Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Basia

Rokowanie po usunięciu raka piersi i macicy z jajnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basia
Jakie jest rokowanie dla dalszego przebiegu choroby.Miałam oszczędzającą operację usunięcia raka piersi (wewnątrz torbieli) T2N0M0, histopatologia -G3,węzły chłonne nie zajęte, mutacje w BCRA1 są -5382 insC, z powodu mięśniaków-8cm usunięto mi macicę z jajnikami przydatkami. Odyłam 4 kursy chemii AC, i naświetlanie rzdiologiczne piersi.Moja mama umarła w wieku 50lat na raka jajników. apomniałam dodać, żeHER2 mam ujemny,Receptory raka też ujemny, czyli tzw.*potrójnie ujemny rak*.Minął ponad rok od operacji. Miesiąc temu miałam rezonans piersi, usg piersi i mammografię.-Nie wykazano zmian o podejrzeniu rakowym.Jakie mam szanse na życie? Proszę o szczerą PRAWDĘ.chcę wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
zapomniałam dodać, żeHER2 mam ujemny,Receptory raka też ujemny, czyli tzw.*potrójnie ujemny rak*.Minął ponad rok od operacji. Miesiąc temu miałam rezonans piersi, usg piersi i mammografię.-Nie wykazano zmian o podejrzeniu rakowym.Jakie mam szanse na życie? Proszę o szczerą PRAWDĘ.chcę wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
czy odpisze mi ktoś? Proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Pięcioletnie przeżycie wynosi 50%. Są to jednak dane ogólne. T2N0M0 oznacza stadium regionalne wczesne. W Pani przypadku konieczna jest regularna kontrola stanu zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
A dziesięcioletnie tylko % 20 %????? Masakra. Dlaczego ludziom, o których wiadomo,że są w fazie terminalnej podaje się chemię? Czy warto tak truć ludzi przed śmiercią? Jaki jest komfort życia z wyrokiem - po chemii, bez włosów,bez pracy, z głupią rentą? Mam wielki żal.Nic się nie zmieniło od czasów gdy osiemnaście lat temu umarła na raka moja matka. Co robią lekarze,naukowcy, politycy? Akcja różowa wstążeczka małą śmietanka na wstrętnej,stęchłej kawie ludzkiego cierpienia.Co mam robić? Czekać na inwazję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
Masz normalnie żyć ! Nie przejmować sie statystykami ,bo są przestarzałe ,błędne! Przy Twoich wynikach i po tym leczeniu jakie Ci zastosowano będziesz żyła i nie obawiaj sie przerzutów.Dbaj o siebie ,o zdrową dietę,jak najmniej stresu ,żyj radośnie ,a dożyjesz setki -spoko !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
no i nie zapominaj o kontrolach usg piersi ,węzłów chłonnych ,jamy brzusznej (co pół roku dobrze by było ) i co rok lub 2 lata mammografia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
dzięki, trochę histeryzuję, ale to tylko Tutaj ,na tym forum,bo w ogóle to jestem twardzielką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marysia
Pani Basiu! Gdzie Pani sie leczy? mam taka sama chorobe i szukam pomocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.