Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrośnięty paznokieć w palucha u nastolatka


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 lat i wrasta i paznokieć. Jest to duży ból, przeważnie jak sie chodzi i coraz gorzej to wygląda. Rano jak wstaje mam na paznokciu strupy i biały płyn. Czy ten paznokieć ma szanse na wybicie się ? Czy trzeba coś z tym zrobić. Oto Link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5e0ef4f4cf7f902.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Weź pilniczek jak zrobi sie strupek zdrap go i pod paznokcia czubek pilniczka wsadz i podwazaj paznokiec do gory aby przerosl na skora palca, jesli sie nie uda musisz isc do lekarza bo takie wzynanie sie paznokcia w skore moze prowadzic nawet do cukrzycy i czasem jest wymagana operacja podciecia skory paznokcia, dlatego sprobuj najpierw w domu podwazajac, a jak nie to idz do rodzinnego on Cie pokieruje co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 15-letni syn miał dosyć długo podobny problem. Nie wiem jak to odczuwał, bo jest to dziecko niemówiące i ze znacznym opóżnieniem intelektualnym. Duży palec jednej stopy wyglądał bardzo brzydko, często pojawiał się strupek i jakaś wydzielina wodnista lub krwawa. Zastosowałam płyn zapobiegający wrastaniu paznokci Scholl i nim dwa razy dziennie smarowałam obolały palec, zmiękczając twarde i ostre paznokcie. Zaskoczyła mnie szybka poprawa stanu palca, który już chyba od roku nie krwawi i nie widać, aby nastąpiły nawroty. Warto spróbować, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×