Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w udzie a nowotwór


Gość wb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystko zaczęło się we IX od bólu całego uda, oczywiście leczenie neurologiczne -rwa kulszowa. 1,5 m-ca temu wyczułam w udzie zgrubienie -bolesne i od tego się zaczęło. Zrobiłam badania krwi są ok, CRP ok, fosfataza zasadowa ok. Miałam robione badanie RTG wyszło ok. Badanie radiologiczne wykazało maź po prawej str uda, radiolog podejrzewał kaletkę. Mój Wynik z RM: MR stawów biodrowych: Badanie MR stawów biodrowych, sekwencje SE, FSE, FAT-SAT, GE (Po uwidocznieniu patologii w tkankach miękkich uda prawego, badanie rozszerzono o badanie 1/2 górnej uda prawego) Badanie wykazuje prawidłowy obraz obu stawów biodrowych. Patologicznego sygnału ze szpiku kostnego nie stwierdzono. Zarys, grubość i sygnał chrząstek stawowych są PRAWIDŁOWE. Nie wykazano zwiększonej ilości płynu w jamach stawowych. W tkankach miękkich bocznej części uda prawego, bocznie od mięśni pośladkowego średniego i pośladkowego wielkiego oraz obszernego bocznego i napinacza powięzi szerokiej widoczna jest nieprawidłowa, dobrze odgraniczona, podłużna, niejednorodna zmiana podwyższonego sygnału w obrazach T2 o wymiarze a-p ok. 70 mm, dwubocznym ok. 42, górno-dolnym ok. 215 mm, ulegająca wzmocnieniu, głównie obwodowemu po podaniu środka paramagnetycznego. Opisywana zmiana łączy się w przedniej części z mięśniem napinaczem powięzi szerokiej. Obraz MR może odpowiadać poszerzonej kaletce do różnicowania ze zmianą o innym charakterze. Czy to może sugerowc raka? Tyle naczytałam się np. o miesakach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Badanie wykazało zmianę w obrębie mięśni uda. Trudno mówić o tym jakiego rodzaju jest to nowotwór. Być może konieczna będzie biopsja zmiany. Lekarz może również zdecydować o operacji usunięcia guza. Materiał pobrany podczas biopsji lub usunięcia guza będzie wysłany do badania histopatologicznego. Po otrzymaniu wyniku będzie można określić rodzaj zmiany oraz ewentualne rokowanie. Proszę udać się do specjalisty ortopedy, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×