Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy nieleczona choroba hemoroidalna musi sie pogłębiać?


Gość elka

Rekomendowane odpowiedzi

Chirurg ogolny po badaniu endoskopowym stwierdzil u mnie powiekszone hemoroidy bez stanu zapalnego. poinformowal mnie, ze w moim przypadku nie trzeba zadnych lekow i jesli mi ta dolegliwosc nie przeszkadza nie musze ich usuwac. natomiast jesli przeszkadzaja, to albo moge udac sie na operacje albo mam znalezc sobie prywatnie proktologa, ktory wykona gumkowanie. zaznaczam, ze nie odczuwam zadnych dolegliwosci bolowych spowodowanych wystepowaniem tych hemoroidow. nie ma tez krwawienia przy defekacji, natomiast pojawia sie fioletowy guzek, ktory po ok. 2 min po defekacji sam sie wchlania. 2 tygodnie wczesniej inny chirurg po badaniu per rectum stwierdzil tylko hemoroid 1 st. i przypisal mi leki - distrepraze i posterisan, ktore w ogole nie pomogly. w desperacji wzielam proktosedon i guzek troche zmiekl i sie zmniejszyl i tez szybciej sie wchlania. teraz jestem w kropce, bo nie wiem, czy faktycznie moge to wszystko tak zostawic bez dalszego leczenia? obawiam sie, ze choroba bedzie postepowala, az do st. 3 albo i dalej. chce isc do proktologa na konsultacje, ale boje sie tez gumkowania i ew. powiklan z tym zwiazanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×