Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni brzucha i przepuklina pępkowa w ciąży a pas ortopedyczny


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem w 30 tygodniu ciązy, mam przepuklinę pępkową oraz duży rozstęp mięśni brzucha-efekt 1 ciązy w której urodzilam dziecko ważące 4860 (mój wzrost 156cm i waga sprzed ciązy 53 kilo). Brzuch już mam ogromny mimo,że przytyłam 8 kilo i boję się, że dziecko też będzie takie duże jak pierwsze, dlatego zastanawiam sie nad zakupem pasa podtrzymującego brzuch ortopedycznego np. firmy Belly-up lub Nixie żeby troszke odciążyc brzuch i mięśnie żeby się jeszcze gorzej nie rozeszły. Dlatego proszę o poradę czy taki pas mi cokolwiek pomoże. Czy w takiej sytuacji jest wskazanie do cc? Przyznam, że boj.e się porodu naturalnego, boję się parcia żeby ta przepuklina i rozstęp jeszcze bardziej sie nie powiększyły. Z góry dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

wraz ze wzrostem tkanek miękkich brzucha powiększają się także żyły np. żyła główna która odżywia dziecko ja bym radził wstrzymac się co do noszenia pasa gdyz może on powodowac niewielki ale jednak ucisk na te struktury. Lecz prosze skonsultowac to ze swoim lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z pewnością nie powinnaś stosować pasa bez konsultacji z ginekologiem prowadzącym ciążę. Stosowanie takiego pasa może zaszkodzić Twojemu dziecku. Po porodzie najprawdopodobniej będzie konieczna operacja przepukliny. Jeśli zaś chodzi o rozwiązanie porodu przez cięcie cesarskie to makrosomia, czyli duża masa płodu, jest wskazaniem do wykonania tego zabiegu. Ostateczną decyzję podejmie jednak lekarz przed planowanym terminem rozwiązania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×