Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałam mrcp - nic nie wykazało. Najpierw robili mi MRCP około 40min (leżysz w rezonansie) później podali mi kontrast dożylnie i robili mMR jamy brzusznej ok 20-30min. Wykazało tylko torbiel korową na nerce, nic wielkiego. pozdrawiam :) Aguś nie zniechęcaj się tak szybko, głowa do góry i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megii proszę wpisz mi adres tej stronki,co wczoraj udostep nia las, o tych bólach od kregoslup, nie mogę wejść tutaj w link, jak wpisywać am w gogle pisze ze nie ma tej stronki, proszę o namiary na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna82 a rozmawiałaś z lekarzem o ciąży i trzustce? ja mam wizyte dopiero w poniedziałek, ale chyba udam się do rodzinnego i poproszę o usg trzustki, a w pl robie ten rezonans, bo zaczynam się bać, ze jak mi zacznie brzuch uciskać na trzustke to będzie zle*( Wybiore się możę do gastrologa , żeby zapytać jak to jest w ciązy z trzustką, opadły już trochę emocje i zaczynam się martwić*( Zle się czuje boli mnie bok i całe plecy i wogole do bani jestem, taka zmeczona, wiem , że to uroki ciązy i trzeba przetrzymać ale te bole w boku i plecy to nie ciąza i tego się boje*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIKA nie martw się. Byłam u gastrologa, mówił, że trzeba bardziej uważać ale zaburzenia pracy trzustki nie są przeciwwskazaniem do ciąży. Ogólnie wszystkie dolegliwości gastryczne nasilają się w ciąży i plecy bolą bardziej. Ja nie jestem zdiagnozowana więc nie przejmują się mną aż tak... Nie martw się, przez pierwsze 3 miesiące często mnie bolało, nawet w nocy i miałam mega mdłości, całymi dniami. Ataki bólu trzustki co 2-gi dzień. Teraz boli mnie rzadziej a już mam brzuszek i czuję ruchy, staram się uważać na to co jem ale już sama nie wiem po czym mnie boli. Ostatnio po kolacji bolało mnie, a jadłam chlebek z chudą wędlinką i popiłam meliską... raz mnie po czymś boli, innym razem nie. Ogólnie to raczej boli mnie wieczorami, nie pamiętam żeby mnie kiedyś bolało rano. Będzie dobrze, nastaw się pozytywnie :) Pika a nie masz czasem skoliozy? Czasami nawet lekkie wygięcie kręgosłupa powoduje nacisk na nerwy i ból pleców. Wada postawy przy skoliozie powoduje, że mięśnie pleców są napięte po jednej stronie, do tego po tej samej stronie co na plecach występuje ucisk żeber i ból mięśni międzyżebrowych. Większość społeczeństwa ma taką wadę kręgosłupa, jednym to daje dolegliwości a innym nie. Ja mam takie bóle non stop i mam tylko lekką skoliozę. Moja trzustka daje inne objawy, pulsujący ból w głębi brzucha aż na plecach, ciągnący, taki aż do gardła prawie. Nie boli mnie nonstop. Będzie dobrze, musi być! :) pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Anna, Ja nie uważam az tak na jedzenie bo czasem mnie boli po czyms a czasem wcale, dodatkowo od tyg mam taka ochote na mieso, co dla mnie dziwne bo normalnie może dla mnie nie istnieć*) Ja się boje ze jak brzuch urośnie to będzie jakiś ucisk i mogą być kłopoty, A skierowanie na mri czemu dostałaś? jeszcze przed ciążą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się bo Twój organizm przystosuje się do nowej sytuacji. Wiadomo, że jest ryzyko, że dostaniesz kopniaka akurat w trzustkę ale oprócz bólu nie powinno się nic stać *) niezłe pocieszenie co .... *) Pika ja dostałam zalecenie od gastrologa MR po tym, jak mi wyszło niejasne USG, robiłam prywatnie bez skierowania bo u gastrologa też byłam prywatnie. Na TK musisz mieć skierowanie na MR nie. Teraz nie możesz zrobić MR z kontrastem tylko samo a takie z kontrastem jest lepsze. Jak będziesz robić i masz kasę to zrób przy okazji MRCP bo dokładnie bada wszelkie drogi żółciowe i przewody w tym trzustkowe. buźka, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Meggi ma rację. Mi w Szpitalu