Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból odbytu


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam Mam 31 lat i nigdy nie miałam dolegliwości gastrycznych. Prowadzę dosyć zdrowy tryb życia. Nigdy nie miałam problemu z wypróżnianiem się, nadmiernymi gazami, stolcem. Od ok. 7 dni odczuwam dziwne kłujące bóle umiejscowione w okolicach odbytu, jakby w środku, poniżej kości ogonowej, a powyżej odbytu. Nasilają się gdy się pochylam, kucam, czasem na chwilę ustają. Ustają także gdy dłużej poleżę oraz w nocy. Pojawiają się do godziny po wstaniu z łóżka. Nie jest to ból którego *nie da się wytrzymać*, aczkolwiek jest to bardzo dokuczliwy, bo utrzymuje się niemal stale i przyznam, że się bardzo martwię co to może być. Co to może być i jak tym bólom zaradzić ? Czym mogą być spowodowane ? Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę, Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

podejrzewam że mogą to byc guzki krwawnicze odbytu wewnętrzne czyli hemoroidy, z objawów wynika że pojawiły się nie dawno, lecz nie jestem w stanie stwierdzic dokładnej diagnozy bez badań dodatkowych proszę iśc do proktologa on wykona pani badanie per rectum które polega na palpacyjnym badaniu odbytu. Gdy lekarz nie będzie pewny diagnozy może zlecic rektoskopie z biopsją tkanki odbytnicy do badania histopatologicznego, by wykluczyc innego typu zmiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dziękuję za odpowiedź. A proszę mi doradzić odnośnie licznych leków bez recepty, które dostępne są w aptece, na hemoroidy. Przyznam, że badania są dla mnie dosyć wstydliwe, co chyba nie dziwi, i raczej wolałabym w jakiś inny sposób temu zaradzić. A poza tym kłopot polega też na tym, że na wizytę u specjalisty dosyć długo się u nas czeka, to samo dotyczy samych badań. Co Pan radzi do tego czasu ? Jaki lek bez recepty byłby odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

to zaleźy od pani wieku ja nie mogę pani zlecic aby pani te leki brała z tego względu gdyż nie wiem na 100% CZY TO SĄ HEMOROIDY CZY TEŻ NIE ale leki bez recepty to np. Procto-Hemolan w postaci maści, aesculan maśc doodbytnicza. Bardzo proszę przed zażywaniem jakichkolwiek leków poddac się badaniu ono nie powinno byc krępujące gdyż pani jest pacjentką i przede wszystkim człowiekiem u doktora a nie kobietą. NALEGAM NA BADANIA. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×