Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda opuchlizna po skręceniu stawu skokowego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 1 sierpnia doznałem urazu prawej kostki, która po chwili strasznie opuchła i sczerwieniała (krwiak). Następnego dnia wybrałem się do szpitala, stopa była spuchnięta od łydki aż po palce. Lekarz stwierdził skręcenie stawu skokowego, wykonany został RTG *bez cech urazu dz stawu skokowego*. Dostałem leki Clexane 40mg, Rantudil oraz Cyclo 3 Fort oraz noga została unieruchomiona w longecie podudziowej. Lekarz zalecił elewacje i chłodzenie kostek oraz zakaz obciążania kończyny, chodzenie o kulack przez 14-20 dni, kontrola w poradni ortopedycznej za 10-14 dni. Zostałem zapisany do ortopedy na 28.08, gdyż nie było wcześniej miejsc. Gips zdjąłem sam dzisiaj, czucie w nodze fatalne, ledwo co nią ruszam, ale podczas zginania nie czuje bólu tylko pewnego rodzaju *blokadę*. Opuchlizna co prawda jest 2 razy mniejsza ale na zew. stronie stopy, pod kostką jest twarda jak kamień... Teraz moje pytania, czy taka opuchlizna jest normalna? Co dalej z leczeniem? Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Ta blokada jest normalna musisz rozchodzic noge ale nie za szybko. Mozesz smarowac reparilem i okładac altacetem. Jesli to nie pomoze warto zeby jeszcze raz lekarz obejrzał noge. Czy brałes zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi? Jesli nie dobrze by było zrobic USG czy z zyłami wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×