Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Analiza MRI piersi


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania Rezonansu magnetycznego piersi: Wykonano badanie MR piersi. W obrazach T1 i T2- zależnych, w płaszczyznach poprzecznej i strzałkowej przed podanien SK oraz z oceną dynamicznego wzmocnienia kontrastowego po podaniu Magnevistu, z saturacją tłuszczu. Utkanie piersi tłuszczowo-gruczołowe. W kwadracie dolno-zewnętrznym piersi prawej pasmowate zagęszczenie śr. Ok 10mm, o słabym wzmocnieniu kontrastowym (do ok. 70%) i łagodnej charaktarestyce krzywej- zmiana dysplastyczna?. W kwadrantach pachowych obu ppiersi węzły wewnątrzsutkowe śr. Ok 7,5mm po stronie prawej i 9,5mm po stronie lewej. BI-RADS 2/3. Dodam że mam 31 lat. Nigdy nie rodziłam. Przez 8 lat przyjmowałam doustną antykoncepcję chormonalną ( Cilest, Diane35, Stediril, Yasminelle-około 4lat ). Rok temu całkowicie odstawiłam. W rodzinie wystąpiły przypadki raka. Mama ma usuniętą pierś wraz z węzłami chłonnymi plus chemioterapia z powodu raka piersi. Tata ma guzy mózgu oraz guza na płuchach (czeka na chemioterapię). Jak by tego było mało, kilka miesięcy temu został u mnie wykryty mięśniak śródścienny o wielkości 15mm. Obecnie zażywam Duphaston (między 16 a 25 dniem cyklu) mający na celu załagodzenie comiesięcznych dolegliwości. Czekam na tomograf komputerowy miednicy mniejszej. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wynik badania wskazuje obecność zmiany o średnicy ok. 10 mm w prawej piersi. Najprawdopodobniej jest to zmiana łagodna. Powinnaś być pod kontrolą lekarza. Być może specjalista zaleci dodatkowe badania w celu potwierdzenia diagnozy (np. biopsję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dziękuję za odpowiedz. Niestety mieszkam w Anglii, a angielscy lekarze tu wszystko olewają. Niby tyle mówi sie tu o profilaktyce ale moim zdaniem to wszystko kłamstwo. A ceny w polskich przychodniach są astronomiczne, za samą wizytę śpiewają sobie kilkaset złotych, o analizie wyników już nawet nie wspomnę. Po kilkukrotnych prośbach w angielskiej przychodni o usg piersi pani doktor zbadała mnie palpitacyjnie i stwierdza że nie ma potrzeby dalszego kierowania na badania. Więc z takim podejściem angielskiej służby zdrowia nie mam wyjścia i muszę co jakiś czas latać do Polski i tu przeprowadzac badania. Strach pomyśleć jeśli bedę musiała tu rodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×