Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz nogi przy małopłytkowości


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym was prosić o radę. Mam 17lat i tego roku w marcu zostałem z kontuzjowany na w-f pojechałem prosto do lekarza najpierw noga w szynę przez parę tygodni później kontrola spuszczanie tych płynów z kolana i ciągle noga w szynie następna kontrola to już zabrali mi szynę i kazali ćwiczyć nogę 2 ćwiczenia miałem gdyż mogłem kolano w tedy zginać tylko do kąt 40*. Teraz nogę mogę zginać do końca od małego cierpię na chorobę mało płytkowość i moje płytki wahają się raz 60tyś raz 100 tyś 140tyś i na dzień dzisiejszy mam 100tyś lekaż mówił że jest duże ryzyko że może coś się jakiś wylew czy coś mówił że można artroskopie ominąć i od razu do rekonstrukcji ale może być kolejne nieszczęście mówił że on się tego nie podejmie i nie wiem co mam robić czy po prostu utknąłem a chciałem swoją przyszłość związać z wojskiem zawodowym jak na razie nawet na w-f nie mogę ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Tak naprawde jesli juz zaczeły sie problemy ortopedyczne to niestety jest ryzyko ze beda sie ciagneły a artroskopia - zalezy od lekarza jesli uzna ze to koniecznosc to koniecznosc. Mysle ze jak zadbasz o noge i skoryzstasz z fizjoterapii bedzie lepiej i wojsko nie przeszkodzi tylko musisz ja wyleczyc. Tak samo zadbac o dobre wyniki morfologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lekaż powiedział że nie potrzeba artroskopii żeby nie męczyć kolana mówił że by wysłał od razu na rekonstrukcje kolana ale właśnie ten problem jest że dopiero po tym jak będzie większa ilość płytek ale jak byłem mały w szpitalu miałem leczenie małopłytkowości sterydami i innymi metodami lecz na jakiś czas rosło i malało aż lekarze powiedzieli żeby wyciąć śledzionę ale w tedy bym normalnie nie mógł funkcjonować i rodzice się nie zgodzili. Ale słyszałem też że można wyćwiczyć mięśnie nogi żeby mogły przejąć część funkcji więzadła nie wiem na jakiej zasadzie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×