Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia przy pęknięciu paliczka palucha


Gość Dionizy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu z dużym impetem uderzyłem przypadkowo stopą w ciężki przedmiot. Mój duży paluch spuchł i bardzo bolał. Jak się okazało, został wybity, ponadto zdiagnozowano na podstawie RTG pęknięcie paliczka. Palec został nastawiony i włożony w szynę. Jak długo w tym przypadku potrwa moja przerwa od gry [amatorsko] w piłkę nożną, czy chociażby zwykłego biegania, skakania i innych podstawowych ćwiczeń. Czy w miejscu pęknięcia w przyszłości będą odczuwał jakiś ból przy potężnych strzałach w piłkę. I czy zważywszy na moją aktualną kurację mogę wykonywać chociaż ćwiczenia - brzuszki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Po zdjęciu usztywnienia lekarz może zalecić rehabilitację. Jeśli wszystko będzie goić się prawidłowo oraz będziesz się stosował do zaleceń lekarza to powinieneś powrócić do pełnej sprawnośći. W pierwszych dniach po urazie wstrzymaj się z jakimikolwiek ćwiczeniami. O termin powrotu do pełnej sprawności możesz zapytać lekarza podczas wizyty kontrolnej. Nie można zagwarantować, że dolegliwości bólowe nie będą występowały w przyszłośći podczas nadwyrężania uszkodzonego palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze parę dylematów... Szynę muszę nosić tylko w dzień, w dodatku z przerwami na różnorakie okłady itd, więc obejdzie się na szczęście bez rehabilitacji. A czy po czymś takim zalecany jest basen. Według lekarza po 4 tygodniach mógłbym wrócić do gry w piłkę. Po jakim czasie mógłbym już swobodnie chodzić i stawiać pełen ciężar na tej stopie, no i pływać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×