Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwosci po chirurgicznym usunięciu naczyniaka jamistego z pnia mózgu


Gość Hania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 24 lata. 01-12-2011 roku przeprowadzono u mnie operacje usuniecia naczyniaka jamistego z pnia mozgu ( prawa strona). Operacja sie powiodla. Niestety do dnia dzisiejszego zmagam sie z pewnymi dolegliwosciami. Pierwszym moim problemem jest porazenie nerwu odwodzacego, a co za tym idze zez zbiezny 30° w prawym oku. Ale nie o to chcialam zapytac. Kolejna sprawa jest swedzenie prawej strony glowy ( nie chodzi o sama blizne) oraz ``niedoczulica`` prawej str. glowy, uczucie mrowienia, przy nacisku lekki bol. Od czasu operacji jedynie bol ustal, pozostale dolegliwosci bez zmian. Nastepnym problemem jest lewa strona mojego ciala ( przede wszystkim noga, bo reka w znacznie mniejszym stopniu). Po operacji mialam niedowlad polowiczy sredniego stopnia. Po rehabilitacji sila w rece i w nodze wrocila. Pozostala nadwrazliwosc na goraco i zimno. Akceptowalna temperatura np. wody przy kapieli to od 34°- 42°. Przy zetknieciu ze zbyt zimna lub zbyt goraca woda odczuwam straszny bol, ktory jest nie do wytrzymania!! Moje pytanie, co nalezy robic aby ta nadwrazliwosc w nodze jakos sie unormowala? Jak dlugo to trwa zanim wszystko wroci do normy? I czy jest w ogole szansa, zeby wszystko sie unormowalo? Bede niezmiernie wdzieczna za wszelka pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Operacje w obrębie centralnego układu nerwowego wiążą się bardzo często z dużym ryzykiem powikłań pooperacyjnych. W niektórych przypadkach nieprawidłowości z czasem wracają do normy. Często konieczne są odpowiednie ćwiczenia lub inne rodzaje terapii. Najlepiej będzie jeśli udasz się do swojego lekarza prowadzącego. Być może uda się znaleźć rozwiązanie Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×