Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik rezonansu magnetycznego stawu kolanowego


Gość kate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do wizyty u ortopedy jeszcze mam trochę czasu a nie ukrywam że ciekawi mnie wynik mojego rezonansu kolana. Jeżeli ktoś mógłby mnie więcej wytłumaczyć mi co tak naprawdę mi dolega. Jestem po wypadku samochodowym. Kołano boli. *W zakresie kłykcia przyśrodkowego kości udowej oraz centralno-przyśrodkowej części przynasady kosci udowej widoczne są w sekwencji STIR nieregularne strefy podwyższonego sygnalu, odpowiadające najpewniej ogniskiem obrzęku szpiku na tle przejętego zmiazdzenia beleczek kostnych. ... W zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej zajmowały obszar wzmożonego w obrazach T1 - i T2 - zależnych sygnału. - uszkodzenia 1 stopnia. Wewnatrzstawowo oraz w tabletkach maziowych widoczny hyperintensywny w obrazach T2 - zależnych plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazowanie wykonane zostało zapewne niedługo po zdarzeniu. Płyn jest reakcją na uraz - wysięk zapalny. W obrębie kości nie uwidoczniono krwi, więc uraz kości nie powinien być znaczny. Ból pochodzi raczej z łękotki. Przy schorzeniach kolana większe znaczenie od badań obrazowych mają próby czynnościowe zawarte w badaniu lekarskim, dopiero ono pozwoli na rozpoznanie. Zbyt wiele warunków wpływa na ruch, znaczenie obrazu jest tylko pomocnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×