Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odwlekanie operacji aż do uzewnętrznienia się przepukliny pachwinowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 26 lat i mam przepuklinę pachwinową prostą niezupełną. Kilka dni po jej wystąpieniu (ponad rok temu) udałem się na konsultację do urologa. Urolog podczas badania stwierdził, że faktycznie czuje na palcu *bicie* natomiast nie ma co panikować ponieważ przepuklina jeszcze nie *wyszła*. Na pytanie czy mogę to zoperować stwierdził, że trzeba poczekać aż przepuklina *wyjdzie* i wtedy się zgłosić. Czy faktycznie trzeba czekać na ten moment ? Na samym początku nie przeszkadzało to aż tak bardzo ale zdarza się, że ten stan jest irytujący - kiedy pojawia się do wypuklenie po lewej stronie podbrzusza czuję po prostu dyskomfort. Często występuje to przy podniesieniu czegoś cięższego (ponad 10kg) lub np. przy nie oddawaniu stolca przez 2-3 dni. Czasami czuję również dziwne kłucie w tym miejscu. Chciałbym się tego uczucia pozbyć a nie czekać aż samo się zerwie, bo to może trwać latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z pewnością nie powinieneś czekać aż Twój stan ulegnie pogorszeniu. Tym bardziej jeśli obecna sytuacja wywołuje znaczny dyskomfort. Powinieneś udać się do poradni chirurgicznej. Lekarz podczas wizyty powinien zakwalifikować Cię do zabiegu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×