Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące guzki pomiędzy odbytem a moszną


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mam pytanie związane z moim USG, czy w tym USG sa stwierdzone przetoki odbytu czy sa to ropnie okołoodbytnicze? Bo żaden z lekarzy proktologów nic mi niestety nie powiedział.!! Bardzo prosił bym o pomoc bo chciałbym wreszcie sie dowiedziec co jest stwierdozne u mnie w USG i jakie leczenie może by przewidziane w takim wypadku. Badanie USG W okolicy tylno-prawobocznej odbytnicy grzbietowo od zwieracza zewnętrznego stwierdza sie w tkance podskórnej niewielki obszar zmian naciekowych o wym. 10x5mm W okolicy przednio-lewobocznej zaznaczony w tkance podskórnej obszar zmian naciekowych o wymiarach ok 26x10 mm, z waskim obszarem treści płynowej w centrum i z cechami znacznie wzmożonego unaczynienia w badaniu PD-ropień. Zmiana ta biegunem bliższym wychodzi z pomiędzy zwieraczy w obrębie których rozciąga się jeszcze na odcinku 15mm. Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W badaniu wykryto zmiany naciekowe w tkance podskórnej. Najprawdopodobniej są to ropnie. Być może konieczna będzie dalsza diagnostyka (np. biopsja). Leczenie może polegać na chirurgicznym usunięciu zmian lub farmakoterapii. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,farmakoterapia aby poskutkowała przy tych zmianach to graniczy z cudem,jestem przekonany że jedynym wyjściem jest zabieg i dobry lekarz tobie na pewno to zaproponuje BARDZO DOBRY LEKARZ innemu się nie dawaj dotykać ! Jest to prawdopodobnie przetoka międzyzwieraczowa z ropniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×