Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatrzymanie się wzrostu a geny


Gość Jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie dotyczace wzrostu. Moj wzrost zatrzymal sie gdy mialem 15.5 lat na 176cm. Odzywialem sie kiepsko nie uprawialem sportu itp. Podobno chlopak rosnie do 21 roku zycia. Jezeli mam np. zapisane w genach 180cm to czy nie powinienem nadal rosnac (mam 18 lat) czy moze moj organizm juz wykozystal mozliwosc wzrostu i poprostu mialem miec te 176 cm? Dodam ze mam wyzszych braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! U każdego człowieka szybkość rozwoju jest indywidualna. Trudno stwierdzić, czy w ciągu najbliższych lat przybędzie Ci jeszcze kilka centymetrów. Na pewno istnieje takie prawdopodobieństwo. Posiadanie wyższych braci nie jest gwarancją zrównania się z nimi wzrostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem jako takiego skoku wzrostu, od dziecinstwa roslem 6-8 cm na rok i jakos dopiero rok temu zaczelem interesowac sie tym ze nagle przestalem rosnac. Jeszcze kilka lat temu nie mialem dostepu do internetu i nie wiedzialem co sprzyja prawidlowemu wzrostowi i dopiero od roku staram odzywiac sie zdrowiej jednak juz ani mm mi nie przybyl. Jeszcze mam takie pytania: - czy kiepskie odzywianie moglo zahamowac wzrost (czesto tez chodzilem glodny)? - czy jezeli mam zapisane w genach 180 cm to organizm powinien nadrobic zaleglosci? Wiem ze nie jestem niski ale chcialbym osiagnac wzrost podobny do braci. :) Bylbym wdzieczny za szybka odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×