Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie w okolicy odbytu a hemoroidy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat, więc nie spodziewałam się problemów tego typu w swoim, młodym wieku. Opiszę sytuację jak najdokładniej, by zobrazować mój problem. Otóż 2 dni temu, po wizycie w toalecie zaczęłam czuć swędzenie w okolicach odbytu. Nie było to intensywne uczucie, opisałabym to raczej jako dyskomfort, trwający ok 15 min. Następnego dnia, sytuacja powtórzyła się. Pomyślałam więc, że może są to hemoroidy i postanowiłam, że jeżeli do wieczora nic się nie zmieni, pójdę do apteki. Niestety dziś byłam zmuszona to uczynić. Kupiłam czopki Propolis oraz maść ichtiolową, ponieważ czytając wiele forów internetowych, dowiedziałam się, że ta metoda jest pomocna. Na razie nie zauważyłam efektów, jednak zużyłam dopiero jeden czopek. Cały czas używam maści, podmywam się chłodną wodą po wizycie w toalecie. Co więcej, dyskomfort czuję zaraz przy wejściu, jednak w środku, dlatego postanowiłam wziąć lusterko i przyjrzeć się problemowi. I sama nie wiem szczerze mówiąc czy rzeczywiście coś tam jest, czy to tylko moja paranoja, ale wydaje mi się, że widzę mały *balonik* wielkości mniej więcej rodzynki. Dodam tylko, że nigdy nie zauważyłam krwi, nie mam też problemów z zaparciami, prowadzę jednak siedzący tryb życia. Czy objawy te rzeczywiście wskazują na chorobę? Jeżeli tak, czy stosowana przeze mnie kuracja jest odpowiednia? I czy jest szansa, że guzek ten wchłonie się, czy można jedynie zahamować postępowanie objawów? Byłabym wdzięczna za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Twoje objawy mogą sugerować występowanie hemoroidów. Leki bez recepty pomagają w łagodzeniu objawów lecz nie usuwają przyczyny dolegliwości. Powinnaś udać się do lekarza, który będzie w stanie postawić diagnozę oraz zleci odpowiednią terapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×