Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fragmin 2500 a inne leki


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu przeciąłem sobie 2 scięgna prawej nogi ostrym narzędziem w okolicach palcy. Został zrobione mi dwa zabiegi następnie operacja, obecnie mam noge usztywniona ( w gipsie) Biorę tabletki przeciwbólowe oraz zastrzyki fragmin 2500. Mam kilka pytań i bardzo proszę o odp. 1. Przez 6 tyg codziennie musze brać zastrzyk fragmin, czy po tym czasie wrocę do pełnej sprawnosci, czy może czekać mnie rehabilitacja, dodam że czynnie uprawiam sport i zależy mi na szybkim powrocie do zdrowia. 2. Czy moge łączyć fragmin, paracetamol, ibuprofen wraz z kreatyną w postaci kapsułek firmy olimp. proszę o odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Fragmin bierzesz dlatego że masz nogę w gipsie to zastrzyki w brzuch, żeby rozrzedzić krew żebyś nie dostał zakrzepicy skor0 noga unieruchomiona w gipsie. Dlatego co do punktu pierwszego: 1. na pewno bedziesz musial miec rehabilitacje czy jakies zabiegi fizjoterapeutyczne fragmin nie ma tu zadnego znaczenia 2. mozesz ale nie przesadzaj z lekami i alkoholem. Wszystko z umiarem i nie rozsmarowuj miejsca zastrzyku bo Ci sie siniaki i krwiaki zrobia zrob zastrzyk i nie dotykaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Po zdjęciu gipsu z pewnością Twoja noga będzie wymagała dalszej rehabilitacji. W dużej mierze od Twojego zaangażowania będzie zależał powrót do pełnej sprawności. Fragmin jest lekiem, który zapobiega chorobie zakrzepowo-zatorowej podczas unieruchomienia kończyny. Wydaje się, że możesz łączyć leki przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe oraz kreatynę ale wszystko powinno być w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operację miałem w Holandii, lekarz powiedział ze po 2 tygdniach od zdjecia gipsu powinno byc wszystko w porzadku i bede mogl wrocic do sportu ( pilka nozna) tylko wlasnie jakiego rodzaju rehabilitacja? pomoze pole magnetyczne, laser? a moze poporostu cwiczenia? jesli wiecie piszcie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×