Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnięte i bolące kolano przy skręceniu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W piątkowy wieczór ( 10 sierpień ) podczas gry w piłkę, wyskoczyłem do piłki, ale niestety bardzo niefortunnie upadłem, poczułem jakby przesunęła mi się kość i pojechałem z tym do szpitala. Po rentgenie powiedziano mi, że mam skręcone kolano, lekarz założył mi bandaż, kazał przez 2 tygodnie oszczędzać nogę i stosować maść *Altaziaje*. Podejrzewam, że skoro nie założono mi gipsu to skręcenie jest 1 stopnia, z lekkim naciągnięciem więzadeł i torebki stawowej. Niby wszystko OK, ale chciałem się spytać co mogę zrobić, żeby szybciej dojść do pełni formy. Jestem sędzią piłkarskim i niedługo zaczyna mi się sezon. Muszę być w stanie biegać, a na razie mam problemy z większym zgięciem kolana. Kolano z początku spuchło po wew. stronie, ale wydaje mi się, że po tych 4 dniach opuchlizna nieco zeszła. Niemniej jednak cały czas odczuwalny jest ból podczas lekkiej próby zgięcia kolana. Jak mogę przyśpieszyć proces gojenia się ? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Przez pierwsze dwa tygodnie powinieneś bezwzględnie oszczędzać uszkodzony staw. Obciążanie stawu może doprowadzić do większych uszkodzeń. Po upływie 14 dni warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza w celu oceny postępów gojenia. Być może lekarz zaleci zabiegi fizjoterapeutyczne, które pozwolą na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×