Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wstrzymanie się z laparoskopią przy kamieniach w pęcherzyku żółciowym


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Zdiagnozowano u mnie dwa kamienie w woreczku 6 i 8 mm. 25 06.2012 mam zgłosić się do szpitala na laparoskopie. Wcześniej przeszedłem dwa ostre zapalenia trzustki ostatnie w kwietniu ubiegłego roku. Niedługo mam chrzciny swoich dzieci później wyjeżdzam na wakacje. Wiadomo zależy mi bardzo na wypoczynku. Czy mogę wstrzymać się z operacją do sierpnia ten jeden miesiąc. Czy bardzo ryzykuję. Proszę o pomoc i podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

witam, nie ryzykuje pan bardzo duzo gdyż te kamienie sporawe bardzo nie są, lecz ryzyko 30% zawsze może byc możliwe, decyzja należy do pana lecz laparoskopowa cholecystektomia nie jest poważnym zabiegiem po zabiegu zostają małe blizenki, i za 2,3 dni po operacji będzie pan mógł biegac na plażach na bali. PROSZĘ PAMIĘTAC ŻYCIE NA PIERWSZYM MIEJSCU!.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutkie te kamyki. Ryzyko jest takie, ze mogą przytkać drogi żółciowe a wtedy będzie ostre ciecia a nie laparoskopia. Poza tym po laparoskopii te trzeba się w miarę oszczędzać, jednak to operacja, lecz spokojnie da się prowadzić normalne życie. Jedyny problem to dieta, którą dla własnego dobra trzeba stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wykryte kamienie nie stanowią bezpośredniego zagrożenia życia. Może się zdarzyć, że dojdzie do zamknięcia światła przewodów. Wtedy konieczna będzie operacja w trybie pilnym. Z pewnością powrót do pełni sił po laparoskopii nie będzie trwał 2-3 dni. Decyzja należy do Ciebie. Warto żebyś tą sytuację omówił ze swoim lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem moja mama już 3 tydzień po laparoskopii nie może dojść do siebie. Po laparo nie podano jej kroplowki z antybiotykiem. Wyszła do domu na 3 dzień owszem ale bardzo szybko wróciła na oddział z gorączką i roniem tkanki podskórnej. Teraz codziennie cgodzi na czyszczenie rany - ma dziurę w brzuchu za tydzień chcą jej wydłubać szwy wewntrzne!! i ma potem rzez pół roku nosić pas żeby jej się powłoki nie rozeszły. Takie cuda dzieją się w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×