Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie skręcenia stawu skokowego


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 25 lipca podczas gry w koszykówkę, po skoku stanąłem na zewnętrznej stronie prawej stopy, poczułem mocne chrupnięcie w kostce ale nie czułem jakiegoś wielkiego bólu. Kostka natychmiast została posmarowana altacetem i obwiązana bandażem. Oczywiście nie kontynuowałem gry i tak opatrzony udałem się do domu o własnych siłach (co prawda kuśtykając). W domu włożyłem nogę do zimnej wody + okłady z lodu a na noc okład z liści kapusty ale kostka zaczęła puchnąć. Następnego dnia już nie mogłem zbytnio stanąć na nodze nawet nie przez ból ale bardziej przez uczucie blokady w stopie, praktycznie nie mogłem też nią ruszyć w kostce więc udałem się do chirurga. Chirurg nie patrząc nawet na nogę, na podstawie zdjęcia RTG stwierdził że to mocne skręcenie i umieścił nogę w łusce na tydzień. Po tygodniu poszedłem na kontrolę. Po zdjęciu łuski okazało się, że nadal utrzymuje się obrzęk. Łuska została przedłużona o kolejny tydzień i tym razem dostałem leki (cyclo3fort i dicloberl retard) których nie dostałem przy pierwszej wizycie. Na kolejnej kontroli łuska nie była nawet zdjęta bo lekarz bez żadnych badań stwierdził, że 2 tygodnie łuski to za mało i została przedłużona do 13.08 a na moje pytanie czy mam pozrywane więzadła albo torebkę lekarz odpowiedział że nie wie bo nie ma rentgena w oczach. Nie chodzę na tej nodze, nie odczuwam ciągłego bólu i przez cały ten czas trzymam nogę w górze. Martwi mnie fakt, że lekarz nie zlecił ani nie wykonał żadnych badań żeby sprawdzić czy więzadła i torebka stawowa jest w całości więc tak naprawdę nie wiem co mi jest i czy unieruchomienie na dalsze 3 tygodnie będzie konieczne chociaż znając lekarzy w moim mieście to nawet jeśli noga będzie już wyleczona to i tak uznają, że dla pewności lepiej włożyć ją jeszcze na 3 tygodnie do gipsu Porównywałem moje zdjęcie RTG ze zdjęciami zdrowych stawów i moje zdjęcie nie różni się zbytnio od nich ale ja się nie znam :) Ze zdjęcia RTG lekarz faktycznie nie może wyczytać w jakim stanie są więzadła i torebka ? Czy w przypadku zerwania więzadeł albo torebki jest możliwość żeby po 3 tygodniach unieruchomienia w łusce ich stan poprawił się na tyle, żeby można było zacząć chodzić na tej nodze w stabilizatorze ? Co zrobić żeby *rozruszać* nogę która z pewnością będzie zastana po tych 3 tygodniach ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×