Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogarszające się objawy hemoroidów


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moje objawy to: pieczenie odbytu podczas i po oddawaniu stolca widoczne plamy krwi na papierze toaletowym uczucie wilgoci w okolicy odbytu uczucie niepełnego wypróżnienia od niedawna powtarzające się co pewien czas zaparcia Objawy rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Po przejrzeniu informacji w internecie zastosowałem czopki Hemorektal i poszedłem do lekarza rodzinnego. Lekarz po rozmowie stwierdził że są to hemoroidy. Dostałem zalecenia jak się odżywiać i jaki styl życia prowadzić. W razie bólu miałem kupować dostępne bez recepty leki na hemoroidy. Prowadze niestety siedzący tryb. Co pewien czas powracały dolegliwości bólowe. Od pewnego czasu zdarzają mi się zaparcia, mimo że staram się mieć dietę bogatą w błonnik. Zaparcia potęgują objawy. Czy powinienem dalej korzystać z leków dostępnych bez recepty? Czy wybrać się ponownie do lekarza? Czy ponownie powinien być to lekarz rodzinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Nie powinieneś dalej stosować leków dostępnych bez recepty, gdyż nie przynoszą one spodziewanego rezultatu. Warto udać się ponownie do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Może to być proktolog, chirurg lub gastrolog. Specjalista dopasuje odpowiednie leczenie w zależności od stopnia zaawansowania hemoroidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przypadku wszystkie dostępne środki w aptece nie pomogły, stosowałem również słynny Anurex, który niestety nie był w 100% skuteczny gdyż miałem już zaawansowany IV stopień choroby. Tylko lekarz proktolog w Pana przypadku może pomóc, są różne mało inwazyjne metody chirurgiczne, które daja pełną satysfakcje. Trzy miesiące temu miałem przeprowadzany zabieg metodą Celon i po hemoroidach IV stopnia nie ma śladu )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eugeniusz

Witam Pytanie do Pana Rafała o opinie na temat leczenia metoda celon z perspektywy roku. Zastanawiam się nad ta metodą ale nie jestem przekonany ze względu na opinie jakie dotąd przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×