Wojewódzkim zaśpiewali 1200zł za MRi jamy brzusznej z kontrastem i bez + MRCP. W innej klinice 750zł za te 2 badania, z tego co pamiętam jama brzuszna z kontrastem i bez 400zł i 350 MRCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dziewczyny, pojde najpierw do gastro i zapytam co on radzi, najpierw usg i to mrcp bym zrobila,,bo można bez kontarastu. Chce się sama uspokoić bo na razie tez nie mam diagnozy i boje się tych powikłan w ciaży. Ceny tych badan nie sa straszne wiec wezme pod uwagę*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika mrcp nie jest swoiste dla pzt i zmian w trzustce poza jej przewodami. Natomiast pokazuje ewentualne złogi, kamienie, poszerzenie dróg żółciowych, które nie wykryte mogą być przyczyną ozt i pzt a także silnych bóli nadbrzusza. Wiem co moja mama przeszła z kamieniami w woreczku zanim w końcu jej wycięli woreczek. Ciągle szpital i okropne bóle co kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziewczyny TK wyszla mi w porzadku tylko maly kamien na nerce moze stad te bole plecow sama nie wiem trzustka inne narzady w super porzadku ponoc, az Pani Radiolog sie mnie pytala po co robie to TK..zaraz po badaniu... wyszlo mi duze zwyrodnienie kregoslupa....troche odetchnelam ale brzuch nadal pobolewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Flow, bardzo się cieszę, może troszkę się uspokoiłas? Ja też mam nadzieje ze boli mnie od kregoslupa. ....,choć czasem wątpię w to,bo jest to bol szcxypiacy,klujacy,czasem tępy tak w głębi w środku plecow. .. Rezonans udało mi się załatwić w Zakopanym, termin 28 i 29 stycznia to najszybsze terminy,obdzwonilam wszystko.....,Dziewczyny zastanawiam się czy mogę mieć dzień po dniu rm z kontrastem?bo 1 sz ego dnia mam rm głowy, a 2 dzień rm odcinka piersiowego. Gdyby oba badania były od 1 specjalisty mogłyby być jednego dnia, ale że 1 sze wystawił onkologa ,2 ortopeda nie da się za 1 razem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mnie dziś jakiś atak złapał, taki bóle miedzy łopatakami jakby rozsadzający nie do wytrzymania, i z przodu, bardziej mi to na zoładek wyglądało, na szczęście przeszło, ale już strach został*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi, tak sobie tłumaczę, bo kilka razy miałam taki ból, i chyba trzustka by po godz nie minęła, teraz nadal czuje ale już nie tak mocno, a ból był taki jak by mnie coś zatykało. Kupie siemię lniane i będę pic, może cos pomoże*) żołądek może mnie boleć ze stresu, bo ja ciągle zestresowana, a teraz mam podwojny stres, bo ciesze się ciaży ale i bardzo się boje, poza tym czuje się jakas bezradna. Lekarza mam w poniedziałek, bo mam mieć wszystkie badania związane z ciąza i to potrwa, no i nie ma mojego lekarza i ma mnie inny przejać i poprowadzić ciąże*) Anet jak się czujesz? Ktoś coś wie o Tomala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Pika ciąża to dziwny stan i organizm wariuje kompletnie. Moja kumpela w ciąży przeżyła gehennę ze zgagą. Nigdy przed ciążą zgagi nie miała ale od 2 miesiąca aż do porodu 24h na dobę, jak to ładnie nazwała, paliła ją rura. Leki na zgagę miała wszędzie i ssała jak cukierki. Urodziła i zgaga jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny.Wiecie co jak czytam to nasze forum ,to mam wrazenie ze to jakies wpisy ,,moherowych beretow,,..,a przeciez my mamy dopiero po 30,40 lat,i tak naprawde na bol i choroby powinnismy miec jeszcze czas,chociarz ja chyba jestem z nas najstarsza,mam 46 lat.Przerabane to wszystko,zeby w tym wieku budzic sie i zastanawiac,czy bedzie bolalo i w ktorym miejscu.Tez sie zastanawiam co z Tomala,z tego co pamietam ostatnio byla chyba w nienajlepszej formie.Probowalam odnalezc jej ostatnie wpisy ,ale nie udalo mi sie.Pamieta ktoras z was kiedy sie ostatnio odzywala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×