Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników krwi a podejrzenie niedoczynności tarczycy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat. Poszłam do lekarza bo wypadają mi włosy, jestem zmęczona, mam suchą skórę, stresuję się, ogólnie psychicznie jestem niespokojna i depresyjna, ale poważny epizod depresji miałam kilka lat temu. Poza tym 3 tygodnie miałam dziwne zapalenie gardła, a teraz czuję pieczenie. Dostałam skierowanie na badania. Jestem przerażona :(Nie lubię diagnoz, leków, lekarzy. Siedzę, myślę i czytam o chorobach tarczycy. Lekarka powiedziała, ze mogę mieć niedoczynność. Oto moje wyniki - TSH 3,6427 &#181*IU/ml 0,35 - 4,94 - Trójglicerydy 35 mg/dl - 150 - Glukoza 71 mg/dl 70 - 105 - Cholesterol 162 mg/dl - 200 - FT4 1,02 ng/dl 0,7 - 1,48 - FT3 2,60 pg/ml 1,71 - 3,71 - Prolaktyna 20,87 ng/ml 5,18 - 26,53 Prolaktynę robiłam w pierwszym dniu cyklu, bo lekarka powiedziała, ze nie ma znaczenia kiedy , ale słyszę różne opinie. TSH niby w normie, ale czytałam, że norma dla mojego wieku to okolice 2. Jestem przerażona, bo już naczytałam się, że wiąże się to z braniem leków do końca życia, problemy z sercem, wagą sad. Z natury jestem panikarą, niestety. Nie mam usg tarczycy, ani badań przeciwciał. Jestem zapisana do endokrynologa, poproszę aby mi je zapisał. Ktoś boryka się z tą chorobą?Jak się żyje z niedoczynnością?Czy leczenie pomaga w ogóle czy cały czas coś jest nie tak??Jestem przerażona :(!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

nie masz niedoczynnosci masz tsh 3.6 jakbys miala 2.5 byloby idealnie ale 3.6 tez jest w normie wazne zeby 5 nie przekroczyc takze nie masz niedoczynnosci i nie ma sensu czytac o chorobach i sie nakrecasz. wyniki masz w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Wyniki Twoich badań są w normie. Na ich podstawie nie można stwierdzić żadnej choroby. Z Twojego opisu wynika, że miałaś w przeszłości epizod depresji. Być może choroba powraca pod maską objawów somatycznych. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być konsultacja psychiatryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałam robione tsh wyniki sam normie ale rodzina lekarka dała mi na usg tarczycy jestem zapisana w wrzesniu mam takie objawy nudnosci bul głowy zmeczenie rane poty w nocy nie moge spac zimno mi jest niski cisnienie zawroty glowy ucisk gardła boli mnie czy to moze byc stan zapalny tarczycy proszę odpisać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Na podstawie opisanych objawów trudno stwierdzić czy chorujesz na zapalenie tarczycy. Te dolegliwości mogą aczkolwiek nie muszą być związane ze schorzeniami tarczycy. Musisz cierpliwie poczekać na termin badania. Jeśli USG nic nie wykaże to konieczne będzie dalsze poszukiwanie przyczyny dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anka! .Ja miałam wynikTSH 58 referencyjny zakres 4,2 wielokrotnie przekroczony. Lekarz rodzinny dał natychmiast skierowanie do specjalisty od tarczycy. Przepisał mi Euthyrox N75 brałam od połowy czerwca 1/2 tabletki po 2tyg po całej. Dziś odebrałam wynik THS 7,71 więc przekroczenie tylko o 3,5. To ładnie spadło ale martwi mnie teraz wynik anty-TPO 600,0 zakres ref.*34. 30 bm mam iść z tym wynikiem do tarczycowego. Nie wiem co taki wysoki wynik znaczy może tutaj się dowiem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×