Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew przy bólu odbytu


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilkanaście dni temu zacząłem czuć dziwny ból (tuż po oddaniu dosyć masywnego stolca (wstrzymywanie przez podróż w wakacje)) w odbycie. Ból ten pojawiał się gdy siadałem,chodziłem czy też wykonywałem czynność której nie potrafię nazwać fachowo (przez taką właśnie czynność czuć coś jakby wnętrzności w odbycie szły lekko do góry - używa się takiej czynności do powstrzymania gazów) Na początku myślałem że po prostu pośladki lekko mi się obtarły (jestem troszkę przy kości) więc zignorowałem to, jednak dziś zauważyłem na papierze toaletowym czerwone ślady krwi. Boje się że jest to coś co będę musiał leczyć chirurgicznie. Mam 16 lat. Czy po takich objawach jest ktoś w stanie stwierdzić co może ten ból oraz krew powodować? Proszę o pomoc, najbardziej ucieszyłyby mnie domowe sposoby leczenia (ostatnio dosyć często bywałem u lekarza w sprawach prywatnych) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To napewno hemoroidy .Nie wiem czy to domowym sposobem da się wyleczyć jeśli tak to nie na długo.Najlepszym sposobem na pozbycie się tego jest operacja.Wiem co mówię bo miałam to samo i w zeszłym roku w pażdzierniku znalazłam się w szpitalu .Byłam tam 3 dni i klopot z głowy do tej pory jestem zadowolona i proszę nie czytać tych głupot co piszą o krojeniu tylka bo to nieprawda.Ja poczytałam przed szpitalem i powiem szczerze że zastanawiałam się czy tam iść bałam się okropnie .Wychodziłam ze szpitala na drugi dzień po operacji i byłam szczęsliwa serio nic nie bolalo normalnie się załatwiłam i drugi raz zrobilabym to samo .Naprawdę klopot mam z głowy bo maście i inne tam to chwilowe leczenie. Nie wiem z kąd pochodzisz bo moglabym polecić mojego lekarza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Marianno, dziękuje za odpowiedź, prawdę mówiąc zaczynam się coraz bardziej obawiać, (coraz silniejsze krwawienie jednak bez bólu) przez co mam zamiar udać się do szpitala. Czy mogłaby Pani powiedzieć mi jak wygląda taki zabieg? Nie ukrywam że jestem dosyć nerwowym człowiekiem i przy mojej poprzedniej wizycie w szpitalu zasłabłem przez znajomego opisującego dosyć brutalnie punkcję kręgosłupa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja byłam w szpitalu 3 dni.Pierwszego dnia robiono mi badania tylko. Drugiego mialam zabieg a trzeciego wyszlam.Przed pójściem na sale operacyjną dano mi coś do wypicia po czym człowiek robi się taki jak po wypiciu setki.Na sali podłączają do kroplówki i znieczulaja w kręgosłóp.Ja mialam trochę problemu przy znieczulaniu ponieważ mam zrosty i nie mogli się wkłóc ale to naprawdę nic takiego.Znieczulenie zaraz zaczyna działac.Za chwilę przyszedł lekarz i zaczął kroić nic ale to nic nie czułam.Zabieg ten trwa krótko 15 może 20 min.Potem przewożą na salę i nieruchomo trzeba leżec conajmniej 5 godzin.Nie wolno się ruszać bo można uszkodzić kręgosłóp lub głowa moż potem boleć.Szyta byłam wewnątrz rozpuszczalnymi szwami a na zewnątrz normalnymi ale takimi że ich się nie wyciąga tylko same się wykruszają pomalu trwa to okolo 2 -3 miesiące troche przeszkadzają.Na trzeci dzień po zabiegu odczuwałam dopiero ból bo w drugi gdy wychodzilam było wszystko ok. nawet załatwiłam się bez problemu i bez bólu.Okolo tygodnia nieprzesypialam nocy z bólu ale gdy mialam kontrolę za tydzień po zabiegu u lekarza to dał mi lek poltram combo i jak ręką odją i po bólu.Tyle było ciertpienia .Prosze mi wierzyć ale drugi raz poszłabym bez zastanowienia też się bałam po przeczytaniu na necie jak to jest ale było całkiem inaczej.Ja miałam wycięte wszystkie .zylaki tak .ze byłam naprawdę pocięta i przeżylam .Proszę się nie denerwować bo potem i tak się będzie Pan z tego śmiał .Warto naprawdę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na poczatek masc na hemoroidy, jest tego pelno, jesli krwawienie ustanie po okolo 3 dniach bedziesz wiedziec, ze jest na pewno z tych okolic : ) nerwy i stres nie maja z tymi sprawami nic wspolnego, to nie jelita. a to wyzej to jakies bujdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To wyżej to prawda .Widocznie sds nie ma takich problemów że pisze *bujdy*.Mnie nie pomagały maście i musiałam się poddać zabiegowi.Nie wiem jakiego ma lekarza osoba sds ale ja wspaniałego i wiem co pisze nie mam 15 lat i nie bawi mnie pisanie głupot .Pozdrawiam pana Filipa i proszę o napisanie co u pana z tym odbytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×