Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zewnętrzny żylak odbytu


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i duży problem, kilka dniu temu poczułem dyskomfort w okolicy odbytu okazało się że coś z niego wystaje, po przeczytaniu kilku stron forum domyślam się że to zewnętrzny żylak odbytu jednak wszyscy opisują żylaki w fazach a u mnie było tak że z dnia na dzień bez żadnych innych dolegliwości pojawił się i zaczął boleć... teraz od 3 dni biorę czopki procto hemolan i ból ustąpił jednak żylak jeszcze jest jednak nieco mniejszy. Mam kilka pytań odnośnie tego: -Jak długo taki żylak trzeba leczyć? -czy on zniknie czy zostaje tylko operacja? -czy mam coś brać oprócz tych czopków? Pojawił się bez żadnych przyczyn ponieważ w miarę staram się dobrze odżywiać, nie jestem otyły nigdy nie widziałem krwi w kale itd... Może ktoś w moim wieku miał jakieś doświadczenie i napisze co i jak.. bardzo proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! O metodzie leczenia żylaków powinien zadecydować lekarz po zbadaniu oraz określeniu stopnia zaawansowania hemoroidów. Leczenie na własną rękę może dawać krótkotrwały efekt. Powinieneś w najbliższym czasie udać się do lekarza. Nieleczone lub nieprawidłowo leczone hemoroidy będą coraz bardziej uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak Ty ,dochodzi do tego krwawienie z zylaka.Boję sie i chyba udam sie do lekarza.W przypadku hemoroidów czas nie jest naszym sprzymierzeńcem a wrecz odwrotnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×