Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kręgosłupa przy portuzji krążka międzykręgowego


Gość Panagiotis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panagiotis

Witam otóż mam następujący problem. od 2 miesięcy mam dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, z towarzyszącym drętwieniem uda lewego i obydwu kończyn górnych. w dniu dzisiejszym odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego i oto następujący opis: ** Badanie MR kregoslupa l/s wykazuje: nieznaczna paracentralna, przysrodkowo-prawoboczna protruzje krazka m-kregowego L5/S1 z lagodnym uciskiem nadoponowego. druga podobna, centralna protruzja widoczna na poziomie L4/L5. danych dla ucisku i przemieszczenia korzeni rdzeniowych nie stwierdza sie. stycznie do tylnego brzegu dolnego wyrostka stawowego L4/L5 po stronie prawej uwidocznia sie nieregularna torbielka o wymiarach: 16,5x9,5x5,2mm (wys x szer x dł). druga mniejsza torbielka widoczna na tym poziomie po stronie lewej. w trzonach kregow L4 i L1 widoczne naczyniaki, wielkosci odpowiednio do 32,5mm i 20mm. zmian odczynowych w otoczeniu tych naczyniakow nie stwierdza sie. zachowany ksztalt i kora tych tych trzonow. wymiary kanalu kregowego w granicach normy. stozek rdzeniowy jednorodny. ** Nie mam pojęcia co to może oznaczać, jeszcze poczytam sobie na internecie o co dokładnie chodzi. Wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Poszukaj dobrego Chiropraktyka. Rezonans jest ale tylko odcinka ledźwiowego. Bardzo dobrze ze go masz bo na nim wychodzi wszystko ale trzeba sprawdzic caly kregoslup. Nie wystarczy zajac sie tylko odcinkiem ledzwiowym. Poczytaj sobie: www.klinikakregoslupa.pl i skonsultuj sie przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, zwlaszcza co do ew. operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×