Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak na udzie a siedzenie


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego mam problem z nogą. Dokładnie w okolicy: tył uda, ok 2-3cm w dół od lewego pośladka tworzy mi się jakby siniak, wyczuwalny jako miękki placek (ok. 3cm średnicy). Zaczyna mnie pobolewać po dłuższym okresie siedzenia i w czasie, kiedy go uciskam palcami. Skóra w tym miejscy jest lekko sina. Wcześniej (ok. 7 miesięcy temu) miałem robiony zabieg na usunięcie torbieli z płynem (małe od 4 do 7 mm). Utworzyły mi się również prawdopodobnie od długotrwałego siedzenia. Po tamtym czasie w tym miejscu mam bliznę, która podczas siedzenia lekko uciska okoliczne tkanki i to ona powoduje powstawanie siniaka (krwiaka, bądź znowu torbieli z płynem). Nie wiem co teraz z tym robić, czy próbować zlikwidować obrzęk liotonem itp. Czy udać się do lekarza, żeby się temu przyjrzał. Największe obawy mam odnośnie tego, czy krwiak ten może się oderwać i spowodować zator/zawał (wiem, że to może głupio brzmieć, ale mam lekką nerwicę z tego powodu) - codziennie jest narażony na długotrwały ucisk:/ Dodatkowo dołuje mnie fakt długotrwałego oczekiwania na ewentualny zabieg - wcześniej czekał prawie pół roku... Czy takie zmiany są groźne? Proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co wykazało badanie usg: W miejscu wyczuwalnej zmiany poniżej blizny pooperacyjnej, po stronie lewej tkanek miękkich uda widoczne są nieregularne przestrzenie płynowe o cechach torbieli z widocznym dystalnym wzmocnieniem o łącznych wymiarach 29 x 11 mm. W sąsiedztwie opisywanych zmian widoczne są kolejne dość liczne torbiele. * Nie wiem co o tym myśleć, zabieg mam wyznaczony na marzec. Ostatnio jednak ta torbiel jakby pękła (czuwał jakby ktoś wodą polał to miejsce), prawdopodobnie podczas siedzenia i zmniejszyła się dwukrotnie, nie jest już tak bardzo wyczuwalna, choć pobolewa przy ucisku. Wycinać to czy zostawić - może zniknie całkowice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×