Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kosci piszczelowej a zdrutowanie piszczela i przecięcie kosci strzałkowej


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w styczniu zlamalem kosc piszczelową w 1/4 długosci łydki(patrząc od dołu czyli zlamanie nisko). Kosc od początku nie chciala się zrastac. Po pół roku gipsu zdjęto mi go ale wciąz kolano uciekolo mi do srodka. Moj ortopeda to totalnie olewal i odsylal do domu. Wkoncu po naciskach ojca sprawdzil czy mam nogi rowne, kiedy sie okazali ze zlamana noga jest 2 cm dłuzsza polecial na oddzial chirurgii skonsultowac się. Po przyjsciu oznajmil ze kosc wykrzywila się i spręzynowala o kosc strzałkową i ze zostanie mi wprowadzony pręt w piszczel. Operacje wykonono mi na początku wakacji. Przy operacji przecięto kosc strzałkową. Zdjęcia zrobionego 2 dni po operacji nie dostalem. Teraz ostatnio gdy bylem u ortopedy na zdjęciu widac jak byk ze sruba o gory jest za daleko wkręcona i odepchnela kosc strzałkową. W efekcie krzywo się zrasta. Ortopeda spojzal na zdjęcie i odeslal mnie do domu z kontrolą za 6 tyg i ze mam chodzic jeszcze 3 mies o kulach O.o Ja nie będąc ortopedą widze ze cos jest nie tak i kazdy podziela moje zdanie. Dodam rownierz ze na tego lekarza narzeka wiele osob. Co myslicie o tym.? PS: Myslicie ze mogę juz jezdzic na rowerze .? Noga ogolnie mnie nie boli o ile nie chodzę na niej za duzo. Jeszcze delikatnie kuleje ale malo to widoczne. W miejscu zlamania strzałki zrobila sie taka twardsza gula. Tak samo bylo z piszczelem. Po operacji gula znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×