, bardzo sobie to ułatwia i idę na łatwiznę. ... Ale wiecie co zauważyłam. ....źle działa na mnie siedzenie w domu,nakręca nie się i czytanie w necie... Bo gdy tylko wychodzimy na głupi spacer z psiakiem,czy nad jeziorko jakoś staram się nie myśleć, zajmuje się czym innym,nie mówię że nie boli,ze nie dokucza, bo tak jest tylko ze czuje to mniej...... wiec mam ogromną nadzieję, że ta praca której się tak bardzo boje coś wniesie, zmieni na lepsze Zawsze dużo czytałam książek, mam ich sporo, polecam Wam dziewczyny, jeśli książka jest ciekawa, wciągnie Was tak ze się zatracicie, pochłonie na calego,tez się mniej myśli o bólach. ... polecam Wam Dzikie orchidee, lub książki Kasi Michalak,mam chyba wszystkie, super się je czyta i nastraja ja optymistycznie. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej u mnie dziewczyny kochane tez brak energii, obiad ugotuje ale z posprzataniem juz tez na raty chodze spac z dzieckiem o 21.... czasem mam lepszy dzien tak jak dzis... ze ide plewic ))) plewienie mi najlepiej pomaga na moje samopoczucie... ja mam niestety mala anemie (tzn hemoglobine niby mam w normie ale zelazo b. niskie) ale co sie dziwic w pol roku stracilam 10 kg teraz waga sie utrzymuje... plusem stracenia wagi jest to ze wszyscy mi mowia ze sie *wylaszczylam*....i mam teraz super nogi..... gonie meza i robi mi sok z burakow :-) moze mi wroci troche energii no coz ... pomim prawidlowego TK nakrecam sie nadal na trzustke :-( po po prostu wszsytkie objawy mi pasuja... :-( sciskam Was mocno ciesze sie ze jest takie forum... mozemy sie powspierac )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jestem po wizycie, wszystko ok, jestem na przełomie 9-10 tyg, na razie nic więcej nie wiemy bo poczekamy na wyniki badan krwi, bo u mnie to ważne, żeby tarczyca nie robila kłopotów, i podejrzenie cukrzycy ciążowej jest, i ciśnienie może szaleć, ale lekarz mówił żeby się na zapas nie meczyć tym bo i tak na to wpływu nie mam i jeśli cos wystapi to trzeba będzie sobie z tym poradzić*) Co do trzustki to powiedział, że on nie zna się na tym, żeby z gastrologiem rozmawiać i tyle*) Wizyte mam po powrocie z urlopu, mam dojrzewać*) Naajgorsze mam bóle lewego pośladka, od tyg takie ze kuleje, na to lekarz tez oczy zrobił i albo jest jakiś ucisk i to od ciązy albo nie*) Wiec włąsciwie poza ciążowymi sprawami nic więcej się nie dowiedziałam*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie jakaś masakra od 1 w nocy biegunka z potwornym bólem brzucha z prawej strony nisko jak pachwina nie mogłam nawet nogi wyprostować, silne mdłości, bóle stawów jak przy grypie, czyściło mnie aż do 10 rano i ten ból w prawej pschwinie może to wyrostek?? Sama już nie wiem co mi jest??? Jedno jest pewne czuję się bardzo źle ciągle mi słabo:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra to typowa wirusówka jelitowa. Dużo pij, najlepiej elektrolity jak gastrolit czy orsalit. Pij smectę, ale pamiętaj, że elektrolity 2h po albo 2h przed smectą.. 2 do 3 dni powinno być ok. Możesz brać też węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny siedzę w pracy. Biegunka ustąpiła ale jak idę do toalety to nadal leci woda z niestrawionymi jagodami ( najadłam się ich wieczorem)..ból prawej strony na wys. pachwiny nadal się utrzymuje, kiedyś tak miałam jak zrobiła mi się torbiel na jajniku może to jest to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, miałam atak wyrostka i skończyło się bardzo zle bo bolało mnie wlasnie tak nisko jak jajnik, i nie podejrzewali wyrostka*( Dla pewności idz do lekarz czy nawet na sor wieczorem, mow co się dzieje i niech zobaczą, lepiej żeby się okazało ze to nic strasznego, ale sprawdz*) Zycze żeby się poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra to ile tych jagódek zjadłaś? Dobrze, że lepiej ale zostań na diecie i nawadniaj się tym gastrolitem. Myślę, że coś z nich złapałaś. Jak to latem bakterie i wirusy wszędzie. Jak by było gorzej to wiadomo..do lekarza..ale jak tam patrzę dookoła to istna plaga jelitówki, łącznie z wymiotami i wysoką gorączką. Ja niestety ostatnio też marnie się czuje. Cały czas mam pokłuwanie w plecach i cholernie mi drętwieje lewa strona brzucha i pleców. Okropne uczucie. Tak jakby mi ktoś próbował tam wessać wszystko i próżniowo zapakować. Mam problem nawet z wypięciem brzucha z tamtej strony. Cały bok sztywny. Chciałam się zapisać do gastrologa ale już nie ma terminów na ten rok. Byłam u ogólnego ale jak słyszą trzustka to wiadomo co o nas myślą. Hipochondryczka z zjd. . . załamka. Do tego z zupełnym spokojem moja lekarka powiedziała. . .jak pani myśli,że to trzustka to proszę dbać o dietę i brać kreon. I tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×