Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wieloodłamowe otwarte złamanie podudzia


Gość hankyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 13 października 2011 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałem licznych złamań w tym złamań obu podudzi, zostały założone zespolenia śródszpikowe. Strzałki się jakoś pozrastały natomiast pisczele tego nie robiły więc w marcu został wykonany zabieg dynamizacji zespolenia w lewym podudziu natomiast w prawej usunięcie zespolenia, wycięcie stawu rzekomego i stabilizacji przy pomocy płyty LCP i 8 wkrętów, oraz podaniu czynnika GPS do obu podudzi. W chwili obecnej sprawa wygląda następująco lewa kość piszczelowa: staw rzekomy zakażony, już mam umówiony odpowiedni do sytuacji zabieg, natomiast prawa noga wygląda jak na załączonych zdjęciach, widać złamaną jedną ze śrub i póki co mam czekać na dalszy rozwój sytuacji i tu rodzi się moje pytanie, czy zalecany by była kolejna operacja wymiany zespolenia, czy ktoś ma jakieś inne propozycje? http://www.photoblog.pl/hankyyy/133396537/11-miesiecy-po-zlamaniu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ze sprawa wygląda naprawde nie ciekwie. Pierwsze co to gdzie Pan się leczy? Odnośnie zakażenia sa 2 szpitale w ktorych leczy się takie powikłania( Piekary Śląskie oraz w Otwocku) Przez zakażenie prawdopodobnie nie dojdzie do zrostu oraz prawdopodobnie będzie dochodzić do martwicy kości w miejscu złamań a w następstwie do dalszego skracania kości przez rewizię resekcji martwiaków kostnych. Jeśli pan nie leczy się w wyżej wymienionych szpitalach to prosze o natychmiastową zmianę placówki służby zdrowia bo lekarze w innych placówkach się poprostu na tym nie znają i narobią więcej szkód niż pożydku. Prawe podudzie jest do poprawki nie chodzi tu tylko o złamaną śrubę blokującą ale tez i o złe nastawienie odłamów kostnych. W tym wypadku zaleca się wymienić zespolenie, w miejscach gdzie uwidoczniony jest ubytek kostny zaleca się uzupełnienie wiórami kostnymi gąbczastymi wraz z aplikacja czynniku zrostu GPS oraz ostrzyknięciem omnadrenu sąsiadujących tkanek miękkich. Zaleca się zmiane ortopedy bo sprawa jest naprawde ciężka i rokowania nie sprzyjają. Pozdrawiam i zyczę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panu bardzo za odpowiedź. Wspomniany zabieg mam właśnie umówiony w Otwocku zostały mi przedstawione pewne opcje co do lewego podudzia i tego się będę trzymał, dziękuję jeszcze raz za rozjaśnienie sytuacji. W związku z tym że jest to pododdział zakażeń kości na razie co do prawego podudzia nie padła żadna sugestia bo większy priorytet ma lewe podudzie i mam do Pana kolejną prośbę, tak żebym się nastawił mentalnie mógłby Pan w formie luźnej sugestii zaproponować jakiego zespolenia użył by Pan do leczenia prawego podudzia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze w tym przypadku zespolenie płytką LCP z 10 śrubami blokującymi przyniosło by efekty (wraz z ponownym umiejscowieniem osiowym odłamów kostnych). Trudno jest tu stwierdzić czy lekarz prowadzący by postąpił tak samo, lecz takie umiejscowienie odłamów nie przyniesie wyczekiwanego zrostu koścca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po złamaniu podudzia mam w nodze gwóźdź śródszpikowy i 4 śruby.W trakcie ostatniej kontroli lekarz powiedział, że potrzebna jest dynamizacja (jedna śruba). Mam pytanie jak przebiega ten zabieg, czy potrzebna jest hospitalizacja?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×